Turyści z Polski utonęli podczas zagranicznych wakacji, nie stosując się do ostrzeżeń pogodowych. Służby potwierdzają informacje dotyczące tragedii. Do dramatu doszło na wysokości miejscowości Bavaro.
Chłopiec był pod opieką babci.
W czwartek 4 stycznia pisaliśmy o narodzinach czworaczek w Poznaniu. Harry Styles zaskoczył fanów swoją nową fryzurą, a kapituła i internauci wybrali Słowo Roku 2023.
Wykonywanie operacji plastycznych w Turcji jest coraz popularniejszą praktyką. Niestety, relatywnie niskie ceny nie zawsze idą w parze z bezpieczeństwem i satysfakcją klientów.
Jak zachować się nad wodą?
Od czerwca utonęło już blisko 100 osób. Zdaniem ratowników problemem jest przede wszystkim picie nad wodą. - Powinna być duża presja społeczna, że na niewłaściwe zachowania nad wodą nie ma przyzwolenia – mówią WOPR-owcy. Materiał programu "Uwaga! TVN".
"Nikt ani nie wzywał pomocy, ani nawet nie próbował stworzyć tzw. łańcucha życia".
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.
3-letni chłopiec bawił się pistoletem na wodę. Kiedy rodzice spuścili go na chwilę z oczu, wpadł do wiadra i się w nim utopił. Do tragedii doszło na początku maja tego roku. Lekarz zajmujący się dzieckiem przyznał, że szansa na jego uratowanie byłaby większa, gdyby rodzina znała zasady pierwszej pomocy. Co zatem robić, gdy nasza pociecha tonie?
W trakcie plażowania warto w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Okazuje się, że pozornie błahe szczegóły mogą uratować najmłodszym życie. Jest kolor, którego należy unikać ubierając pociechy.
Grzegorz miał przed sobą przyszłość. Tuż po ślubie wyjechał z rodziną nad morze. Gdy zauważył, że formuje się łańcuch życia, ruszył na pomoc. Reporterzy Uwagi! TVN dotarli do świadków dramatycznych wydarzeń w Jantarze.
W zbiorniku wodnym na terenie Sokołowa (w powiecie pruszkowskim) doszło do kolejnego utonięcia. Ofiarą jest 27-letni mężczyzna, który pływał w miejscu oznaczonym czarnym punktem wodnym. Policja apeluje o rozwagę.
Nic tak nie chłodzi w gorące dni, jak kąpiel w morzu. Niestety to, co daje nam ulgę, może być też bardzo niebezpieczne. Jedną z najczęstszych przyczyn utonięć - poza brawurą i nieumiejętnością pływania - jest tzw. prąd wsteczny. Jak go rozpoznać i co zrobić, jeśli nas porwie?
Lato w pełni. W tym roku w Polsce jest słoneczne i upalne. Nic dziwnego, że chętnie wypoczywamy nad wodą. By się szybko schodzić, często decydujemy się, by do niej wskoczyć. To jednak fatalny pomysł, bo może doprowadzić do szoku termicznego. Co to oznacza? Wyjaśnia kardiolog dr Jerzy Górny.
Aż osiem osób utonęło w Polsce w sobotę 17 lipca. Cztery z nich zginęły na Wybrzeżu. Od 1 kwietnia w wyniku utonięcia życie straciło w naszym kraju 185 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, żeby nad wodą przestrzegać zasad i korzystać z wyznaczonych kąpielisk.
W miniony weekend na mazurskich jeziorach policja zatrzymała kilku pijanych sterników. Niektórzy z nich pływali na żaglówkach, a inni motorówkami. Optymizmem nie napawają także statystki dotyczące utonięć.
Na mapę niebezpiecznych kąpielisk na Mazowszu zostanie naniesionych osiem nowych miejsc. Listę nowych "czarnych punktów" w województwie mazowieckim przedstawiono na konferencji prasowej z udziałem policji, przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz samorządu województwa mazowieckiego.
Naya Rivera, gwiazda serialu "Glee", została uznana za zmarłą. Aktorka i wokalistka zaginęła na jeziorze Piru, po którym pływała pontonem ze swoim 4-letnim synem, Joseyem. Po pewnym czasie zauważono, że nie ma jej przy chłopcu. Dziecko wyjaśniło, że mama wskoczyła do wody, aby popływać i już nie wróciła. Ciała jak na razie nie udało się odnaleźć.
Piękna, słoneczna pogoda sprawia, że chętnie szukamy ochłody nad wodą. Jednak podczas wypoczynku może dojść do tragedii. W sobotę w Polsce utonęło sześć osób, a od kwietnia aż 140. Ratownicy przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.
W Polsce tego lata w wodzie straciło życie 208 osób. Niestety, według statystyk był to rekord utonięć. Dlaczego doszło do tych tragedii? O błędach popełnianych przez osoby odpoczywające nad wodą rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ratownikiem basenowym WOPR Mają Nować, ratownikiem Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomaszem Kurowickim i ratownikiem koordynatorem kąpieliska morskiego w Międzyzdrojach Mateuszem Bobkiem. Od naszych gości dowiedzieliśmy się również, co oznacza czerwona flaga, a co biała oraz kto może poruszać się w strefie czerwonej boi, a kto - w strefie żółtej.
Znamy go, bo bawi ludzi swoimi dowcipami, ale nie wiemy, że gdy schodzi ze sceny ratuje ludzkie życie. Marcin Daniec jest prawdziwym bohaterem, bo jako ratownik uratował życie siedmiu osobom, w tym dwóm ze swojej rodziny. Dziennikarce Katarzynie Olubińskiej wyjaśnił, jak należy ratować tonącą osobę.