Hiszpania

  Hiszpania

  Kraj Basków to region, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Mimo iż obejmuje niewielkie terytorium, to jego bogactwo krajobrazów jest imponujące. Tuż obok złocistych plaż znajdują się szerokie pastwiska i strome góry. Sprawdź, co jeszcze sprawia, że Kraj Basków od lat cieszy się tak dużym zainteresowaniem turystów.

  Mimo że cały świat od przeszło półtora roku walczy z koronawirusem SARS-CoV-2, to wciąż zdarzają się osoby, które przeczą istnieniu pandemii. Jak informuje hiszpańskie radio Onda Zero pewna ciężarna kobieta, która właśnie zaczęła rodzić przyszła do szpitala z adwokatem. Miał on bronić jej prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia.

  Tarragona to jedno z najczęściej odwiedzanych hiszpańskich miast. Turystów przyciągają do niej zarówno ciekawe zabytki i atrakcje, jak i wyjątkowa kuchnia oraz śródziemnomorski klimat. Sprawdź, co oferuje to miejsce.

  Przełom lipca i sierpnia to tradycyjnie szczyt sezonu urlopowego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, planowanie zagranicznych wakacji jest utrudnione ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz eksperci mówią o jej czwartej fali. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, podobnie jak obowiązujące w poszczególnych krajach przepisy i obostrzenia covidowe. Sprawdź, gdzie można podróżować, a dokąd raczej się nie wybierać.

  Średniowieczne miasto Cuenca przez wielu mieszkańców i turystów uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Hiszpanii. Dzięki nietypowemu usytuowaniu jest też wyjątkowo dobrym punktem do podziwiania krajobrazu, charakterystycznego dla tej części Europy. Niepowtarzalne widoki i zapierająca dech w piersiach architektura to jednak nie jedyne atrakcje, które oferuje miasto. Sprawdź, co warto zwiedzić, przyjeżdżając do Cuency i w jaki sposób najlepiej spędzić tam czas.

  Pireneje to góry dla koneserów. Ten leżący na granicy Francji i Hiszpanii łańcuch górski przyciąga miłośników dzikiej przyrody, którzy nie boją się wyzwań. To miejsce, do którego ciągnie trekkingowców znudzonych Karpatami czy Alpami. Dowiedz się, jak przygotować się na trekking w Pirenejach.

  Imponująca twierdza Alcazaba w Almerii to pozostałość po arabskich wpływach w Hiszpanii. Powstała jako umocnienie znajdującego się w mieście portu, który w X wieku miał ogromne znaczenie dla handlu międzynarodowego – drogą morską transportowano tu bawełnę, jedwab i brokaty z Bliskiego Wschodu.

  Lanzarote to średnich rozmiarów wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich, znajdujących się u wybrzeży północno-zachodniej Afryki. Lanzarote należy do Hiszpanii i jest jej terytorium zamorskim. Co warto zobaczyć na Lanzarote, atrakcyjnej turystycznie wyspie wulkanicznej?