zbiórka pieniędzy

  Trzyletni Antoni większość swojego życia spędził w szpitalu, zmagając się z licznymi wadami wrodzonymi i nowotworem wątroby. Chłopiec ma za sobą dwadzieścia cykli chemioterapii i trzy operacje, jednak jego stan jak dotąd nie uległ poprawie. Kosztowna terapia w jednym z amerykańskich szpitali to dla niego jedyna szansa na przeżycie.

  Zbiórkę przeznaczono na szczytny cel.

  Marta Szwonder urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na normalne funkcjonowanie. Jej rodzice nie poddali się i postanowili zawalczyć o normalne życie córki. 34-latka przeszła wiele operacji, ale niestety zmaga się z ogromnym bólem. Z powodu powikłań po zabiegu, młoda kobieta przestała chodzić, grozi jej paraliż, a nawet śmierć. Można jej jednak pomóc. Zapraszamy na reportaż programu Uwaga TVN.

  "Moja misja się nie zakończyła".

  Marika chciała odejść od męża. Na wieść o tym mężczyzna poderżnął jej gardło. Kiedy 33-latka leżała w kałuży krwi, on pojechał popełnić samobójstwo. Kobieta przeżyła, ale potrzebuje całodobowej opieki. Jej stan jest bardzo poważny. - Oddałabym życie za to, żeby ona stanęła na nogi i mogła wychować swoje dzieci na dobrych ludzi - mówi mama Mariki. Sprawą zajęli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Jerzyk ma zaledwie lata, a już toczy trudną walkę z chorobą nowotworową. U chłopca lekarze stwierdzili dysplazję i padaczkę, a z czasem wykryli glejaka mózgu. Diagnoza niesie za sobą konieczność wykonania kosztownej operacji w niemieckiej klinice. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Zobacz, jak możesz pomóc.

  "Kampania nie jest konfrontacyjna".

  Pola urodziła się w styczniu tego roku - podczas porodu dostała 10 punktów w skali Apgar. Rodzice dziewczynki nie spodziewali się scenariusza, jaki napisało im życie. Z ich córeczką zaczęło dziać się coś złego. Po wielu badaniach Kamila i Marcin usłyszeli diagnozę - SMA. Dziś potrzebują pomocy, bo życie ich córki kosztuje aż 10 milionów złotych. 

  Załoga Teatru 21 pracuje nad projektem Centrum Sztuki Włączającej. To pierwsza społeczna instytucja kultury w Warszawie, która w całości będzie poświęcona twórczości osób z niepełnosprawnościami.

  Celem akcji jest m.in. zebranie środków potrzebnych do sfinansowania specjalistycznych kamizelek i hełmów dla ukraińskiej armii.

  Modelka poprosiła o pomoc w zbiórce na operację i leczenie chłopczyka.

  Zobacz, jak można pomóc dziewczynce.

  Fundacja "Kraina Zwierząt" daje schronienie ponad 50 zwierzętom. Los podopiecznych azylu stoi pod znakiem zapytania przez budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów.

  Zobacz, jak można pomóc dziewczynce.

  "Myślałam, że to koniec, że tak zginiemy" - mówi Izabela Szimke w rozmowie z reporterką dzieńdobry.tvn.pl Karoliną Kalatzi.

  "Czas ucieka, a choroba ją przygniata" .

  Zebrano niemal 8 milionów złotych.

  Anna Koval szczęśliwie urodziła córeczkę w Ukrainie. Rok później rozpoczęła walkę o życie i zdrowie małej Sofijki. Bitwa o najdroższy lek na świecie w obliczu inwazji rosyjskiej - wciąż trwa. Liczy się każda minuta i każda złotówka. Brakuje 7 mln. - Wierzę, że jeszcze będziemy normalnie żyć - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".

  "Ich walka jest naszą wspólną sprawą".

  W Internecie organizowane są liczne zbiórki dla obywateli Ukrainy. Niestety przestępcy wykorzystują ten fakt i próbują wyłudzić pieniądze. Jak nie dać się oszukać? Na co należy zwrócić uwagę? Wyjaśnia Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

  W związku z wojną w Ukrainie wiele osób pragnie pomagać. Nie każdy może pozwolić sobie na przyjęcie uchodźców pod swój dach lub przybycia na granicę i wzięcia udziału w wolontariacie. W takiej sytuacji można wspierać Ukrainę finansowo. Jak wpłacić pieniądze na pomoc Ukrainie i ukraińskiej armii?

  "Potrzebujemy dla nich transportu, jedzenia, leków".

  Jak włączyć się do akcji?

  Krzysztof Krauze to utalentowany uczeń jednego z warszawskich liceów, którego życie wystawiło na próbę. 17-latek urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, a niespełna 5 lat temu miał wypadek, na skutek którego rozwinęła się jałowa martwica głowy kości udowej. W ubiegłym roku stwierdzono u niego obustronne uszkodzenie nerwu wzrokowego. Poznajcie jego historię.

  Internetowe zbiórki okazały się lekarstwem na bolączki wielu osób. Inaczej było w przypadku pana Bartosza, który z powodu choroby utrzymuje się ze świadczeń MOPS-u. Ponieważ po opłaceniu wszystkich należności na jedzenie i leki zostaje mu 160 zł, znajomi podsunęli mu pomysł internetowej zbiórki. Okazało się jednak, że zamiast ulżyć w trudnej sytuacji, dodatkowo ją skomplikowała. W sprawie interweniowali reporterzy programu Uwaga! TVN

  Koszt rehabilitacji to 250 tysięcy złotych.

  Tymek był na granicy życia i śmierci. Wszystko przez chwile nieuwagi, kiedy dziecko połknęło granulat do udrożniania rur. Czy chłopcu udało się odzyskać sprawność? Czego potrzebuje, aby w pełni funkcjonować? Rodzinę Tymka odwiedzili dziennikarze "Uwagi!".

  Mały Kundelek Miki miał wypadek, zerwał się ze smyczy i wpadł wprost pod nadjeżdżające auto. By pies mógł wrócić do zdrowia, potrzebna jest operacja

  Sandra Arkabuz ma 6 lat i od początku tego roku walczy z bardzo agresywną odmianą nowotworu mózgu. Okazało się, że są już przerzuty i potrzebna jest eksperymentalna immunoterapia. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy na leczenie w Köln. Proszą o wsparcie, bo na uzbieranie pieniędzy został zaledwie tydzień.

  Diagnoza, którą usłyszała od lekarzy Magda Stępień, była zatrważająca. Jej syn ma dwunastocentymetrowego guza zlokalizowanego w wątrobie. Oliwier walczy z nowotworem złośliwym. W zbiórce pomaga jej Anna Lewandowska.