Gwiazdy

Premiera filmu "Banksterzy". Małgorzata Kożuchowska: "Cieszę się, że ktoś zdobył się na odwagę, żeby ten temat poruszyć"

Gwiazdy

Od najbliższego piątku, 16 października, w kinach pojawi się film "Banksterzy", historia o tych, którzy uwierzyli w magiczne kredyty we frankach. Na premierę produkcji wybrał się nasz reporter, Mateusz Hładki. Dziennikarz zapytał aktorów o ich role oraz o życie prywatne. Która z gwiazd dała się wciągnąć w bankowe problemy?

Film "Banksterzy" – premiera

"Banksterzy" to historia o tych, którzy uwierzyli w magiczne kredyty we frankach, zaciągnęli je, a potem niespodziewanie ich raty wzrosły nawet o 200 procent. Takich historii jest w Polsce blisko 900 tysięcy. Produkcja pokazuje także losy pracowników baków, którzy nie cofną się przed niczym, żeby tylko zaoferować, czy też wcisnąć potencjalnemu klientowi kredyt w innej walucie.

Ten film uważam, jest bardzo mocny, ale też taki potrzebny. Cieszę się, że nareszcie ktoś zdobył się na odwagę, żeby ten temat poruszyć i żeby o tym w taki bezkompromisowy sposób i bez ogródek opowiedzieć

– powiedziała Kożuchowska.

W filmie rolę otrzymał także Antek Królikowski. Aktor zdradził, że czuł wielką satysfakcję, biorąc udział w produkcji, która dotyczy tak istotnego tematu.

Ten film pokazuje, jak bezwzględni bywają ludzie, którzy korzystają z tego, że człowiek znalazł się z sytuacji bez wyjścia, że musi czasem zaciągnąć jakiś kredyt, żeby żyć, żeby funkcjonować

- powiedział Antek Królikowski.

"Banksterzy" - aktorzy z kredytem

Podczas premiery Mateusz Hładki pozmawiał z aktorkami także o życiu prywatnym, jak się okazuje, problemy dotyczące kredytu zaciągniętego we frankach trapią wiele osób. Wśród gwiazd, które spłacają dług w tej walucie, znaleźli się: Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Ewa Kasprzyk, a także bliscy Antka Królikowskiego.

Mam kredyt we frankach, jestem w sporze z bankiem i walka trwa. Ja nie zapomnę tych słów, kiedy zapytałem przedstawiciela banku, co mi poleca i jak dla mnie będzie lepiej. To było 12 lat temu, byłem wtedy jeszcze młody i naiwny. Bez wahania powiedział mi, żebym wybrał kredyt we franku. Kiedy zapytałem się, czy kurs nie wzrośnie, usłyszałem, że musiałoby się wydarzyć trzęsienie ziemi

- powiedział Karolak.

Ewa Kasprzyk również przyznała, że i ją dotknął ten problem, za którym kryją się ogromne nieszczęścia ludzkie i krytyczne sytuacji. Mimo wszystko aktorce w porę udało się spłacić wszystkie raty kredytu i ominąć ciężką sytuację.

Mnie to wprost dotknęło, na szczecie urodziłam się w czepku, Dostałam reklamę i cała ta suma poszła na spłatę tego, co miałam spłacić. Teraz jestem szczęśliwą posiadaczką wolnego umysłu.

– powiedziała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Wybierz laureata Pozytywki. Kto według Ciebie zasługuje na wyróżnienie za wrzesień 2020? [GŁOSOWANIE]

Koronawirus chorobą zawodową? Sprawdź, kiedy przysługuje ci zasiłek

Ze względu na pandemię czekał siedem miesięcy, by zobaczyć Machu Picchu

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości