Związki i seks

Seks jak eliksir młodości. Jak często warto go uprawiać, by spowolnić proces starzenia?

Związki i seks

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Kobieta Onet
kobieta i mężczyzna, którzy leżą w łóżku

Seks może nie tylko sprawiać przyjemność, ale też mieć dobroczynne działanie na zdrowie. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego zgadali grupę kobiet i sprawdzili, jakie korzyści płyną z regularnych stosunków intymnych. Co odkryli?

Seks a zdrowie

O dobroczynnym działaniu seksu wiadomo już nie od dziś. Podczas kontaktu płciowego wydzielane są endorfiny, dzięki którym czujemy się radośni. Ponadto krew zaczyna szybciej krążyć, co stymuluje pracę nerek do szybszej filtracji. Dzięki temu pozbywamy się z organizmu toksyn czy produktów przemiany materii.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

To jednak nie wszystko. Eksperci z Uniwersytetu Kalifornijskiego zbadali prawie 130 kobiet będących w stałych związkach. Najpierw przeprowadzono z nimi wywiad na temat stanu zdrowia, a następnie pobrano im krew. Naukowcy zauważyli, że regularne uprawianie seksu ma istotny wpływ na zachowanie młodego wyglądu.

Jakie efekty daje seks raz w tygodniu?

Panie, które kochały się ze swoimi partnerami przynajmniej raz w tygodniu, miały dłuższe telomery, które nazywane są markerami wieku biologicznej. Ma to spore znaczenie, ponieważ gdy telomery się kurczą, to znaczy, że się starzejemy. Co więcej, wykazano, że seks poprawia pracę układu odpornościowego.

Stosunek płciowy jest zatem nie tylko miłą chwilą zbliżenia dla partnerów, ale również można czerpać z niego prozdrowotne korzyści.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Kobieta Onet

Źródło zdjęcia głównego: Tom Merton/Getty Images

Pozostałe wiadomości