Gwiazdy

Qczaj zdradził nam plany na 2021 r.: "Chcę być trzeźwym i to całkowicie"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Nowy Rok wielu z nas zaczyna od postanowień. Obietnice, które najczęściej sobie składamy, dotyczą diety i ćwiczeń. W 2021 r. pragniemy zrzucić nadprogramowe kilogramy, szczególnie po kwarantannie, która dała się we znaki. O tym, jak zmobilizować się do działania i wytrwać w postanowieniach opowiedział nam Daniel Qczaj. Zdradził nam również swoje plany na nowy rok.

Postanowienia noworoczne kontra rzeczywistość

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz nie złamał swojego noworocznego postanowienia. Dieta, ćwiczenia, brak słodyczy, a może walka z nałogiem? Każdego roku wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę i rzucamy się na głęboką wodę. A może warto realizować swoje plany małymi kroczkami, ale konsekwentnie? Jak przyznał Daniel Qczaj, zwykle stawiamy sobie za wysokie cele, chcemy ćwiczyć od razu godzinę albo dłużej, z obciążeniem albo ciężkie cardio. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Na początek nawet 10 minut starczy, by zrobić pierwszy krok w stronę zmiany.

Mówi się, że chcieć to móc, ale ja uważam, że chcieć to za mało. Często na "chceniu" się kończy. Tu musi być decyzja. Decyzja, że zaczynam od dziś coś robić. Przede wszystkim trzeba wpasować ćwiczenia w swoje życie. Kiedy będziemy planować, że będziemy ćwiczyć 1,5 godz. dziennie, a nie mam tyle czasu, to tylko wpędzi nas to we frustracje

– powiedział Daniel.

Trener zdradził nam także, jakie postanowienie zamierza spełnić w tym roku. 2021 będzie dla Qczaja rokiem abstynencji. Jak przyznał, już od Sylwestra całkowicie zrezygnował z picia alkoholu.

- Moje postanowienie noworoczne to być trzeźwym i to całkowicie – dodał.

Zdrowy tryb życia i regularny trening – od czego zacząć?

Zamiany najtrudniejsze są zawsze na początku. Osoby pragnące rozpocząć nowe życie, przede wszystkim powinny znaleźć w sobie siłę i motywację, by działać. Gdy siłownie z powodu pandemii zostały zamknięte, zostaje nam tylko aktywność na świeżym powietrzu lub trening w domu. Warto zatem zadbać o podstawowy sprzęt do ćwiczeń.

- Można stworzyć sobie domową siłownię, kupić kilka hantelek, albo wykorzystać butelki z wodą. To jest kwestia zdecydowania się na to, że chce coś naprawdę zmienić w swoim życiu – powiedział Daniel.

Jak wygląda trening z Qczajem? Trener wraz ze swoimi podopiecznymi pokazał nam 3-minutową tabatę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz także:

Bartłomiej Topa w nietypowym wydaniu. Półnagie zdjęcie zaskoczyło fanów. "To jest hit"

Jak mądrze kupować i przechowywać jedzenie? Katarzyna Bosacka: "Namawiam, żeby zamienić plastik kuchenny na szkło"

"Tysiące dzieci na Ukrainie te święta spędzi bez ojców, którzy oddali życie za kraj". Pokażmy, że o nich pamiętamy

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości