Hiszpania

  Hiszpania

  Izabela Lawrenc od lat mieszka w Hiszpanii, gdzie pod swój dach przygarnęła bezdomne koty i psy, które świetnie dogadują się z jej kurami oraz pisklętami. W zagrodzie obok jest osiłek, który trafił tu wygłodzony, a po sąsiedzku zagląda do niego dzik Berto - przyjaciel rodziny.

  Andaluzja jest jedną z największych wspólnot autonomicznych w Hiszpanii – zajmuje 17% całego terytorium państwa. Czy warto ją odwiedzić? Tak! Oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji: dziewicze plaże, malownicze wioski i miasta słynące z bogatej historii i kultury spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

  Kraj Basków to region, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Mimo iż obejmuje niewielkie terytorium, to jego bogactwo krajobrazów jest imponujące. Tuż obok złocistych plaż znajdują się szerokie pastwiska i strome góry. Sprawdź, co jeszcze sprawia, że Kraj Basków od lat cieszy się tak dużym zainteresowaniem turystów.

  Mimo że cały świat od przeszło półtora roku walczy z koronawirusem SARS-CoV-2, to wciąż zdarzają się osoby, które przeczą istnieniu pandemii. Jak informuje hiszpańskie radio Onda Zero pewna ciężarna kobieta, która właśnie zaczęła rodzić przyszła do szpitala z adwokatem. Miał on bronić jej prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia.

  Tarragona to jedno z najczęściej odwiedzanych hiszpańskich miast. Turystów przyciągają do niej zarówno ciekawe zabytki i atrakcje, jak i wyjątkowa kuchnia oraz śródziemnomorski klimat. Sprawdź, co oferuje to miejsce.