wielkopolska

  Mieszkańcy poznańskiego osiedla Wilda przeżyli prawdziwe chwile grozy, a wszystko to za sprawą węża, który pojawił się na jednym z publicznych placów zabaw.

  Proste, a zarazem wyjątkowo sycące danie uznawane jest za wizytówkę regionu, dlatego w trakcie tegorocznego Festiwalu Tradycji Poznańskich odbył się konkurs jedzenia go na czas.

  W niedzielę (3 lipca) z Jeziora Wolsztyńskiego (woj. wielkopolskie) wyłowiono zwłoki. Ofiarą jest 43-letnia mieszkanka Wolsztyna. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

  To już 17. edycja wydarzenia "Oddaj krew z kablówką" orgaznizowana z inicjatywy telewizji Proart.

  To już pewne. 27 grudnia będziemy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Akt prawny ustanawiający nowe święto podpisał prezydent Andrzej Duda. Uroczystość miała miejsce w Poznaniu. Czy dzień ten będzie wolny od pracy?

  Maszyna rolnicza przewróciła się na 8-letniego chłopca. Do tragedii doszło w jednym z gospodarstw w Tłokini Kościelnej w woj. wielkopolskim. Mimo starań lekarzy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i podjętej przez nich reanimacji, dziecka nie zdołano uratować.

  Konin jest miastem o wielowiekowej tradycji. Czeka tu na turystów mnóstwo atrakcji w postaci zabytków z różnych epok historycznych. Jednocześnie widać też ciągły rozwój miasta, dzięki czemu Konin jest ciekawym miejscem dla różnych grup zwiedzających, nie tylko dla fanów historii.

  Gniezno jest miastem w województwie wielkopolskim. Turystów przyciąga jego niesamowita legenda – właśnie tutaj była pierwsza stolica polski. Atrakcją dla dzieci w Gnieźnie może być odwiedzenie miejsc znanych z lekcji historii, ale nie tylko! Czekają na nie także inne rozrywki.

  Do tragicznego zdarzenia doszło w wielkopolskim Antoninie. Na powierzchni jeziora Szperek spacerująca obok akwenu osoba zauważyła dryfujące ciało małego dziecka. 2,5-letni maluch nie dawał oznak życia.

  Dziś najłatwiej zwiedzać Polskę kamperem. Michał Cessanis wybrał się do Wielkopolski, gdzie dotarł do Doliny Wiatraków. Ich historia sięga XVII w. Podróżnik zawitał także do królewskiego miasta Pyzdry nad Wartą.

  W związku ze sprawą potrącenia rowerzystki prokurator postawił m.in. zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym 24-letniemu mężczyźnie z Wągrowca. Zarzuty poplecznictwa usłyszały 4 inne osoby. Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Brzekiniec w Wielkopolsce. Ofiarą była 35-letnia dziennikarka z Chodzieży. Kobieta zginęła na miejscu, a sprawca zdarzenia zbiegł.

  Sezon na szparagi trwa w najlepsze, dlatego czerwiec to świetna okazja na wypróbowanie nowych sposobów na ich przyrządzenie. Mikołaj Rey postanowił udać się do Wielkopolski, żeby sprawdzić, jak najlepiej smakuje ten letni przysmak.

  Podczas rodzinnego pobytu w Wielkopolsce warto odwiedzić Poznań. Atrakcje dla dzieci, liczne muzea i piękna architektura miasta sprawiają, że jest ono idealnym miejscem na wakacje lub weekendową wycieczkę w rodzinnym gronie. Co w Poznaniu warto zobaczyć z dzieckiem?

  W Małopolsce bliski współpracownik Józefa Piłsudskiego Tadeusz Lorenz wybudował pensjonat. Kto w nim bywał? Jakie atrakcje zapewniano gościom? Co się działo z willą w czasie II wojny światowej i tuż po niej? Dlaczego oficerowie rosyjscy oddawali hołd popiersiu Piłsudskiego, które do tej pory znajduje się w willi? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W Wielkopolsce u osiemnastu osób stwierdzono żółtaczkę pokarmową, czyli wirusowe zapalenie wątroby typu A, a ponad sto objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Niestety to nie koniec. Jaki jest przebieg tego typu epidemii? Jak ustrzec się przed zachorowaniem na żółtaczkę pokarmową? Jakie są jej objawy? Czy może przebiegać bezobjawowo? Z dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim Andrzejem Bilińskim spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Rodzina Koperskich z Poznania od wielu lat prowadzi własną piekarnię i tym co przynosi im największą dumę jest rogal świętomarciński. Pokazali nam, jak wypiekają ten przepyszny i słodki przysmak z Wielkopolski.

  W Wielkopolsce, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, znajduje się miejscowość Moja Wola. Wybrał się tam prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzeja, aby przyjrzeć się zabytkowemu pałacowi myśliwskiemu, który jest ewenementem na skalę światowa. Zobaczcie, na czym polega jego wyjątkowość.

  W jednym z mieszkań w Polsce powstaje mapa naszego kraju. W zasadzie to nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że autor do tej pory zużył ponad 500 kartek A3 tylko do narysowania Dolnego Śląska, Wielkopolski i województwa lubuskiego. Marcina Kubisia - autora mapy gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Od kiedy zaczął się pasjonować kartografią? Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej niezwykłej mapy?

  Polacy mogą się pochwalić wybornymi produktami regionalnymi, np. długodojrzewającą szynką złotnicką z Wielkopolski, którą nawet zachwycił się nasz smakosz Mikołaj Rey. Gdzie można kupić szynkę złotnicką i jak smakuje? Czy może się równać z włoskimi szynkami długodojrzewającymi? Czym karmi się świnię złotnicką białą, z której robi ten wielkopolski przysmak?

  Rogale marcińskie i olej rydzowy. Podróżnik kulinarny Maciej Nowak udał się tropem tego oryginalnego oleju, a w studiu Dzień Dobry TVN Katarzyna Mojzykiewicz, producentka rogali świętomarcińskich, zdradziła, co w nich jest najważniejsze: środek czy wierzch?