Parenting

Jak bezpiecznie ubrać dziecko na plażę? Jest kolor, którego warto unikać

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
parenting.pl
Dziecko na plaży

W trakcie plażowania warto w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Okazuje się, że pozornie błahe szczegóły mogą uratować najmłodszym życie. Jest kolor, którego należy unikać ubierając pociechy.

Jak bezpiecznie ubrać dziecko na plażę?

Przed wyjściem na basen czy nad wodę należy odpowiednio zabezpieczyć dziecko. Kiedy z nieba leje się żar znacznie wzrasta liczba utonięć. Warto zwrócić szczególną uwagę na kolor stroju kąpielowego, najlepiej żeby był w jaskrawym kolorze.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Dziecko w takim stroju łatwiej dostrzec w wodzie. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych pociech, takie małe wskazówki mogą uratować życie -powiedziała ratowniczka medyczna, która prowadzi konto "tinyheartseducation" na Instagramie.

Co więcej strój w błękitnym kolorze może być niebezpieczny dla dziecka. To dlatego, że zlewa się z kolorem wody. Dziecko powinno być widoczne, ponieważ tonie w ciszy. Kiedy układ oddechowy straci drożność maluch nie jest w stanie się porozumiewać. Jeśli widzimy, że nerwowo macha rękami warto podpłynąć i upewnić się, że to tylko część zabawy. Często takie gesty są bagatelizowane.

Jak zabezpieczyć dziecko na plaży?

Ratowniczka medyczna z Instagrama podpowiedziała także jak sprawdzić kąpielisko, do którego chcemy udać się razem z dzieckiem.

  • upewnij się, że kąpielisko jest strzeżone,
  • sprawdź, czy basen jest wyposażony w barierki,
  • przed pływaniem upomnij dzieci, by nie wchodziły same do wody,
  • poznaj zasady pierwszej pomocy.

Jak czytamy na portalu parenting.pl, utonięcia to jedna z dwóch najczęstszych przyczyn śmierci osób poniżej 15. roku życia. Bardzo często zdarza się, że dorośli nie są w stanie rozpoznać, że dziecko w pobliżu właśnie tonie. Jeśli zorientujemy się, że mamy do czynienia z takim wypadkiem należy reagować szybko, bo mamy kilkadziesiąt sekund żeby pomóc.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości