Krzysztof Krawczyk

  Krzysztof Krawczyk

  Młodzi muzycy coraz chętniej i częściej sięgają do repertuarów sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Tworzą nowe aranżacje lub nagrywają covery wielkich przebojów. Skąd bierze się fascynacja przeszłością?

  5 kwietnia 2022 r. mija rok od śmierci wyjątkowego wokalisty i kompozytora Krzysztofa Krawczyka. Polacy uwielbiali jego twórczość, a koncerty cieszyły się niesłabnącą popularnością przez cały okres kariery piosenkarza.

  "To jest czas dla osób po 40-tce".

  "Nie wiem, jak ja przeżyję".

  Wspominając, kto zmarł w 2021 roku w Polsce, napotykamy na wiele wybitnych nazwisk. Choć nie ma już z nami m.in. Krzysztofa Krawczyka, Tomasza Knapika czy Aleksandra Doby, pamięć o nich i ich dokonaniach będzie trwać jeszcze wiele lat.

  "W pewnym sensie jestem bezdomny"

  Krzysztof Krawczyk gdyby żył obchodziłby swoje 75. urodziny. Z tej okazji w studio Dzień Dobry TVN artystę wspominały psycholożka Katarzyna Miller, która była jego sąsiadką w okresie dzieciństwa oraz Anna Bimer, autorka książki "Chciałem być piosenkarzem. Biografia Krzysztofa Krawczyka". 

  Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła wszystkimi. Żona piosenkarza po kilku miesiącach zdecydowała się zdradzić, jak radzi sobie w czasie żałoby. Ewa Krawczyk przyznała, że bez farmakologii nie dałaby rady. - Byliśmy z Krzysztofem przez tyle lat razem - podkreślała.

  Po 4 miesiącach od śmierci Krzysztofa Krawczyka jego żona zdecydowała się podzielić z fanami jedną z tajemnic artysty. Mimo że od dawna mówiło się, że wokalista ma problemy ze zdrowiem, on sam przyznawał się jedynie do operacji biodra. Teraz Ewa Krawczyk przyznała, że jej mąż zmagał się także z o wiele bardziej poważną chorobą.

  Za nami 27. gala rozdania Fryderyków - nagród, które są uznawane za najważniejsze wyróżnienie dla artystów z branży muzycznej. Krzysztof Krawczyk został uhonorowany Złotym Fryderykiem, a statuetkę w jego imieniu odebrali Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk. Wdowa po muzyku z trudem powstrzymywała łzy.

  Dawid Podsiadło postanowił zaszaleć z fryzurą i zaprezentował nowe uczesanie. Internauci nie kryli zachwytu nad metamorfozą piosenkarza, który nawiązał stylem do lat 80. W sieci pojawiły się porównania do gwiazd czeskiego futbolu i legendy polskiej sceny. Zobacz, jak prezentuje się Dawid w nowej odsłonie.

  Krzysztof Igor Krawczyk w Dzień Ojca udał się na grób zmarłego wokalisty. W mediach społecznościowych zamieścił relację z wizyty. "Wyrazy współczucia" – komentują internauci.

  Kiedy jedni emocjonowali się meczem Polska–Hiszpania, inni postawili na udział w wydarzeniach muzycznych. W sobotę, 19 czerwca na scenie amfiteatru przy Domu Kultury "502" na Widzewie w Łodzi wystąpił Krzysztof Igor Krawczyk, syn zmarłego w kwietniu 2021 roku Krzysztofa Krawczyka. Podczas koncertu nie zabrakło wzruszeń.

  - Na żadne miliony nie licz… Ale ja ci dam wszystko, co będę mogła. (…) Tylko nie mogę nic zrobić, dopóki ty masz prawniczkę – usłyszał Krzysztof Igor Krawczyk. W sądzie okazało się, że jedyny syn gwiazdy polskiej estrady nie dostanie spadku po ojcu, bo nie został ujęty w testamencie. Zobacz reportaż programu Uwaga! TVN.

  Jeszcze przed śmiercią Krzysztofa Krawczyka reporterzy programu "Uwaga! TVN" zaczęli przygotowywać materiał o trudnym życiu syna artysty. 47-letni Krzysztof junior żyje w fatalnych warunkach i utrzymuje się z niskiej renty. Ojciec nie przepisał mu pieniędzy. Z pomocą ruszyli przyjaciele.

  Andrzej Krawczyk zmarł miesiąc po swoim bracie, Krzysztofie Krawczyku. W czwartek (20.05) spoczął na Cmentarzu Rzymskokatolickim Św. Wincentego w Łodzi. Czy taka była wola zmarłego?

  W sądzie w Zgierzu odbyła się rozprawa sądowa dotycząca podziału majątku po zmarłym w kwietniu Krzysztofie Krawczyku. Na przeciwko siebie stanęli żona oraz syn zmarłego artysty. Czy zwaśnione strony doszły po rozumienia?

  Syn Krzysztofa Krawczyka wystąpił na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Zaśpiewał największe przeboje ojca - "Parostatek" i "Jak minął dzień". Czy Krzysztof Igor Krawczyk odziedziczył głos po ojcu?

  Zmarły w kwietniu 2021 roku Krzysztof Krawczyk miał czworo dzieci - biologicznego syna Krzysztofa Igora i trzy adoptowane córki: Sylwię, Katarzynę i Beatę. Teraz okazuje się jednak, że do formalnej adopcji nigdy nie doszło. Taką informację jedna z sióstr przekazała w mediach społecznościowych.

  Nie milkną echa głośnego reportażu Tomka Patory o synu niedawno zmarłego Krzysztofa Krawczyka. Dziennikarz programu "Uwaga! TVN" zdradził w Dzień Dobry TVN szczegóły rozmowy żony piosenkarza, Ewy Krawczyk, z Krzysztofem Krawczykiem Juniorem. - Jeżeli będziesz się ze mną szlajać po sądach, to nic nie dostaniesz - brzmi jej fragment.

  Ewa Krawczyk odwiedziła Krzysztofa Juniora, by wpłynąć na jego decyzje? - Gdyby jej posłuchał, miał w zamian "dostać coś" ze spadku - powiedział nam Tomasz Patora, autor reportaży o życiowej sytuacji syna zmarłego piosenkarza. W sobotę (15 kwietnia) będzie również gościem w studiu Dzień Dobry TVN.

  Ewa Krawczyk kilka razy dziennie odwiedza grób zmarłego niedawno Krzysztofa Krawczyka. Kobieta ciągle nie może pogodzić się, że jego ukochanego nie ma już obok niej. Wdowa po artyście opowiedziała w jednym z wywiadów, jak przeżywa czas żałoby.

  Krzysztof Igor Krawczyk swojego ojca, Krzysztofa Krawczyka, znał tak, jak jego fani - głównie z fotografii. Piosenkarz przyznał w jednym z programów, że ojcostwo to jedyna rzecz, która mu się w życiu nie udała. Mimo, że - jak twierdzi Krzysztof junior - jego zły stan zdrowia to w dużej mierze wynik wypadku, który spowodował ojciec, nie otrzymał od niego pomocy. Może poza alimentami, które gwiazdor płacił na jego syna, a swojego wnuka. Czy to możliwe, że kochany przez tysiące Polaków gwiazdor zaniedbał swoje jedyne dziecko? Zobacz reportaż Uwagi! TVN.

  Król polskiej piosenki Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. - W pierwszej chwili nie dowierzałem, że tata umarł. Do tej pory nie chcę w to uwierzyć, brakuje mi słów – ubolewa Krzysztof Igor Krawczyk.

  Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Życie wokalisty było pełne barw i wielu emocji. Nie ze wszystkiego był dumny, ale zawsze powtarzał, że niczego nie żałuje. Jeszcze przed jego śmiercią reporterzy magazynu UWAGA! TVN rozpoczęli prace nad materiałem o synu popularnego artysty, Krzysztofie Juniorze.

  Andrzej Krawczyk nie żyje. Artysta-malarz zmarł w wieku 70 lat. Informacje o jego śmierci przekazał menedżer Krzysztofa Krawczyka na oficjalnym facebookowym profilu zmarłego niedawno muzyka.

  Paulla, wokalista znana z hitu "Od dziś" na jakiś czas usunęła się z show-biznesu. Artystka odnalazła spokój w domu w lesie. Tam w otoczeniu natury praktykuje jogę i osiąga wewnętrzną harmonię. Nie oznacza to wcale, że zawiesiła działalność muzyczną. Wręcz przeciwnie. Niedawno piosenkarka w ramach hołdu wypuściła własną interpretację utworu Krzysztofa Krawczyka "To, co dał nam świat".

  Krzysztof Krawczyk był legendą za życia. Po śmierci muzyka pojawia się wiele pomysłów na upamiętnienie jego dokonań. Jednym z nich jest pomnik. O projekcie opowiedział nam menadżer zmarłego piosenkarza, Andrzej Kosmala.

  Jeden z tygodników poinformował, że Natalia Kukulska zamierza nawiązać współpracę z synem zmarłego niedawno Krzysztofa Krawczyka. Artystka na swoim Instagramie odniosła się do rewelacji gazety.

  Krzysztof Krawczyk wraz z żoną Ewą przed laty zaśpiewali utwór "Wszystko z czasem się zmienia". Po śmierci muzyka archiwalne nagranie krąży po sieci. - Piękna miłość dwojga ludzi - piszą rozczuleni fani.