Okradł starszą kobietę z balkonikem. "Zabrał torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi"

Ukradł torebkę starszej kobiecie i uciekł. Policja zatrzymała złodzieja. Co mu grozi?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy
Newsy
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Kurs na gwałt!
Kurs na gwałt!
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Pies o milionowych zasługach
Pies o milionowych zasługach
Kamery monitoringu zarejestrowały zuchwałą kradzież w Koninie. Starsza pani, która poruszała się z pomocą balkonika, padła ofiarą złodzieja. Od razu powiadomiono policję. Jaki jest finał tej sprawy? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Radosław Mróz z TVN24.

Ukradł torebkę starszej kobiecie

Seniorka przechadzała się ulicami Konina, gdy nagle podbiegł do niej młody człowiek. Zabrał wszystko, co kobieta miała przy sobie i natychmiast uciekł.

- Ta sytuacja miała miejsce w Koninie w kwietniu i bezskutecznie trwały poszukiwania. W końcu policja na początku maja zdecydowała się opublikować także wizerunek sprawcy. Został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia - przekazał Radosław Mróz.

- Sandra kiedyś powiedziała, że powinno być odrębne miejsce w piekle za okradanie starszych ludzi, bezbronnych - wtrąciła poruszona tą informacją prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Złodziej z Konina usłyszał zarzuty

Gdy nagranie z miejskiego monitoringu został opublikowane w Internecie, policji udało się zidentyfikować sprawcę napadu rabunkowego. Jak ta cała sprawa wygląda z perspektywy służb?

- Do starszej pani poruszającej się przy pomocy balkonika podbiegł młody mężczyzna i zabrał jej z kosza torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi. Po opublikowaniu tego nagrania w Internecie policjanci z Konina otrzymali wiele sygnałów z informacjami, dzięki którym ten sprawca został zidentyfikowany. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu. To 26-letni mieszkaniec Konina. Po usłyszeniu zarzutów został objęty przed prokuratora policyjnym dozorem, ma również zakaz kontaktu z pokrzywdzoną kobietą - powiedziała podinsp. Iwona Leszczyńska z policji w Poznaniu.

- Za zuchwałą kradzież mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności - dodała funkcjonariuszka.

DD_20240529_Newsy_1_REP
Newsy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?