Alżbeta Lenska

  Alżbeta Lenska

  Kobiet nie pyta się o wiek, ale te panie nie mają problemu ze swoją metryką. Co więcej, śmiało deklarują, że życie zaczyna się dopiero po 40-ce. O swoich okrągłych urodzinach opowiedziały w Dzień Dobry TVN Katarzyna Cerekwicka i Alżbeta Lenska. Poznaliśmy też żołnierki, które w wieku 40 lat wstąpiły do WOT-u. Posłuchajcie historii tych wyjątkowych kobiet.

  Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W tym roku polskie gwiazdy nieco szybciej postanowiły ozdobić swoje domy, by jeszcze dłużej cieszyć się magicznym klimatem. 6 grudnia w mediach społecznościowych pojawiło się wiele świątecznych zdjęć. Jak celebryci spędzali Mikołajki?

  Niedawno przeszła poważną operację mózgu. Dziś powoli dochodzi do siebie. "Bombę poczułam w głowie. Pękł tętniak w głowie (...) Nie wiedziałam co się dzieje, leżałam na podłodze. Próbowali do mnie mówić, to przestało do mnie docierać..., a potem nie pamiętam już nic". O operacji, dzieciach, miłości i jej "porażającym optymizmie" z Alżbetą Lenską rozmawiała Dorota Wellman.

  W dzisiejszych czasach presja na posiadanie idealnej sylwetki jest ogromna. Okazuje się, że w pułapkę kultu ciała coraz częściej wpadają kobiety ciężarne. Inspiracją są gwiazdy, które publikują w sieci zdjęcia kilka dni po porodzie, gdzie na próżno szukać u nich śladu po ciąży. Ile powinna przytyć kobieta w ciąży? Czy dodatkowe kilogramy są zawsze wynikiem ciągłego podjadania? I jak szybko wraca się do formy po porodzie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamy: aktorkę Alżbetę Lenską, dziennikarkę Katarzynę Bosacką i Izę Sztanderę, doulę.

  W kuchni Dzień Dobry TVN rządzili: Alżbeta Lenska i Andrzej Polan. Przygotowali dania, które można postawić na wielkanocnym stole. Oto one: pascha z mleka zsiadłego z bakaliami, quinoa jabłkowa z avocado, rzodkiewką i młodym burakiem oraz rolada z kurczaka faszerowana biszkoptem z selera, amarantusa i rodzynek.

  W kawiarence Dzień Dobry TVN Dorota Wellman rozmawiała z Alżbetą Lenską o książkach dla dzieci. Jaką literaturę wybierają dzieci aktorki: 4-letnia Zosia i 2-letni Antoś? A Wy, jakie książki czytacie swoim dzieciom?

  W mundurze? Strażak, policjant? A może piłkarz? Prawnik, lekarz, żołnierz czy polityk? Które męskie zawody są dla kobiet pociągające? Przeprowadziliśmy sondę oraz zapytaliśmy eksperta Joannę Keszkę, co podnieca kobiety w zapracowanych mężczyznach. Pieniądze, władza, a może bezpieczeństwo?

  Coraz więcej kamer instalowanych jest w przedszkolach i żłobkach. Oprócz tego, bardzo popularnym rozwiązaniem jest tzw. system luster weneckich. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Alżbeta Lenska oraz psycholog Aleksandra Piotrowska. Czy monitorowanie dzieci, a przy okazji i ich wychowawców, to orwellowska rzeczywistość, czy po prostu sposób na bezpieczeństwo?

  Kto rządzi u nich w kuchni i co zazwyczaj jadają? Dziś w Dzień Dobry TVN gotowali Rafał Cieszyński i Alżbeta Lenska.

  Czy szczera, bezinteresowna kobieca przyjaźń jest możliwa? Co kobiety sądzą i mówią o innych kobietach? Jakie kobiety drażnią dziennikarkę Katarzynę Laskowską, a jakie aktorkę Alżbetę Lenską? Czy kobiety są o siebie zazdrosne i dlaczego potrzebują się porównywać? - Słowo przyjaźń jest nadużywane - uważa dziennikarka Barbara Stanisławczyk. A co Wy myślicie na ten temat?

  W ostatniej "Gali" Kayah skonkludowała: „Prawdziwego mężczyznę poznać po tym, jak rozmawia z matką. Stosunek do niej przekłada się na stosunek do kobiet”. Relacja matka - syn od dawna jest przedmiotem analizy psychologów. To przecież Zygmunt Freud wprowadził pojęcie kompleksu Edypa. Czy, jeśli mężczyzna nie szanuje matki, nie będzie także szanował swojej kobiety? W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli: Alżbeta Lenska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Dowbor oraz psycholog Maria Rotkiel.