Berlin

  Brama Brandenburska to jeden z najbardziej charakterystycznych dla Berlina zabytków. Mimo że ma zaledwie 230 lat, stanowi wizytówkę miasta. Jego budowa zaczęła się już w roku 1788.

  Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające.

  Mur berliński, zwany też przez propagandę NRD antyfaszystowskim wałem ochronnym, dzielił Berlin Wschodni i Berlin Zachodni przez prawie 30 lat. Jaka jest historia muru berlińskiego i jak on obecnie wygląda?

  Kamila Szczawińska niedawno urodziła trzecie dziecko. Wraz z rodziną mieszka w Berlinie. Modelka pokazała, jak urządziła sypialnię, wzbudzając zachwyt internautów.

  Pandemia bardzo zmieniła realia branży turystycznej. Hitem są wycieczki online, które proponują "Przewodnicy bez Granic". Spacery z turystami w tej formie odbywają się na całym świecie. W Dzień Dobry TVN gościł Marek Malinowski, który pokazał nam Berlin.

  Kasia Lenhardt, była partnerka piłkarza Jérôme Boatenga, została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Berlinie. Policja podejrzewa samobójstwo. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Kamila Szczawińska jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek na świecie, która pracowała dla największych projektantów. Kilka lat temu wyjechała z Polski, a jej życie zmieniło się o 180 stopni. Swoją historią podzieliła się z Mateuszem Hładkim.

  19 grudnia 2016 roku w Berlinie doszło do ataku terrorystycznego. Pierwszą ofiarą był Łukasz Urban, polski kierowca ciężarówki. Następnie Anis Amri wjechał uprowadzonym TIR-em w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym. Czy po czterech latach od tragicznego wydarzenia poprawiło się bezpieczeństwo kierowców oraz osób uczestniczących w zgromadzeniach? O tym opowiedział nam dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. terroryzmu oraz Iwona Blecharczyk, truckerka.

  68. festiwal filmowy w Berlinie za nami. Reżyserka Małgorzata Szumowska wraca z festiwalu ze Srebrnym Niedźwiedziem za film "Twarz". Czy ten film wywoła w Polsce kontrowersje? Czy Małgorzata Szumowska myśli już o kolejnym filmie? Z Szumowską, w Berlinie, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Gratulujemy nagrody!

  Jesteśmy na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Festiwal zmierza ku końcowi, już w sobotę wielka gala przyznania nagród. Wśród nominowanych filmów jest nowy film Małgorzaty Szumowskiej "Twarz". Dziś jego premiera. O czym opowiada fabuła filmu? Jakie ma szanse na nagrodę? Dlaczego odtwórczyni głównej roli Agnieszka Podsiadlik określa film "współczesną baśnią"? Z Małgorzatą Szumowską i Agnieszką Podsiadlik rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Zofia Wichłacz to młoda aktorka, która już teraz może się pochwalić znaczącymi sukcesami zawodowymi. Jednym z nich jest tytuł European Shooting Star 2017 (Europejskiej Gwiazdy Jutra) otrzymany na festiwalu w Berlinie. Niedługo do kin wchodzi najnowsza produkcja z jej udziałem - film „Amok”. Zosię gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Powiedziała, jak wyglądało rozdanie nagrody Shooting Star, dlaczego zrezygnowała ze szkoły teatralnej, jak przygotowuje się do roli i czy ma wiele propozycji zawodowych.

  Film polskiej reżyserki Agnieszki Holland "Pokot" został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem - nagrodą im. Alfreda Bauera, przyznawaną filmom fabularnym wyznaczającym nowe perspektywy w sztuce filmowej. Gratulujemy!

  David Duncan to brytyjski kierowca ciężarówki i inicjator zbiórki pieniędzy dla rodziny zabitego w ataku terrorystycznym w Berlinie Łukasza Urbana. W zbiórce udział wzięło ok. 10 tys. osób, a zebrana kwota to ok. 1 mln zł. Ambasador RP w Wielkiej Brytanii Arkady Rzegocki osobiście podziękował Davidowi za ten niezwykły gest. Po oficjalnej uroczystości z brytyjskim kierowcą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Jak wpadł na pomysł zbierania pieniędzy dla rodziny Łukasza Urbana? Spodziewał się, że uda mu się zebrać tak dużo pieniędzy? Był kiedykolwiek w sytuacji zagrażającej życiu? Gdyby mógł teraz coś powiedzieć Łukaszowi, to co by to było?

  Rozalia Romaniec ponad 20 lat temu przyjechała do Niemiec, aby studiować dziennikarstwo. Obecnie pracuje dla Deutsche Welle - niemieckiej publicznej stacji, która nadaje programy na cały świecie. Dziennikarza Dzień Dobry TVN Mateusza Hładkiego zaprosiła do siedziby telewizji. Zobaczcie, czym Rozalia się tam zajmuje i co mówią o niej współpracownicy.

  Anna Antonowicz jest absolwentką Łódzkiej Szkoły Filmowej. Do Niemiec wyjechała 10 lat temu. Popularność zdobyła grając w tamtejszych serialach i filmach. Dlaczego zdecydowała się na emigrację? Czy w Berlinie planuje zostać na zawsze? Jak wygląda jej niemiecka codzienność? Z aktorką spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  66. festiwal Berlinale był bardzo udany dla polskich twórców. O "wszystkim, co się tam działo" opowiedział nam nasz specjalny wysłannik Mateusz Hładki. Jakie ciekawostki nam przywiózł i, jaką niespodziankę miała ekipa filmu "Zjednoczone stany miłości" dla aktorki Magdaleny Cieleckiej? Zobaczcie!

  Mary Komasa to jedna z najbardziej obiecujących polskich artystek młodego pokolenia. Jest córką aktora i wokalistki, siostrą reżysera i śpiewaka operowego, żoną kompozytora muzyki filmowej. Artystka mieszka w Berlinie. I tam właśnie spotkała się z nią Gabi Drzewiecka. Dziennikarka Dzień Dobry TVN miała okazję zobaczyć uwielbiane przez Mary miejsca i jej studio nagrań. Mary opowiedziała gabi o swoim życiu w stolicy Niemiec.

  Gość Dzień Dobry TVN Olka Osadzińska nie ma artystycznego wykształcenia, a mimo to robi zawrotną karierę w zawodzie ilustratorki. O jej prace ubiegają się najbardziej znane magazyny modowe i marki znane na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza ciężkiej pracy. Specjalnie dla nas przyjechała z Berlina. Jakie cechy trzeba mieć, żeby zrobić karierę w tak młodym wieku? Czy na początku kariery jej projekty były odrzucane? Czy zamierza zostać w Berlinie na stałe? Co ją najbardziej pociąga - film, moda, czy książki? Czy na razie koncentruje się tylko na pracy? Czy ma klientów z Polski?

  W Niemczech rośnie liczba zachorowań na odrę. W Berlinie - na skutek powikłań po odrze - zmarł 18-miesięczny chłopczyk. Czy wzrost zachorowań bierze się z nieszczepienia dzieci w Niemczech? Czy odra może z taką siłą zaatakować w Polsce? Jak ta choroba przebiega? Jakie są powikłania odry? Czy szczepionka chroni przed tą chorobą? O tym pediatra dr Aneta Górska-Kot, która gościła w Dzień Dobry TVN.

  Klub Polskich Nieudaczników to ostoja tolerancji i różnorodności. Stał się instytucją polsko-niemieckiej kultury w Berlinie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Piotr Mordel, jeden z założycieli oraz przewodniczący Klubu Polskich Nieudaczników w Berlinie. Jak powstał pomysł założenia takiego klubu i czy należą do niego tylko Polacy? W jakiej dzielnicy mieści się klub? Jak jest filozofia życiowa polskich (nie)udaczników?

  "David Bowie IS" - tak nazywa się wystawa poświęcona temu znanemu i oryginalnemu muzykowi. Obecnie można ją zobaczyć w Berlinie - w mieście, w którym artysta spędził w latach 70. XX w. jedne z najbardziej kreatywnych lat w swojej karierze. Dlaczego wystawa jest taka wyjątkowa? Jakie eksponaty można na niej zobaczyć? Kim był Ziggy Stardust i dlaczego David Bowie postanowił go uśmiercić? Prowadzący Dzień Dobry Wakacje Kinga Rusin i Robert Kantereit zapytali o to Łukasza Radwana i aktorkę Matyldę Damiecką, która jest fanką piosenkarza.

  Już w najbliższą sobotę podczas Dzień Dobry Wakacje reporter Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan zabierze Was na wystawę "David Bowie Is", która bije rekordy oglądalności.

  Iza Miko pnie się po szczeblach swojej kariery. Tym razem wystąpiła w wyjątkowej sesji fotograficznej. Jak aktorka czuje się jako modelka?

  Omenaa Mensah i niezwykła sesja zdjęciowa w cyrku. Były kozy, foki, wielbłądy i słonie. Izabela Janachowska o swoim ślubie, Michał Żebrowski po raz drugi został ojcem oraz wiemy, kto zasiądzie w jury "Project Runway". O tym wszystkim, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, tropicielka najświeższych newsów ze świata show-biznesu Agnieszka Jastrzębska.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki umówił się na spotkanie z Małgorzatą Kozakiewicz - córką Władysława Kozakiewicza. Czym zajmuje się Małgosia? Jak wyglądała jej droga na szczyt? Pokazała nam ścianę street-artu oraz berlińskie murale.

  Berlin. Premiera filmu "Thor. Mroczny świat" . Na krwiście czerwonym dywanie, Anna Wendzikowska, spotkała: Chrisa Hemswortha, Natalie Portman oraz Toma Hiddlestona. Na kogo tłumy fanów czekali aż dwadzieścia cztery godziny?

  Love Parade, Mur Beliński , Bundestag. To wszystko można zobaczyć za... Jakub Porada tym razem postanowił udać się do Berlina.

  Ta historia zaczyna się w Berlinie, w studiu telewizji SAT1, gdzie Niemcy zorganizowali polsko-niemiecki poranek. Były flagi, hymny, ogólnie przesympatycznie - mówi Filip Chajzer. Do czasu... żartu, który nie rozbawił Filipa. Co Niemcy wiedzą a Polakach, a co Polacy o swoich zachodnich sąsiadach? Co myślimy o Niemcach?