Drobna rana stała się śmiertelnym zagrożeniem dla małego chłopca. Mama przestrzega innych rodziców

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
mjakmama24.pl
Infekcja u niemowlaka - jak leczyć?
Infekcja u niemowlaka - jak leczyć?Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Z pozoru drobna rana może być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. Przekonała się o tym mama kilkulatka. Kobieta aż trzy razy w ciągu 24 godzin zgłasza się z synem do szpitala. Gdyby nie jej intuicja i determinacja, ta historia miałaby tragiczny finał. Co takiego dolegało chłopcu?

Ukąszenie owada. Czy może być groźne dla dziecka?

Sammie pomaga kobietom otworzyć własny biznes. Jest także mamą kilkuletniego chłopca imieniem Jaren. Kobieta za pośrednictwem mediów i prowadzonego przez siebie profilu na Instagramie - @sammiemariep - postanowiła opowiedzieć swoją historię i przekonać rodziców, aby nigdy nie ignorowali swojej intuicji. Co takiego się wydarzyło?

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Z zamieszczonego na Instagramie nagrania dowiadujemy się, że kobieta zauważyła na nodze syna niewielką ranę. Początkowo sądziła, że to zwykłe ukąszenie owada i nie ma się czego obawiać. Gdy rana zaczęła się zmieniać i zaogniać kobieta natychmiast udała się do szpitala

Dopiero trzecia - w ciągu 24 godzin - wizyta w szpitalu sprawiła, że lekarze potraktowali ją poważnie. Noga chłopca była już wtedy mocno spuchnięta, a czerwona pręga zaczęła kierować się w stronę górnej części nogi. Po przebadaniu chłopca stwierdzili, że jego stan jest ciężki i malec musi trafić do Szpitala Dziecięcego w Pittsburghu. - To był jeden z najstraszniejszych dni w moim życiu. Specjaliści od chorób zakaźnych powiedzieli, że gdybyśmy czekali dłużej, opowiadalibyśmy zupełnie inną historię - napisała w swojej relacji matka dziecka.

Co dolegało chłopcu?

Kilka dni wcześniej chłopiec się przewrócił. Późniejsza wizyta z rodzicami na plaży sprawia, że do niewielkiej rany dostały się bakterie i doszło do zakażenia. Objawy, które powinny zaniepokoić rodziców to:

  • gorący rumień na skórze;
  • opuchlizna w miejscu urazu;
  • czerwona pręga;
  • ropa, powiększone węzły chłonne;
  • gorączka.

Mimo że sytuacja była bardzo niebezpieczna, to szybka reakcja matki uratowała dziecko. Sytuacja opisana przez Sammie to także sygnał dla rodziców, że nigdy nie powinni lekceważyć swojej intuicji.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: mjakmama24.pl

Źródło zdjęcia głównego: kdshutterman/Getty Images

Pozostałe wiadomości