zbiórka pieniędzy

  zbiórka pieniędzy

  Ula Jurzysta i jej mąż Sebastian są idealnym przykładem na to, że miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Gdy była w ciąży dowiedziała się, że ma guza mózgu. Poważna operacja na szczęście się udała. Teraz kobieta powoli wraca do zdrowia, ale potrzebuje finansowego wsparcia, ponieważ miesięczny koszt opieki i rehabilitacji to 20 tysięcy złotych.

  Anna Wojciechowska była cenionym lekarzem, żoną, matką. Historia, której nie chciałby doświadczyć nikt, dotknęła całą rodzinę i wielu pacjentów doktor Ani. Jej nagła choroba i odejście było niespodziewane, a pustka, którą po sobie zostawiła, wydaje się nie do wypełnienia. Miała zaledwie 36 lat. Zmarła dwa tygodnie po narodzinach córki. – Nigdy nie przytuliła swojego dziecka – opowiada Justyna Wąsala-Gura, przyjaciółka Anny.

  Kirill to maluch, który choruje na SMA. Aby choroba nie postępowała, chłopiec musi otrzymać najdroższy lek świata. W pomoc zaangażowała się ekipa "Na Wspólnej", oferując zwycięzcy licytacji możliwość zagrania w serialu. Ostatnio do akcji dołączył również Filip Chajzer, który w mediach społecznościowych nagłośnił historię Kirilla.

  Wiktor ma 12 lat. W listopadzie usłyszał diagnozę: pineoblastoma. To bardzo rzadki, wysoce złośliwy, szybko rosnący i nawracający guz mózgu. Chłopiec jest właśnie przed ostatnią, szóstą i bardzo agresywną chemioterapią. Żeby guz się nie odnowił, konieczne jest jednak leczenie w Stanach Zjednoczonych, które kosztuje aż 9,5 mln zł. Uruchomiona w sieci zbiórka pieniędzy kończy się 17 maja. Zobacz, jak możesz pomóc uratować życie Wiktora.

  Jeden sierpniowy dzień 2012 roku zmienił jego życie na zawsze. Jako kilkuletni chłopiec bawił się zabawkami, sam zaczął płonąć jak żywa pochodnia. Obrażenia były poważne - ciało uległo w 35 proc. poparzeniom II i III stopnia. Od tamtej pory Dominik toczy nieustanną walkę z bólem. Przeszedł już 23 operacje, czekają go kolejne. Ich łączna suma to niemal 5 mln zł.

  To jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że sam zmaga się z licznymi chorobami, Łukasz Berezak od lat angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Niestety, w ostatnim czasie stan 17-latka pogorszył się. Internauci wyciągnęli pomocną dłoń i zebrali potrzebną sumę na jego leczenie. Zbiórka wciąż trwa.

  Patrycja Twardowska pracowała jako laborantka na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Była w zaawansowanej ciąży, gdy zaraziła się COVID-19. Przebieg choroby był ciężki. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie została podłączona pod respirator. Jej dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie, gdy była w śpiączce. Życia młodej matki lekarze nie zdołali uratować. W sieci trwa zbiórka na rzecz jej rodziny.

  Filip Chajzer po raz kolejny zaangażował się w pomoc potrzebującym. Tym razem poruszyła go historia okradzionej z oszczędności życia 96-latki. Prowadzący Dzień Dobry TVN udostępnił w mediach społecznościowych apel o pomoc dla pani Weroniki, a efekty są zdumiewające. Dziennikarz miał też okazję spotkać się z seniorką. Jej reakcja na dobroć ludzką jest wzruszająca. Policjanci apelują do seniorów o rozwagę i radzą, jak się nie dać oszukać.

  Matilda Salejko była zdrową i bardzo energiczną dziewczynką, dla której świat nie miał żadnych przeszkód. Jej życie się całkowicie zmieniło, gdy okazało się, że cierpi na występującą raz na milion urodzeń chorobę genetyczną, która charakteryzuje się postępującym zanikiem mięśni. Ratunkiem dla siedmiolatki jest niezwykle kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych. Zobacz, jak można pomóc.