Maja Włoszczowska

  Maja Włoszczowska

  Maja Włoszczowska poinformowała, że padła ofiarą kradzieży. Medalistka olimpijska w kolarstwie górskim opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym zaapelowała o pomoc. Okazało się, że straciła cenne trzy rowery. Funkcjonariuszom policji udało się odzyskać skradziony sprzęt.

  W czasie pandemii kluby fitness i siłownie zostały zamknięte. Jedną z dostępnych aktywności fizycznych była jazda na rowerze, dlatego też Polacy tłumnie ruszyli do sklepów po zakup jednośladu. Jakie korzyści płyną z jazdy na rowerze? Jaki model wybrać? Dla kogo lepszy będzie rower elektryczny? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mają Włoszczowską, kolarką, mistrzynią olimpijską i ambasadorką marki Kross.

  Za sukcesami polskich sportowców często stoją ich rodzice, którzy są dla nich wsparciem. Podobnie było w przypadku mistrzyni French Open Igi Świątek i triumfu, którego być może by nie było, gdyby nie wsparcie ojca i mamy, którzy zachęcali córkę do uprawiania tenisa. Ile wyrzeczeń kosztuje wychowanie sportowca? O tym mówili Ewa Włoszczowska, mama kolarki Mai Włoszczowskiej, Anna Jędrzejczyk, mama Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni w MMA oraz Rafał Perl, tata pływaka Michała Perla.

  Przy takiej pogodzie sezon rowerowy uważamy za otwarty. Na dachu Dzień Dobry TVN Maja Włoszczowska podpowiedziała, czym się kierować podczas zakupu roweru. Czy wysoka cena roweru oznacza też bezpieczeństwo? Czy kask jest niezbędny podczas rodzinnych przejażdżek rowerowych?

  Organizatorzy Szlachetnej Paczki zaprosili Maję Włoszczowską, Joannę Jóźwik oraz finalistów Top Model do wzięcia udziału w sesji fotograficznej mającej na celu promowanie ubrań polskich projektantów. Połowa dochodu ze sprzedaży wspomnianych ubrań zostanie przeznaczona na działanie Szlachetnej Paczki. Mogliśmy się przypatrzeć pracy modeli podczas sesji. Czy sportsmenki czuły się swobodnie w trakcie pozowania? Dlaczego lubią pomagać?

  Łączą ich więzy krwi, a dzielą: pasja, profesja i styl życia. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojciech Łuszczykiewicz, prof. Piotr Łuszczykiewicz, Maja Włoszczowska i Michał Włoszczowski, a z naszą kamerą wybraliśmy się na spotkanie z Dawidem Wolińskim i jego siostrą Karoliną. Czego sobie wzajemnie zazdroszczą i czy chcieliby się zamienić miejscami? Zobaczcie.

  Katarzyna Jaroszyńska zabrała naszych widzów do Jeleniej góry. Tam spotkała się z Mają Włoszczowską, która opowiedziała jej o swoich planach sportowych oraz o akcji T-Mobile Pomoc mierzona kilometrami, w której nasza medalistka olimpijska aktywnie uczestniczy.

  5 sierpnia rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Rio. Startuje w nich wielu polskich sportowców, a ich występy będą zapewne wywoływały wiele emocji. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Michała Włoszczowskiego - brata kolarki górskiej Mai Włoszczowskiej, Katarzynę von Engel - partnerkę lekkoatlety Piotra Małachowskiego, Basię Bonk - żonę sztangisty Bartłomieja Bonka i Jolantę Gryś - mamę pływaka Filipa Wypycha. Zapytaliśmy ich, jak będą wspierać swoich najbliższych podczas startów na olimpiadzie, jakie mają obawy w związku z ich wyjazdem do Rio oraz jak przeżywają ich sukcesy i porażki.

  Ile kilometrów pokonuje rocznie na rowerze Maja Włoszczowska? Kto zaszczepił w niej miłość do sportu oraz czy zmieni dyscyplinę i przerzuci się na biathlon? Zobaczcie czego dowiedzieliśmy się od "siłaczki" z Jeleniej Góry podczas jej wspólnej przejażdżki z Otylią Jędrzejczak i rozmowy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Padł kolejny rekord Polski w zapamiętywaniu. Ustanowili go bracia Bartłomiej i Tobiasz Boral. Kombinację tysiąca monet 1 i 2 złotowych udało im się zapamiętać w 39 minut. Zobaczcie jak tego dokonali!

  Brała udział we wszystkich możliwych zawodach sportowych i interesowała się wszystkimi dyscyplinami sportu. W końcu , zdecydowała się na rower, i to była bardzo dobra decyzja! Zobaczcie jak przebiegała kariera naszej mistrzyni - Mai Włoszczowskiej.

  Emilia Czapelska zawsze marzyła o tym, by poznać Maję Włoszczowską, zawodniczkę kolarstwa górskiego i wicemistrzynię z Pekinu. Jej marzenie się spełniło. 26-letnia nauczycielka WF w szczecińskim gimnazjum jest pierwszą osobą, którą wybraliśmy spośród wielu zgłoszeń do cyklu "Trenuj z mistrzem". Zobacz, jak mistrzyni i jej fanka razem trenowały!