Newsy

8-latek przygnieciony przez maszynę rolniczą. Dziecko nie żyje

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
tvn24.pl
Andrzej Rostek/Getty Images

Maszyna rolnicza przewróciła się na 8-letniego chłopca. Do tragedii doszło w jednym z gospodarstw w Tłokini Kościelnej w woj. wielkopolskim. Mimo starań lekarzy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i podjętej przez nich reanimacji, dziecka nie zdołano uratować.

Tłokinia Kościelna. Maszyna rolnicza przygniotła dziecko

W obrębie gospodarstwa w Tłokini Kościelnej w województwie wielkopolskim doszło do wypadku. Na 8-letniego chłopca przewróciła się maszyna rolnicza. Pomimo podjętej reanimacji, dziecka nie udało się uratować. Do zdarzenia doszło w piątek 15.10 w godzinach popołudniowych.

- Na terenie gminy Opatówek, w obrębie jednego z gospodarstw, przewróciła się maszyna rolnicza i przygniotła ośmioletniego chłopca. Podjęta została próba reanimacji, niestety bez skutku. Lekarz stwierdził zgon chłopca - przekazała aspirant Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Nie żyje chłopiec przygnieciony przez maszynę rolniczą

Na miejscu wypadku było pogotowie ratunkowe oraz strażacy. - O sprawie została też powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Kaliszu - powiedziała aspirant Anna Jaworska-Wojnicz.

Oficer dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przekazał, że działania strażaków polegały na zabezpieczaniu lądowiska podczas lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jaworska-Wojnicz przekazała, że dziecko znajdowało się pod opieką członków rodziny. - Policjanci sprawdzili stan trzeźwości tych osób, były trzeźwe. Wstępne ustalenia policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku - poinformowała policjantka. Jak dodała, decyzją prokuratora ciało chłopca zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Więcej informacji na tvn24.pl

Zobacz także:

Ratownik medyczny walczy o życie. Zobacz wideo:

Ratownik medyczny „Borkoś” walczy o życie po wypadku
Ratownik medyczny „Borkoś” walczy o życie po wypadku
Dzień Dobry TVN

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości