ugryzienie

    Pluskwy to niewielkie owady, które bardzo często można spotkać w domach. Choć ich ugryzienia nie są groźne dla zdrowia, to potrafią mocno uprzykrzyć życie. Jak rozpoznać, że mamy pluskwy? Jak złagodzić obawy pogryzienia?

    Dochodzenie lekarskie potwierdziło, że w jej mózgu wytworzyły się zatory spowodowane infekcją.

    Zdecydowana większość pająków, które spotkać można na terenie naszego kraju, nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Istnieją jednak pewne wyjątki. Ugryzienie kolczaka zbrojnego może wywoływać silną reakcję alergiczną, a nawet doprowadzić do zatrzymania akcji serca.

    Piękna pogoda sprzyja górskim wycieczkom, lecz mogą być one bardzo niebezpieczne. Kilka dni temu 12-latek został ukąszony przez żmiję podczas wspinaczki w Beskidach. Interweniowali ratownicy GOPR. Jak zachować się w nagłych sytuacjach? I jak rozpoznać ugryzienia?

    W Majówkę wielu z nas wyjeżdża poza miasto. Co zrobić, gdy ukąsi nas żmija? Czy należy wyssać jad? Dlaczego nie wolno tamować krwawienia? Jakie są objawy wstrząsu anafilaktycznego? Kiedy niezbędne jest zrobienie zastrzyku z adrenaliny? Co zrobić w przypadku ugryzienia osy lub skaleczenia? O pomoc poprosiliśmy eksperta Dzień Dobry TVN Ariela Szczotoka, ratownika medycznego.