psycholog

  Na czym ona polega? Czy jest bezpieczna i w jakich sytuacjach się z niej korzysta?

  Spowodowanie śmiertelnego wypadku niejednokrotnie pozostawia trwałe szkody psychiczne. Jak sobie z tym poradzić? Gdzie szukać pomocy? Jak wesprzeć osobę, która niesłusznie się obwinia?

  Są starsze, atrakcyjne, bardziej stabilne emocjonalnie i finansowo, mają życiowe doświadczenie. To jedne z wielu cech, które mogą działać jak magnes na młodych mężczyzn chcących nawiązać intymną relację z dojrzalszą kobietą.

  Powrót do szkoły i ponowne spotkanie z rówieśnikami dla niektórych dzieci to powód do zmartwień, bowiem na szkolnych korytarzach każdego roku uczniowie doświadczają przemocy fizycznej i psychicznej. Wyzwiska, bójki i wykluczanie z grupy to tylko wierzchołek góry lodowej. Jedna z uczennic, która przyznała się do swojej orientacji homoseksualnej, usłyszała od kolegi z klasy: "takich ludzi powinno się wystrzelać".

  Czy dorosłe kobiety mogą bać się nastoletniej ciąży? Choć początkowo to brzmi jak oksymoron, to jednak wiele pań boryka się właśnie z taką fobią. Jak sobie z tym poradzić?

  Gdy wchodzimy w związek, łatwo jest zgubić to, co było wcześniej dla nas ważną częścią codzienności

  Jak wspomina wizytę u specjalisty?

  Jak zacząć się oceniać przez pryzmat własnych możliwości, a nie przez innych?

  Od wyników testów zależy to, gdzie młody człowiek będzie mógł kontynuować edukację.

  Skąd biorą się te emocje i jak sobie z nimi radzić?

  "Podopieczni mnie zaakceptowali".

  Nieśmiałość to problem, który dotyczy wielu osób. Wpływa on na komfort życia, rozwój kariery, a także relacje społeczne. O przyczynach, konsekwencjach i walce z ograniczeniami rozmawialiśmy z Marzeną Mawricz, psycholog, terapeutą.

  Jak pomóc osobie mierzącej się z tym problemem i gdzie szukać pomocy? O tym opowiedziała psycholog Paulina Pawlak.

  "To pokolenie chce myśleć o sobie w wyjątkowy sposób".

  Czy to szansa na podwyższenie jakości pomocy psychologicznej w Polsce? W jaki sposób ograniczy działania tzw. pseudo-specjalistów?

  Aleksandra Adamska ogromną popularność zdobyła za sprawą roli Pati w serialu "Skazana". Aktorka nie ukrywa, że korzysta z pomocy psychoterapeuty. Opowiedziała o tym w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską.

  Wzorce męskości mocno zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Oczekiwania społeczne sprawiły, że panowie czują się zagubieni i nieustannie poszukują swojej tożsamości. Czy mężczyzna zawsze musi być silny, nie ma prawa do płaczu i okazywania słabości? O tym Andrzej Gryżewski, seksuolog i psychoterapeuta, założyciel Instytutu Arte Vita rozmawiał z redaktorką serwisu dziendobry.tvn.pl, Nastazją Bloch

  "Przeszli przez piekło i trzymają się cieniutkiej gałązki nadziei"

  "Żeby nie tracić zdrowia psychicznego, musimy mieć poczucie kontroli i wpływu".

  "To na pewno jest powód do rozmowy".

  Sytuacja w Ukrainie oburzyła całą opinię publiczną. Wiele osób ma ogromne obawy, jak zakończy się ten konflikt. Jak się odnaleźć w tej sytuacji? Co zrobić, jeśli narasta w nas strach? Jak możemy sobie z tym poradzić? Rozmawialiśmy o tym z Moniką Kotlarek, psychologiem.

  Wojna nie jest już tylko słowem z zamierzchłej historii opowiadanej przez dziadków. Dzieje się tu i teraz. Przytłoczeni koszmarnymi wiadomościami zza wschodniej granicy nie możemy zapominać, że docierają one także do dzieci. Jak objaśniać im świat, nie pozostawiając traumy radziła Jolanta Zmarzlik z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

  Podejrzany usłyszał zarzuty.

  Zdalna terapia to już norma.

  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 w tym roku całkowicie stracił dofinansowanie państwa. Na szczęście infolinię udało się uratować. Ile pieniędzy udało się zebrać? Jak wygląda praca konsultantów telefonu zaufania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandra Milczarek, psycholożką oraz Radkiem Kotarskim, autorem książek, dziennikarzem, popularyzatorem wiedzy, który zaangażował się w akcję ratowania telefonu.

  Radość, złość, czy gniew to stany, które odczuwa każdy z nas. Choć są zupełnie naturalne, to od najmłodszych lat uczy się nas, aby ich nie okazywać. W konsekwencji nie potrafimy sobie z nimi radzić. Niektórzy, aby dać upust swoim emocjom, zostawiają w sieci nieprzyjemne komentarze. Czy taka postawa faktycznie daje ulgę? Jak nauczyć się radzić sobie z emocjami? Jak dawać im upust? Na ten temat rozmawialiśmy z Zuzanną Butryn, psychologiem i psychoterapeutą.

  Czasem w trakcie rozstania zdarza nam się usłyszeć słowa, które zostają z nami do końca życia.

  Rodzic: "Nie teraz, bo za chwilę goście przyjdą".

  Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Odgrywanie tej roli przynosi wiele szczęścia i satysfakcji, ale bywa też stresujące i pochłaniające energię. O tym, jak zapobiec wypaleniu rodzicielskiemu porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką oraz Joanną Mokosą-Rykalską, autorką bestsellerowej książki "Matka siedzi z tyłu".

  Motyle w brzuchu często pojawiają się, kiedy jesteśmy zakochani. Kojarzą się z ekscytacją i radością. Jednak nie każda osoba wstępująca w nowy związek je odczuwa. Czy musimy ich doświadczyć? Jak nie stracić głowy dla miłości? O tym porozmawialiśmy z Anną Klimczewską, autorką książki pt. "Masz nową parę" oraz z Katarzyną Kucewicz, psycholożką.