Różnice w wychowaniu mogą prowadzić do konfliktów w rodzinie i wpływać na dorosłe życie dzieci. Jak nieświadome wzorce i przekonania kształtują relacje rodzicielskie?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś przepraszać za nawet najmniejsze, mało istotne błędy? Było Ci głupio, gdy musiałeś przypominać innym o swoich granicach fizycznych i psychicznych? Czułeś, że zawiodłeś siebie i innych, bo okazywałeś wszystkie, również te mniej dla drugiej strony wygodne emocje? Koniecznie przeczytaj ten tekst.
U sportowców za fasadą tężyzny fizycznej stoi równie ważna siła i kondycja psychiczna, które mają ogromny wpływ na realizację celów, osiąganie sukcesów sportowych oraz na radzenie sobie z presją.
Życie niekiedy przypomina nam film, czasami komedię, niekiedy dramat. Pełno w nim dobrych i złych bohaterów, którzy potrafią wprowadzić nieoczekiwane zwroty akcji. Ale czy odkrywanie głównej roli we własnej produkcji to dobra droga?
Zakończenie związku jest bardzo trudne, szczególnie że relacje miłosne są pełne głębokich emocji. Dlaczego tak trudno jest nam odejść od kogoś, kto sprawia nam ból? Z jakimi myślami musimy się mierzyć i jak sobie z nimi radzić? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Dzieci biegające po plaży na golasa to częsty widok nad morzem lub jeziorem. Dla niektórych rodziców jest on normą, a dla innych nie do przyjęcia ze względu chociażby na estetykę. Jak rozsądnie podejść do tego tematu? Kiedy dziecko zaczyna odczuwać wstyd? I w końcu, jak mają się do tego plażowe zasady savoir-vivre? Zapytaliśmy o to specjalistów.
Zdarza ci się powiedzieć do dziecka: "jesteś dużym chłopcem, a tak płaczesz", "taka ładna dziewczynka, a znów masz pobrudzone ubranie"? Takie komentarze sprawiają, że nieświadomie zawstydzasz swoją pociechę.