Gwiazdy

Maria Prokop zdradza sekret Marcina w dniu jego urodzin. Jaki prywatnie jest prowadzący Dzień Dobry TVN?

Gwiazdy

Marcin Prokop

14 lipca jest dniem urodzin Marcina Prokopa. Prowadzący Dzień Dobry TVN to jedna z najbardziej charyzmatycznych i lubianych osobowości telewizyjnych. Niewiele mówi o swoim życiu prywatnym, dlatego z okazji jego święta postanowiliśmy zapytać żonę Marcina, czego jeszcze o nim nie wiemy. Co powiedziała nam Maria Prokop?

Maria Prokop zdradziła sekret Marcina

W dniu urodzin Marcina Prokopa postanowiliśmy sprawdzić, czego jeszcze nie wiemy o naszym prowadzącym. Najlepszym źródłem informacji jest oczywiście jego żona, Maria Prokop. Ich małżeństwo trwa już 10 lat, ale w związku są niemal dwa razy dłużej.

- Ostatnio Marcin ma bzika na punkcie motocykli, ale to nie jest tajemnica. Myślę, że po 18 wspólnych latach nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć – zauważa Maria i zdradza, że jest jednak coś, czego moglibyśmy nie spodziewać się po Marcinie i być może nawet on sam nie jest tego świadom.

- Ma dziwną manię przekładania rzeczy w domu. Ja i Zosia (córka pary – przyp. red.) ciągle czegoś szukamy, bo on nam wszystko chowa w niespodziewanych miejscach. Najczęściej w bardzo wysokich szafkach i półkach, czyli tam, gdzie tylko on sięga, więc my – jak wariatki – często latamy po domu i szukamy naszych rzeczy, które zostały ukryte. Marcin robi to odruchowo, nawet o tym nie myśli. To dość zabawne – przyznaje w rozmowie z dziendobry.tvn.pl Maria Prokop i dodaje:

Chowa słodycze i sam je podjada. Ostatnio dostał w prezencie dużo tabliczek czekolady i znalazłam je podjedzone w schowku z różnymi gratami. Czasem też chowa słodycze w swojej garderobie i znajduję je podczas sprzątania. Wtedy twierdzi, że to nie jego

- mówi żartobliwie o mężu.

Okazuje się także, że z powodu miłości Marcina do słodkości "cierpi" jego córka. - Zosia musi chować przed tatą swoje żelki, bo jak zostawi je w kuchni, to w magiczny sposób znikają. Patologia słodyczowa panuje w rodzinie – śmieje się żona prowadzącego Dzień Dobry TVN i zauważa, że z okazji urodzin najlepiej życzyć mu niekończących się dostaw słodyczy. - Każdą ilość będzie w stanie zmagazynować gdzieś w szufladach – twierdzi z przekąsem.

Tak zatem robimy - Marcinie, niech słodycze zawsze będą z Tobą! ;)

Marcin Prokop – kariera

Urodzony 14 lipca 1977 roku w stolicy Marcin wychowywał się na Grochowie. Skończył studia w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, na kierunku finanse i bankowość, dzięki czemu uzyskał tytuł specjalisty ds. marketingu bankowości elektronicznej. Pracował nawet w jednym z polskich banków, ale został zwolniony i wtedy rozpoczęła się jego piękna przygoda z dziennikarstwem.

Zaczynał w prasie, a następnie pracował w wytwórni muzycznej. Był też m.in. dyrektorem marketingu oraz dyrektorem generalnym Wydawnictwa Machina Press. W telewizji zadebiutował w 2001 roku na antenie MTV Polska. W latach 2004–2007 pracował w TVP2, a od września 2007 roku współprowadzi Dzień Dobry TVN. Od początku jego telewizyjną partnerką jest Dorota Wellman, z którą zna się od 20 lat. Razem prowadzili też "Clever – widzisz i wiesz" (2008).

- Na początku nie lubiłam Marcina. Za całokształt. To był taki kogut, chodził, wszystkie kobiety były jego. (…) Erotoman-gawędziarz z folklorem związany – wspominała Dorota Wellman w wywiadzie dla dziendobry.tvn.pl.

We wrześniu 2008 roku Marcin Prokop i Szymon Hołownia zostali prowadzącymi "Mam Talent!". Panowie byli też gospodarzami programu "Mamy Cię!" w 2015 roku.

Marcin prowadził również teleturniej TVN "Milion w minutę", a także programy TVN Turbo: "Motoszoł" (2008), "Turbo ring" (2008) i "Automaniak" (2009, 2013, 2015). W listopadzie 2020 roku na antenie TVN pojawił się kolejny program z Prokopem w roli prowadzącego – "Lego Masters".

Zobacz wideo: Dorota Wellman i Marcin Prokop o swoich początkach

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości