Gwiazdy

Media donosiły o tragedii w rodzinie Karola Strasburgera. Aktor w rozmowie z nami: "Nie potwierdzam aż takiej dramaturgii"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Karol Strasburger

Niedawno media pisały o "tragicznym wydarzeniu", jakie miało przytrafić się w rodzinie Karola Strasburgera. Świeżo upieczony tata wraz z małżonką rzekomo ratowali życie swojemu dziecku, które pod nieuwagę rodziców zadławiło się liściem tiu. Jak sytuacja wyglądała naprawdę? Poprosiliśmy aktora o komentarz. Oto co nam powiedział.

Dziecko Karola Strasburgera zadławiło się

Aktor w rozmowie z nami nie potwierdził opisywanej w mediach dramaturgii. Jak przyznał, sytuacja była poważna i córeczka rzeczywiście zakrztusiła się liściem, ale opowiedzenie tej historii miało mieć zupełnie inny wydźwięk. Karol Strasburger chciał bowiem zwrócić uwagę rodziców na istotę przeszkolenia się z pierwszej pomocy, która w każdej chwili może się przydać, aby szybko uporać się z niebezpiecznie wyglądającą sytuacją - jak to było właśnie w tym przypadku.

Przeszliśmy z żoną szkolenie z zakresu pielęgnacji, opieki i udzielania pomocy dziecku jeszcze przed porodem. Uczyliśmy się też z filmów instruktażowych, oglądaliśmy w wolnej chwili takie filmiki, bo jesteśmy odpowiedzialnymi rodzicami

- powiedział nam aktor, a następnie dodał:

Dzieci mają mnóstwo różnych pomysłów i w ułamku sekundy potrafią zrobić coś, co może zagrażać ich życiu bądź zdrowiu, mimo że rodzic stoi obok. Ważny jest zatem refleks i spokój, ale też właśnie umiejętność opanowania siebie i sytuacji

Poradził także, aby każda para spodziewająca się dziecka zdecydowała się przed narodzinami malucha na konsultację z położną. Informacje zaczerpnięte od specjalistów pozwalają rodzicom świadomie i odpowiedzialnie zadbać o bezpieczeństwo dziecka.

Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk – odpowiedzialni rodzice

Niespełna rok temu, aktor Karol Strasburger i jego partnerka Małgorzata Weremczuk powitali na świecie córeczkę. Oboje rodzice poświęcili się opiece nad małą Laurą i spędzają z dziewczynką każdą chwilę.

Jesteśmy przy dziecku i nie spuszczamy z niej oka. Nie mamy też niani, sami podjedliśmy się wyzwania opieki i jesteśmy dumni, że nasze dziecko jest szczęśliwe, bezpieczne, zaopiekowane i zdrowe

– powiedział nam aktor.

Karol Strasburger – aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny i pasjonat sportów. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Polsce. Prywatnie jest spełnionym mężem oraz od niedawna ojcem. Co w nim urzekło jego żonę Małgorzatę?

Zobacz także:

Leczenie w czasach pandemii. Czy teleporady są skuteczne? Lekarz: "Badanie to jest patrzenie, dotknięcie"

GIF wycofał leki z aptek. Wśród nich tabletki przeciwbólowe i uspokajające. Sprawdź, czy masz je w domu

Wzruszający list dziadka do wnuczki odnaleziony po 23 latach. "Nie miałam świadomości, że leży w bibliotece"

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości