Gwiazdy

Maja Włoszczowska kończy karierę. "Osiągnęłam już bardzo dużo i myślę, że czas oddać pole młodzieży"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik

Maja Włoszczowska jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportów. Po ponad dwudziestu latach uprawiania sportu i startu w zawodach kolarka zdecydowała się zakończyć karierę. Jakie ma plany na przyszłość? Czy zrezygnuje z jazdy na rowerze? Sprawdźcie, co powiedziała w Dzień Dobry TVN.

Maja Włoszczowska kończy karierę

Maja Włoszczowska na rowerze jeździ od 24 lat. Niedawno zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w kolarskim maratonie MTB na włoskiej wyspie Elba. Kolarka swój wielki sukces świętowała w towarzystwie najbliższej rodziny oraz zespołu, z którym jeździła na zawody. Sportsmenka uznała, że to doskonały moment, aby zakończyć karierę. - Kocham jeździć i dalej zamierzam to robić, ale już nie na tym najwyższym poziomie. Osiągnęłam już bardzo dużo i myślę, że czas oddać pole młodzieży - powiedz w Dzień Dobry TVN Maja Włoszczowska.

Sportsmenka w rozmowie z Pauliną Krupińską i Damianem Michałowskim wyznała, że o zakończeniu kariery myślała już od pewnego czasu. - Od dawna wiedziałam, że igrzyska w Tokio będą moimi ostatnimi - stwierdziła. Dodała także, że co prawda mogłaby wystartować na kolejnej tego typu imprezie, która obędzie się za trzy lata w Paryżu, ale na zwycięstwo nie miałaby już szans. - Młode dziewczyny coraz bardziej naciskają. W czołówce robi się naprawdę ciasno, a mnie interesuje tylko zwycięstwo - powiedziała Maja Włoszczowska.

Maja Włoszczowska o planach na przyszłość

Maja Włoszczowska wyznała, że choć kończy z zawodowym kolarstwem, to z samej jazdy na rowerze nie zrezygnuje. - Cokolwiek będę robiła, muszę tak pokierować swoim życiem, aby mieć czas na rower. Nie jeździłam od dwóch dni i już czuję potrzebę, żeby gdzieś pojechać - powiedziała. Sportsmenka myśli także o tym, aby zacząć pracować z młodzieżą. - Raczej nie w wydaniu trenerskim, bo są osoby, które są w tym dużo lepsze ode mnie. Myślę o jakimś programie mentorskim, być może akademii dla młodych zawodników tak, abym mogła dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem - mówiła.

Warto dodać, że Maja Włoszczowska, jako druga kobieta w historii, została członkinią Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. - To dla mnie duże wyzwanie. Będę pracowała przy organizacji kolejnych zawodów i muszę przyznać, że tej pracy jest naprawdę sporo. Mimo to mam nadzieję, że będę miała czas, aby jeździć na rowerze - dodała Maja Włoszczowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości