Styl Życia

Nie chcesz ćwiczyć? Nie ćwicz! Kiedy porzucamy postanowienia noworoczne?

Styl Życia

Nie chcesz ćwiczyć? Nie ćwicz! Kiedy porzucamy postanowienia noworoczne?

Nowy rok sprzyja zmianom, ale czy odchudzanie to dobry pomysł na postanowienie noworoczne? Niestety wielu z nas poddaje się już w pierwszym miesiącu. Przyczyną może być zbyt duża presja i tempo, jakie sobie narzucamy. Z naszymi gośćmi Ewą Błachnio, Grzegorzem Zawieruchą i Łukaszem „Lotkiem” Lodkowskim porozmawialiśmy o doświadczeniach związanych ze styczniowym zrzucaniem nadprogramowych kilogramów. 

Nowe postanowienie - w tym roku schudnę

Postanowienie to znane jest dobrze każdej kobiecie. Początek roku, zdrowa dieta i sport. Miesiąc później sale treningowe robią się puste. Czy zamiar zrzucenia kilku lub kilkunastu kilogramów to dobre postanowienie na nowy rok? Ewa Błachnio przyznała, że początek stycznia nie jest dobrym czasem drastyczne zmiany w życiu. Artystce udało się zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale nie miało to nic wspólnego z postanowieniem noworocznym.

Myślę, że te postanowienia noworoczne budują strasznie dużą presję. Czekamy na to, narzucamy, teraz albo nigdy. To nie są dobre okoliczności, żeby zacząć cokolwiek

– powiedziała Ewa.

Łukasz Lodkowski zdradził, że jego postanowienie zawsze kończyło się słowem - schudnę, ale przestał się już oszukiwać. W swoim życiu udało mu się trzykrotnie zrzucić wagę, ale zawsze powracała do punktu wyjścia. Stand-uper wychodzi z założenia, że jeśli ktoś jest gruby, to albo musi się z tym pogodzić, albo schudnąć.

Chcę powróć na siłownie teraz, ale nie chce iść w styczniu jak wszyscy. Teraz znowu muszę odłożyć swoje odchudzanie do kwietnia, jak już będzie pusto.

Grzegorz Zawierucha, zwycięzca programu MasterChef zdradził, że podczas programu przytył 8 kg. Mężczyzna planuje zrzucić wagę, ale nie robi nic na siłę. Grzegorz przyznał jednak, że zawsze ma dużo innych postanowień, które co roku aktualizuje.

Miałem postanowienie biegać raz w tygodniu.

 Dlaczego nie udaje nam się realizować postanowień?

Często narzucamy sobie zbyt wiele obowiązków i zmian. Nowy rok traktujemy jak okres, w którym wszystko ma się zmienić. Do pewnych postanowień należy podchodzić  małymi etapami i realizować je krok po kroku. Rzucanie się na głęboką wodę często będzie kończyć się porażką. 

Jak przyznała Ewa, największy problem podczas realizacji postanowień wiąże się z tym, że przewracają one naszą rutynę. Jeśli podejdziemy do tego w inny sposób, bez presji, możliwe, że uda nam się wszystko zrealizować.

Może, zamiast rzucać sobie wyzwania, które ciężko jest zrealizować, postanówmy, że w tym roku będziemy fajnie żyć, będziemy kochać siebie i innych, będzie usatysfakcjonowani i szczęśliwi. 

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
680
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
05.01.2020
Sylwia
Chcę być lepszym człowiekiem w tym nowym roku, chcę schudnąć, Już od tamtego tyg zaczęłam dietę lightdiet. Od środy idę na aerobik myślę, że nie będę na niego chodzić tylko przez miesiąc czy dwa tylko dłużej. Jestem uparta więc osiągnę wyznaczony cel..