Gwiazdy

Supermodelka Kamila Szczawińska wprowadziła spore zmiany w życiu. "Wróciłam do korzeni"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kamila Szczawińska jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek na świecie, która pracowała dla największych projektantów. Kilka lat temu wyjechała z Polski, a jej życie zmieniło się o 180 stopni. Swoją historią podzieliła się z Mateuszem Hładkim.

Kamila Szczawińska – trzy bliskie sercu państwa

Karierę w modeling zaczynała w 2001 roku. Szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich modelek. Pracowała dla największych domów mody, nie zapominała także o polskich projektantach. Od trzech miesięcy mieszka w Berlinie, jednak z Polski wyjechała znacznie wcześniej do Hiszpanii, która była jej wymarzonym miejscem.

Decyzja o Hiszpanii była niespodziewana. Przyjechałam tam pojeździć konno, spróbowałam treningów na andaluzyjskich koniach, co było moim wielkim marzeniem. Byłam tam najpierw w lutym, potem wróciłam w kwietniu, na majówkę. Wtedy stwierdziłam, że wciąż jest mi za mało tej Hiszpanii i że chciałabym tam pomieszkać, więc świetnym pomysłem będzie wynajęcie domu na wakacje. Wynajęliśmy dom na wakacje u w lipcu, po czterech tygodniach pobytu tam stwierdziłam, że nie wracam, że nie ma takiej możliwości. Jeżeli będzie miejsce w szkole dla dzieci i mogę przewieść mojego konia i mojego dużego psa, to zostajemy na dłużej

- tłumaczy modelka.

Kamila Szczawińska jest mamą 11-letniego Julka i 10-letniej Kaliny. Jak mówi, decyzja o przeprowadzce z dziećmi podjęta była rozsądnie.

- Dla nich wakacje to było bardzo fajne przygotowanie. Oni byli w Hiszpanii, to nie było tak, że przeprowadzamy się, musicie zmienić szkołę, rzucam was na głęboką wodę. Oni byli przez cały lipiec tam, byli totalnie zakochani. Kalina jeździła ze mną konno, Julek grał w piłkę. Jak w lipcu podjęliśmy decyzję, że idą do nowej szkoły, to zaczęliśmy bardzo intensywne, codzienne lekcje hiszpańskiego – opowiada.

Kamila Szczawińska – zmiana zawodu

Pandemia pokrzyżowała plany wielu osobom. Praca modelki wiąże się z licznymi podróżami, które niestety nie mogły się odbyć.

- COVID radykalnie zmienił moje życie zawodowe. Kilka moich projektów było bardzo fajnych, niestety przez niemożliwość wylotu z Hiszpanii nie miałam możliwości pojechać i zrealizować ich. Między innymi we współpracy z moją agencją w Mediolanie. W związku z tym wróciłam do korzeni. Do podstaw tego, o czym zawsze marzyłam od dziecka – psychologii – mówi Kamila Szczawińska.

Jak wygląda jej praca? - Prowadzę spotkania dla osób, które tak jak ja chcą podjąć duże, często ryzykowne zmiany w swoim życiu i chcą na to przygotować siebie, swoich najbliższych. Przeprowadzić przez to swoje dzieci, wesprzeć rodzinę, która jest bardzo przerażona. Nie tylko tą [rodzinę - przyp. red.], która będzie się przeprowadzać, ale tą, która zostaje na miejscu – opowiada modelka.

Nie sposób nie wspomnieć o mamie Kamili Szczawińskiej, pani Jolancie, która jest terapeutką uzależnień. - Mama jest moją dużą inspiracją i pracuje od wielu lat jako terapeuta. Zaczynała swoją karierę od bycia nauczycielką, potem w wieku czterdziestu lat skończyła studia, skończyła szkołę terapeutyczną, bo kiedyś nie było jej stać, żeby skończyć studia, w związku z tym to było jej ogromne marzenie – mówi Kamila Szczawińska.

Zobacz też:

Weronika Kaniewska o swojej karierze i największej pasji. "Rzeczywiście mam dwie twarze"

Żaklina Ta Dinh - filigranowa modelka, która ćwiczy tajski boks. "To jest bardzo fajny sport"

Dylemat Mariusza Jakubowskiego z "Top Model". Wybierze karierę w modelingu czy doktorat?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości