Kalisz

    Kalisz

    Maszyna rolnicza przewróciła się na 8-letniego chłopca. Do tragedii doszło w jednym z gospodarstw w Tłokini Kościelnej w woj. wielkopolskim. Mimo starań lekarzy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i podjętej przez nich reanimacji, dziecka nie zdołano uratować.

    Kalisz to jedno z tych miast, o których niemal wszyscy słyszeli, ale nie każdy ma z nim jakieś skojarzenia. Znajduje się ono pomiędzy Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem. Dowiedz się więcej o atrakcjach Kalisza.

    Są chrupiące, słodkie i cieniuteńkie, koloru karmelkowego, prawie przezroczyste. Alternatywa dla tłustych i niezdrowych chipsów. Andruty kaliskie zostały wpisane do rejestru Unii Europejskiej, jako produkt pod znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne. Jak się je wytwarza, w studiu Dzień Dobry TVN, zdradziła producentka andrutów Bogna Marczak. Towarzyszył jej Maciej Nowak. Ile andruty mają lat?

    Mamy Supermana, Batmana, Spidermana i... Superbohatera z rodzimego Kalisza. Zbiera karmę dla zwierząt, pomaga niepełnosprawnym i wcale nie walczy z Jokerem.