Górale mają swojego króla disco polo. "Układa piosenki o tym, skąd się wywodzi i to się ludziom podoba"

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Kordian – król góralskiego disco
Kordian – król góralskiego disco Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

"Kordian", czyli Wacław Cieślik z Żeleźnikowej Wielkiej na Sądecczyźnie, od 10 lat śpiewa góralskie folk polo. Jego największy hit "Dziewczyna z gór" osiągnął ponad 81 milionów odsłon. Dzięki piosence zyskał miano góralskiego króla disco i wierne rzesze fanów.

"Kordian" - król góralskiego disco polo zaprasza na swoje ranczo

Wacław "Kordian" Cieślik pała miłością do muzyki od najmłodszych lat. - Jako małe dziecko bardzo lubił śpiewać. Jak miał 10 lat, mąż go zapisał do szkoły na saksofon - potwierdza mama wokalisty Zofia Cieślik.

Charyzmę syna docenia również ojciec, Jan Cieślik. - Bardzo fajne układa piosenki o górach, o tym, skąd się wywodzi i to się ludziom podoba - komentuje mężczyzna.

Piosenkarz nazywany królem góralskiego disco polo rzeczywiście zdołał już zebrać pokaźne grono fanów. Sympatyków swojej twórczości zaprasza do stuletniej posiadłości, w której mieszka. Goście mogą zrobić sobie zdjęcie ze stojącymi na podwórku kukiełkami, które symbolizują damsko-męski zespół muzyczny w ludowych strojach. Jak wygląda ranczo Cieślika? Zobacz w naszym materiale wideo.

Rodzinne wsparcie dla "Kordiana"

Wacław Cieślik ma trzy siostry, które chętnie angażują się w przygotowania brata do występów i czuwają nad jego wyglądem.

- Dbam o jego wizerunek sceniczny, o make-up, tak że udzielam się, żeby mu pomóc, jeżeli ma jakieś koncerty, jakieś wywiady - twierdzi Beata Kozera-Cieślik.

- Jest bardzo wymagający. Zawsze coś mu nie pasuje, (...) ale często dochodzimy jednak do kompromisu i dajemy radę - ocenia druga z sióstr i autorka wielu kreacji "Kordiana", Anna Jurczak.

- Brat ma wygodę, że na każde zawołanie jestem. Kiedyś, jak przychodził, to: "No dobra, szybko, szybko", a teraz już się stara, żeby to było dokładnie, więc jest osobą perfekcyjną - podkreśla odpowiedzialna za fryzurę wokalisty Bożena Dulak.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości