Materiał promocyjny

Poznański szef kuchni w prestiżowym gronie. "Długo zabiegaliśmy o to i wreszcie jest"

Michał Kuter w przewodniku Michelin
Poznański szef kuchni w prestiżowym gronie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Stolica Wielkopolski dołączyła do miast, które są opisane w przewodniku Michelin rekomendującym najlepsze restauracje na świecie. W prestiżowym gronie znalazł się m.in. lokal poznańskiego szefa kuchni Michała Kutera. Jak zaczęła się jego kulinarna kariera? Kto zaszczepił w nim miłość do gotowania? Zapytał go o to dobrze znany widzom Dzień Dobry TVN Sebastian Olma.

Lokal polskiego szefa kuchni w przewodniku Michelin

Znalezienie się w aplikacji przewodnika Michelin to marzenie szefów kuchni na całym świecie. Od niedawna mogą je spełniać właściciele restauracji z Poznania. Wśród wyróżnionych jest między innymi Michał Kuter, który niegdyś pracował w Wielkiej Brytanii w najbardziej renomowanych lokalach, a dziś ten prestiż serwuje w Polsce.

- Długo zabiegaliśmy o to i wreszcie jest, więc bardzo fajnie - powiedział szef kuchni.

Michał Kuter - kariera

Michał Kuter odkrył tajemnicę smaków dzięki swojej mamie. Gdy jego koledzy chodzili z ojcami do garażu, on zostawał z nią w kuchni. Dzięki temu od dzieciństwa wiedział, co chce robić w życiu. Po ukończeniu szkoły średniej Michał postanowił zdobywać doświadczenie zawodowe poza granicami Polski.

- Odebrałem świadectwo maturalne w piątek, a w niedzielę już byłem w autokarze do Londynu. Szybko wylądowałem na zmywaku - wyjaśnił.

Nie zamierzał jednak tkwić przy nim przez całe życie, dlatego zaczął pogłębiać swoją wiedzę na temat sztuki kulinarnej w prestiżowej szkole - Westminster Kingsway College.

- Oprócz tego pracowałem w restauracjach z gwiazdkami Michelina - dodał Michał Kuter.

A jak smakują jego dania? Odpowiedź znajduje się w naszym materiale.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości