Gwiazdy

Alżbeta Lenska i Katarzyna Cerekwicka o magicznej 40-ce: "To jest tylko PESEL"

Gwiazdy

Kobiet nie pyta się o wiek, ale te panie nie mają problemu ze swoją metryką. Co więcej, śmiało deklarują, że życie zaczyna się dopiero po 40-ce. O swoich okrągłych urodzinach opowiedziały w Dzień Dobry TVN Katarzyna Cerekwicka i Alżbeta Lenska. Poznaliśmy też żołnierki, które w wieku 40 lat wstąpiły do WOT-u. Posłuchajcie historii tych wyjątkowych kobiet.

Alżbeta Lenska i Katarzyna Cerekwicka o magicznej 40-stce

Dla wielu kobiet okrągłe urodziny to wcale nie jest powód do dumy, a wręcz przeciwnie - niekiedy przechodzą kryzys lub obawiają się, kiedy nastąpi "ten dzień". Słowa te potwierdza nasza prowadząca Gosia Ohme, która 40. urodziny świętowała dwa lata temu.

- Bardzo się obawiałam. Dlatego postanowiłam wejść na górę z moim koleżankami, żeby spojrzeć z innej perspektywy na swoje życie, żeby nabrać dystansu i się nie martwić, by podjąć fajne decyzje, ale to, co się wydarzyło po 40-ce, to najlepszy czas w moim życiu – przyznała dziennikarka.

Alżbeta Lenska 40. urodziny będzie obchodziła w sierpniu. Czy podobnie jak Gosia zamierza zdobyć szczyt? – To, co chciałbym zrobić, może nie do 40-stki, ale w ogóle, to wrócić do tego, by się nie bać. Tylko być odważnym i do przodu. Po mojej operacji nie wyglądałam dobrze. Nie miałam włosów, za to bliznę na pół głowy. Może to paradoksalnie zabrzmi, ale byłam wtedy spokojna i szczęśliwa, bo miałam mniej myśli, mniej gonitwy. Mówiłam, że wszystko zrobię, wszystko jest możliwe, a teraz znów wróciła ta presja, ta 40-ka, ten stres – mówiła 39-letnia aktorka w Dzień Dobry TVN.

Katarzyna Cerekwicka przed urodzinami miała podobne odczucia, co Alżbeta. – Masz ewidentnie syndrom przed 40-stką. Natomiast to jest jak sylwester – kończy się coś i zaczyna coś nowego, pięknego . To nic nie zmienia. (…) To jest tylko PESEL . Natomiast cieszę się z tego, że jednak z wiekiem nabywa się dojrzałości. Mnie ciekawi życie, co się jeszcze wydarzy. Chyba mogę powiedzieć, że nie boję się starości – stwierdziła wokalistka.

Wszystkie kobiety zgodnie przyznały, że im bliżej 40-ki, tym bardziej akceptują siebie w pełni. Co więcej, teraz Alżbeta Lenska dostała propozycję bycia ambasadorką bieliźnianej marki. Czy się zgodzi? Czas pokaże.

Wstąpiły do wojska w dniu 40. urodzin

Agnieszka Szenk oraz Justyna Dziamecka to kobiety, które zbliżając się do magicznej 40-ki, postanowiły zmienić coś w swoim życiu. Obie od zawsze były patriotkami, a mundur był bliski ich sercu. W dniu 40. urodzin zdecydowały się spełnić marzenia i wstąpić do Wojska Obrony Terytorialnej. Służbę łączą z pracą zawodową i życiem prywatnym. Są najlepszym przykładem, że kobieta potrafi godzić wiele obowiązków.

- Postanowiłam zrobić sobie prezent na 40. urodziny, nikomu nic nie mówiąc. Mundur zawsze był wpisany w moje życie. Byłam harcerką, a potem wybrałam mojego małżonka, który jest zawodowym żołnierzem. Przeszłam 16-dniowe szkolenie, złożyłam przysięgę i od tego czasu jestem żołnierzem – wspominała Agnieszka Szenk, starszy szeregowy, która służbę łączy z pracą w miejskim ośrodku pomocy społecznej.

Z kolei sierżant Justyna Dziamecka wyjawiła, że już jako dziecko, marzyła o mundurze. – Kiedy dowiedziałam się, że taka formacja powstaje na terenie naszego województwa, nie było chwili zawahania. Na co dzień pracuję w urzędzie, a wojsko to moja pasja. Jestem też mamą. Mam 13-letniego syna. Staram się wszystko to pogodzić – podkreśliła.

Jak zareagowali bliscy kobiet? Co dało im wojsko? Jakie są ich obowiązki? Zobaczcie reportaż Aleksandry Rogowskiej-Lichnerowicz: Kobiety, które po czterdziestce wstąpiły do wojska.

Zobacz także:

Polka i Amerykanin adoptowali małą Koreankę. "Powodem nie był problem z ciążą. Po prostu chcieliśmy komuś pomóc"

Jak przyjście dziecka na świat działa na związek? "To ogromny kryzys, który dotyka większości par"

Gdzie można wyjechać na wakacje bez testów i kwarantanny? "Jest kilka krajów, które wprowadziły bardzo liberalne sposoby podróżowania"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości