psycholog

  psycholog

  Wzorce męskości mocno zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Oczekiwania społeczne sprawiły, że panowie czują się zagubieni i nieustannie poszukują swojej tożsamości. Czy mężczyzna zawsze musi być silny, nie ma prawa do płaczu i okazywania słabości? O tym Andrzej Gryżewski, seksuolog i psychoterapeuta, założyciel Instytutu Arte Vita rozmawiał z redaktorką serwisu dziendobry.tvn.pl, Nastazją Bloch

  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 w tym roku całkowicie stracił dofinansowanie państwa. Na szczęście infolinię udało się uratować. Ile pieniędzy udało się zebrać? Jak wygląda praca konsultantów telefonu zaufania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandra Milczarek, psycholożką oraz Radkiem Kotarskim, autorem książek, dziennikarzem, popularyzatorem wiedzy, który zaangażował się w akcję ratowania telefonu.

  Radość, złość, czy gniew to stany, które odczuwa każdy z nas. Choć są zupełnie naturalne, to od najmłodszych lat uczy się nas, aby ich nie okazywać. W konsekwencji nie potrafimy sobie z nimi radzić. Niektórzy, aby dać upust swoim emocjom, zostawiają w sieci nieprzyjemne komentarze. Czy taka postawa faktycznie daje ulgę? Jak nauczyć się radzić sobie z emocjami? Jak dawać im upust? Na ten temat rozmawialiśmy z Zuzanną Butryn, psychologiem i psychoterapeutą.

  Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Odgrywanie tej roli przynosi wiele szczęścia i satysfakcji, ale bywa też stresujące i pochłaniające energię. O tym, jak zapobiec wypaleniu rodzicielskiemu porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką oraz Joanną Mokosą-Rykalską, autorką bestsellerowej książki "Matka siedzi z tyłu".

  Jade Smith podzieliła się z fanami informacją, że choruje na łysienie plackowate. Aktorka zdecydowała się w związku z tym na ogolenie głowy. O tym, czy jest to częsty problem wśród kobiet, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Magdalena Szymczak, psycholog i trycholog.

  Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych 2022 i odnieść sukces? Swoimi radami w programie Dzień Dobry TVN podzielili się goście zaproszeni do studia. Co zdradziła psycholożka Zuzanna Butryn? Jakie metody stosuje aktorska para - Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał?

  Cesarskie cięcie to poważna operacja, która może pociągać za sobą powikłania. Mimo to ogromna grupa kobiet wybiera właśnie taki poród. Robią to choćby z obawy przed bólem, który pojawia się przy porodzie naturalnym. Boją się nacinania krocza, które jest powszechne na polskich porodówkach, a także tego, ile będzie trwał poród, czy partner będzie mógł być w pobliżu i na jaki personel trafią.