Newsy

Przyjaciele zbierają pieniądze dla syna Krzysztofa Krawczyka. "Potrzebuje pomocy w zakresie codziennych potrzeb"

Newsy

Dzień Dobry TVN

Jeszcze przed śmiercią Krzysztofa Krawczyka reporterzy programu "Uwaga! TVN" zaczęli przygotowywać materiał o trudnym życiu syna artysty. 47-letni Krzysztof junior żyje w fatalnych warunkach i utrzymuje się z niskiej renty. Ojciec nie przepisał mu pieniędzy. Z pomocą ruszyli przyjaciele.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka była ogromnym szokiem nie tylko dla rodziny artysty, ale również dla jego licznych fanów. Twórczość gwiazdora od lat łączyła pokolenia. Jego utwory grane są zarówno podczas studenckich imprez, jak i w sanatoriach. W ostatnich tygodniach o Krawczyku mówi się jednak przede wszystkim w kontekście jego niełatwych relacji z synem.

Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w fatalnych warunkach

Jak dowiedzieliśmy się z reportażu przygotowanego przez reporterów "Uwagi! TVN", chory na padaczkę Krzysztof junior mieszka z rodziną brata zmarłego ojca w trudnych warunkach. Co więcej, jest ofiarą przemocy, dlatego założono mu Niebieską Kartę. Krzysztof Krawczyk cały majątek przepisał w testamencie swojej żonie. Syn artysty postanowił jednak zawalczyć o należny mu zachowek. Zgodnie z prawem może liczyć na 1/3 spadku po ojcu.

Trudnym losem Krzysztofa juniora zainteresowali się jego przyjaciele ze Stowarzyszenia Studio Integracji. To oni postanowili ruszyć ze zbiórką pieniędzy dla 47-latka. Wierzą też, że uda im się zdobyć mieszkanie komunalne dla syna gwiazdora. W obecnym miejscu zamieszkania mężczyzna ma utrudniony dostęp do kuchni i łazienki, ponieważ regularnie mają odbywać się tam libacje alkoholowe.

Zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka

- Krzysztof utrzymuje się ze skromnej renty inwalidzkiej, potrzebuje pomocy w zakresie codziennych potrzeb: leczenia neurologicznego, rehabilitacyjno-terapeutycznego, zakupu leków, ubrań, czy chociażby na co dzień ciepłych obiadów…- czytamy na stronie ze zbiórką dla Krzysztofa juniora.

Jak dodają inicjatorzy akcji, terapią byłyby dla niego własne instrumenty oraz sprzęt do nagrywania muzyki. To właśnie dzięki Stowarzyszeniu Studio Integracji 47-latek może szlifować swój talent wokalny i w ten sposób odpocząć od gehenny z mieszkania.

Cel zbiórki to 50 tys. zł. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Zobacz wideo: Reporter "Uwagi! TVN" ujawnia szczegóły rozmowy wdowy po Krzysztofie Krawczyku z jego synem

Zobacz też:

Tomasz Torres i Paulina Łaba pokazali wnętrza nowego domu. "Jesteśmy miłośnikami kolorów"

"Żony Hollywood" radzą, jak znaleźć bogatego faceta. "W Polsce jest wielu miliarderów i milionerów"

"Power Couple". Program wygrali faworyci widzów

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości