Gwiazdy

Agata i Wojtek z "Life on Wheelz" w intymnej sesji. "Niech mówią, co chcą"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Wojtek i Agata z Life on Wheelz

Wojtek Sawicki i Agata Tomaszewska znani są jako Life On Wheelz. Dzięki ich działalności dowiadujemy się, jak wygląda codzienne życie osób z niepełnosprawnościami. Zakochani postanowili pójść o krok dalej i pokazali bardzo intymne zdjęcie. - Jesteśmy tu po to, żeby zmieniać świat, wywracać kanony do góry nogami - napisali we wpisie.

Wojtek Sawicki i jego choroba

Wojtek Sawicki został zdiagnozowany, gdy miał zaledwie 4 lata. Nie chodził, a rodzice po udaniu się do lekarza usłyszeli druzgocąca nowinę. Mężczyzna cierpi na jedną z najcięższych dystrofii mięśniowych - Duchenne’a. To choroba genetyczna, która objawia się u jednego na 3500 chłopców. Wojtek w wieku 9 lat usiadł na wózku.

Kilka lat temu kulisy swojego życia postanowił pokazywać w sieci. Towarzyszy mu w tym narzeczona, Agata Tomaszewska. Jednym z głównych problemów, jakie para odnotowuje w dyskursie wokół osób z niepełnosprawnościami, to tabu wokół seksu.

Life On Wheelz o seksie osób z niepełnosprawnościami
Life On Wheelz o seksie osób z niepełnosprawnościami Jak wygląda seks osób z niepełnosprawnościami?

Wojtek Sawicki i intymność w związku

Wojtek i Agata przeszli długą drogę, by zawalczyć o swoją intymność. Mężczyzna porusza się na elektrycznym wózku, oddycha przez respirator, odżywia się dojelitowo, a komputer obsługuje za pomocą gałki ocznej. Jednak z życia pragnie korzystać jak każdy inny. Seks nie jest wyjątkiem. Niedawno zakochani w rozmowie z reporterem serwisu dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim, opowiedzieli o swoim życiu intymnym.

- Denerwuje mnie stereotyp, że jedna osoba musi się poświęcać. Że nie ma równowagi, że ja tylko czerpię z tego przyjemność, a Agata ją daje. To mnie denerwuje, że nie ma w wyobrażeniu społeczeństwa miejsca na miłość tutaj. Pamiętam pytanie, czy respirator nie przeszkadza mi w czerpaniu przyjemności z seksu, co mnie zdziwiło, ale ludzie tego nie wiedzą. Nikt im o tym nie mówi. Więc nie, nie przeszkadza - opowiadał Wojtek Sawicki.

Teraz para poszła o krok dalej. Agata i jej partner postanowili pokazać się w intymnej sesji. Zdjęcia są dodatkiem do wyjątkowej rozmowy, w której zakochani opowiadają o bliskości.

- Ta inspirowane kultowym portretem Yoko Ono i Johna Lennona fotografia mówi o naszej miłości więcej niż tysiąc słów. Nasze uczucie jest jak to zdjęcie - szczere, odważne i głębokie - czytamy we wpisie.

- Niemniej mieliśmy trochę wątpliwości, czy na pewno warto dzielić się czymś tak intymnym. Ale po trudnych i burzliwych rozmowach zdecydowaliśmy się na publikację. W końcu jesteśmy tu po to, żeby zmieniać świat, wywracać kanony do góry nogami. Poza tym tytułem naszej rozmowy jest "i niech mówią, co chcą". Mówcie więc, a my zajmiemy się naszą miłością - podsumowali autorzy Life on Wheelz.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości