kradzież

  Sieci handlowe wprowadzają rozmaite zabezpieczenia, mające na celu udaremnienie potencjalnej kradzieży. Doskonale wie o tym pewna TikTokerka, która na co dzień spełnia się jako pracownica supermarketu. W jednym z postów użytkowniczka modnej aplikacji opowiedziała o niepozornych naklejkach na ubraniach, które powstały z myślą o powstrzymywaniu działań złodziei.

  "Brzydzę się takimi ludźmi".

  Agnieszka Radwańska po zakończeniu sportowej kariery skupiła się na rodzinie i macierzyństwie. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o cieniach wielkiej sławy. Bliska jej osoba wielokrotnie ją okradła.

  Napadem na Kim Kardashian z 2016 roku żył cały świat. Do zdarzenia doszło w czasie Fashion Week w Paryżu, gdzie celebrytka wybrała się razem z siostrami. Jeden z napastników udzielił właśnie szokującego wywiadu.

  Oszustka ze Szczecina okradała ludzi z całej Polski wypłacając ich pieniądze z bankomatów. Kobieta została aresztowana. Cały proceder trwał ponad rok, a każdego dnia 20-latka wybierała nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  Wśród poprawek do Kodeksu wykroczeń rekomendowanych przez sejmową komisję nadzwyczajną znalazła się także ta podnosząca próg, od którego zależy, czy kradzież jest jeszcze wykroczeniem czy już kradzieżą. Zgodnie z nowelizacją ma on wynosić 800 zł. Ze zmianą nie zgadzają się handlowcy, twierdząc, że jest to przyzwolenie i zachęta dla złodziei.

  Złodzieje opracowali już wiele różnych sposobów na kradzież samochodu lub tego, co się w nim znajduje. W tym artykule przestrzegamy przed ich metodami. Co powinno nas zaniepokoić? Jak ochronić swoją własność?

  Kostka masła podrożała w rok o 30 proc.

  Badanie alkomatem wykazało, że miała niemal 2 promile.

  Wracając z urlopu, chcemy zabrać ze sobą pamiątki, które będą przypominały nam o miło spędzonym czasie na wakacjach. Niestety niekiedy niepozorne drobnostki jak piasek, czy kamień mogą sprowadzić na nas naprawdę poważne kłopoty. Jak ochronić się przed taką sytuacją?

  W 2014 roku spod firmy Pana Krzysztofa skradziono jego przyczepę. Zupełnym przypadkiem, rok później, mężczyzna znalazł ją na jednym z parkingów.

  Kot został skradziony podczas inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie.

  Sprawdzone sposoby na zabezpieczenie mieszkania podczas urlopu.

  Niezwykłą historię opowiedział jeden z tiktokerów, a jego nagranie zostało obejrzane już 2 miliony razy. Wskazał, jak oszuści okradają hotelowych gości.

  "Kodeks przewiduje do dziesięciu lat pozbawienia wolności".

  W Trójmieście miało dojść do kradzieży, której ofiarą padł kurier. O dokonanie przestępstwa podejrzana jest 32-letnia kobieta, która zamówiła przez Internet telefon komórkowy.

  Zjawisko spoofingu jest w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Podczas jednej rozmowy telefonicznej osoby podszywają się pod pracowników banków i czyszczą ofiarom konta. Według szacunków NBP w ubiegłym roku takich transakcji mogło być nawet 250 tysięcy.

  "38% Polaków już padło ofiarą tych przestępstw".

  Znajomości nawiązywane za pośrednictwem portali randkowych mogą nieść za sobą obietnicę romantycznych uniesień, ale czasem prowadzą do poważnych problemów. Przekonała się o tym mieszkanka Lublina, która związała się z poznanym w sieci Emilem. Mężczyzna zapewniał wybrankę o szczerych intencjach i nie szczędził jej obietnic dotyczących życia w dobrobycie. Nie dotrzymał słowa ze względu na domniemaną chorobę. Potem zniknął z pieniędzmi, które kobieta przekazała na jego leczenie.

  Jak się zachować, by nie paść ofiarą przestępstwa?

  W życiu Antka Królikowskiego ostatnio sporo się dzieje. Aktor skończył niedawno 33 lata i postanowił podsumować ważny jubileusz w mediach społecznościowych. W rozległym wpisie opublikowanym na Instagramie podziękował bliskim za obecność i wsparcie. Wyznał też, że otrzymał od losu nietypowy prezent urodzinowy, dlatego przez kilka dni nie mógł odpisywać na wiadomości i maile. Okazało się, że artysta został okradziony.

  Wypłacanie pieniędzy z bankomatu nie zawsze jest bezpieczne. Cash trapping, to metoda, przez którą możemy zostać okradzeni z pobieranej gotówki. Na czym polega i jak tego uniknąć?

  Kobieta uwierzyła w historię dzwoniącego mężczyzny i straciła 120 tysięcy złotych. Na co należy zwrócić uwagę? Jak uniknąć kradzieży?

  Ogród Botaniczny UW jest odwiedzany przez wielu miłośników roślin, którzy doceniają możliwość obejrzenia ich na żywo. Ostatnio jednak złodziej ukradł stamtąd niezwykle cenny okaz. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała kurator kolekcji roślin tropikalnych, Joanna Bogdanowicz.

  Kradzież "na klamkę" to stara i niestety dobrze znana metoda wśród złodziei. Na czym ona dokładnie polega? Jak się przed nią uchronić? O to zapytaliśmy podkom. Roberta Koniuszego.

  W Złocieńcu mężczyzna ukradł spod sklepu samochód, w którym było dziecko. Uciekając uderzył w dwa pojazdy, a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Policjantom tłumaczył, że nie wiedział, że w aucie znajduje się sześciolatek.

  To zaburzenie nie dotyka wyłącznie dorosłych, znacznie częściej diagnozuje się je wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Odnotowywane są również przypadki kleptomanii u dzieci. Sprawdź, co to jest kleptomania, jakie są jej objawy i ją leczyć.

  Beata K. przez dwa lata zaciągała kredyty na dane osób, które wypożyczały książki w bibliotece, gdzie pracowała. Tym sposobem kobieta pokrzywdziła 96 czytelników i uzyskała kilkaset tysięcy złotych. Po kilku latach zapadł wyrok w jej sprawie.

  Maja Włoszczowska poinformowała, że padła ofiarą kradzieży. Medalistka olimpijska w kolarstwie górskim opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym zaapelowała o pomoc. Okazało się, że straciła cenne trzy rowery. Funkcjonariuszom policji udało się odzyskać skradziony sprzęt.

  Nawet monitoring na zamkniętym osiedlu nie odstraszył złodzieja przed kradzieżą. Mateusz Banasiuk stracił ulubiony rower, a na nagraniu nie da się rozpoznać, kim była osoba, która zabrała jednoślad. Fani aktora radzą mu, co zrobić i jak chronić się przed taką sytuacją w przyszłości.