gospodarstwo

    gospodarstwo

    Maszyna rolnicza przewróciła się na 8-letniego chłopca. Do tragedii doszło w jednym z gospodarstw w Tłokini Kościelnej w woj. wielkopolskim. Mimo starań lekarzy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i podjętej przez nich reanimacji, dziecka nie zdołano uratować.

    Ich ekologiczne gospodarstwo jest niemal samowystarczalne. Do sklepu chodzą sporadycznie. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Mieczysław i Aleksandra Babalscy. Jak zaczęła się ich przygoda z ekorolnictwem? Dlaczego hodują stare odmiany zbóż takie jak płaskurka i samopsza i co myślą o chwastach? "Każda roślina potrzebuje tego, żeby ją pogłaskać, żeby coś ładnego powiedzieć. Ona się odwdzięczy, albo ładnie urośnie, zakwitnie, albo wyda jakiś fajny plon".

    Przeciętne polskie gospodarstwo domowe posiada pięćdziesiąt nieużywanych rzeczy, z czego pięć to elektronika. W każdym domu znajdują się statystycznie dwa nieużywane telefony komórkowe. W trzech na pięć gospodarstw można znaleźć komputer, z którego nikt nie korzysta lub aparat cyfrowy. Co jeszcze chomikujemy w domu? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.