Czekali z seksem aż do ślubu. "Nie było łatwo". Jak radzili sobie, gdy pojawiała się namiętność?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacyjny seks nastolatków
Wakacyjny seks nastolatków
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
Wiktorię i Karola połączyła prawdziwa miłość. Poznali się w sieci, dużo rozmawiali, następnie spędzali wspólnie czas i planowali przyszłość. Ze zbliżeniami czekali jednak aż do ślubu. Jak radzili sobie w "białym związku" i dlaczego się na niego zdecydowali?

Pary, które z seksem czekają aż do ślubu

Kochają się, spotykają i tworzą związek idealny. Mimo wszystko w ich relacji przed ślubem nie dochodzi do żadnych zbliżeń. Dlaczego? Swoją historią podzieliła się z nami Wiktoria, która kilka tygodni temu powiedziała "tak" swojemu ukochanemu.

Historia pary rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku. To właśnie wtedy Wiktoria poznała w sieci Karola. Oficjalnie zostali parą w październiku, a z seksem czekali aż do ślubu, czyli ponad rok. - Gdy się poznawaliśmy, dużo rozmawialiśmy o wierze, religiach, duchowości. Ja w tamtym okresie byłam poszukującą w kwestii religijności, a Karol należał już od kilku lat do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Karol potrafił odpowiedzieć na moje trudne pytania o tematyce filozoficzno-fizyczno-religijnej. Zdecydowałam się na dołączenie do Kościoła poprzez chrzest. Decyzja o chrzcie była również decyzją o zaakceptowaniu obowiązujących przykazań i zbioru wartości, dlatego dla nas z Karolem oczywistym było to, że będziemy czekać ze współżyciem do ślubu – powiedziała Wiktoria Wilkosz.

Związek bez intymności

Związek pozbawiony intymnych zbliżeń funkcjonuje nieco inaczej. Jak para radziła sobie w chwilach namiętności? - Było to oczywiście wyzwaniem dla nas, nie było to łatwe, ale w cięższych chwilach wspieraliśmy się dobrym słowem, przytuleniem, zajmowaniem się czymś, ale szczególnie pomagała nam sfera duchowa. Codziennie się modliliśmy i czytaliśmy Pisma Święte, co pomagało nam pamiętać o ważnych powodach, dlaczego czekamy do ślubu – dodała dziewczyna.

Wiktoria podkreśliła również, że czekanie z intymnością do ślubu pozwoliło im rozwinąć przede wszystkim miłość emocjonalną, bez sfery fizycznej. To pokazało parze, że nawet bez współżycia łączy ich głęboka więź.

Uważam, że naprawdę nam to pomogło ze wzmocnieniem naszego związku oraz rozwoju zaufania do siebie nawzajem. Pozwoliło to upewnić się, że naprawdę chcemy ze sobą być i założyć razem rodzinę, ponieważ kontakty seksualne, szczególnie w pierwszych fazach relacji, mogą przyćmić racjonalną ocenę wzajemnej miłości
- dodała.

Obecnie partnerzy są już po ślubie. W listopadzie 2021 roku zawarli związek małżeński w urzędzie stanu cywilnego, w styczniu zaś planują drugą ceremonię w kościele w Stanach Zjednoczonych. - Jesteśmy już prawie 3 tygodnie po ślubie i muszę przyznać, że wspaniale jest mieszkać ze swoją ukochaną drugą połówką - w końcu nie musimy się rozstawać, możemy zasypiać i budzić się rano obok siebie, co jest cudowne. Zauważyłam też, że mniej się sprzeczamy i coraz lepiej się dogadujemy. Intymność, z którą czekaliśmy, stała się idealnym dopełnieniem naszego związku. Warto było czekać – podsumowała Wiktoria.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Image

podziel się:

Pozostałe wiadomości