młodość

  młodość

  Choć gwiazdy chętnie dzielą się w sieci swoimi aktualnymi zdjęciami, to prawdziwą gratką są te sprzed lat. Co jakiś czas na swoich profilach w mediach społecznościowych, znane osoby umieszczają swoje stare fotografie, wykonane na długo przed erą filtrów, aparatów cyfrowych czy Instagrama. Dla fanów zobaczyć, jak wyglądały gwiazdy w czasach swojej młodości to nie lada okazja. Zwłaszcza, że niektóre fotografie zostały wykonane ponad ćwierć wieku temu.

  Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Dziś ma 83 lata, a z wykształcenia jest pedagogiem specjalizującym się w trudnej młodzieży. Była również żoną dyplomaty i mieszkała wiele lat za granicą, w Szwajcarii. Jest pomysłodawczynią Parady Seniorów. Inspirująca i łącząca pokolenia DJ Wika teraz przeciera kolejne szlaki i występuje w teledysku muzycznym.

  Hubert Urbański od lat jest dobrze znany widzom TVN. Lubiany prezenter prowadzi "Milionerów", zadając pytania uczestnikom marzącym o wielkiej wygranej. Szpakowate włosy i przyprószona siwizną, starannie przycięta broda oraz nienagannie skrojone garnitury dodają dziennikarzowi powagi i uroku. Na opublikowanym w sieci zdjęciu sprzed 32 lat wygląda jednak zupełnie inaczej.

  Kasia Stankiewicz to bardzo ważna część historii zespołu Varius Manx. Pewnego dnia 18-letnia dziewczyna z Działdowa znalazła się w Sali Kongresowej, gdzie wystąpiła przed wielką publicznością. Jej kariera nabrała tempa, a piosenki zespołu śpiewa cała Polska. Z okazji 30-lecia grupy muzycznej wokalistka spotkała się z Basią Basek i podzieliła się swoimi wspomnieniami.

  Odmładzający makijaż to tzw. efekt "glow", który nadaje skórze zdrowy i promienny wygląd. Sprawdza się on zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Co więcej, by go wykonać, wystarczy tylko kilka produktów. Nasza ekspertka Marta Gąska zaprezentowała, jak zrobić taki makijaż krok po kroku.

  Filip Chajzer spotkał się z "millenialsami" czyli ludźmi urodzonymi na przełomie wieków, którzy właśnie teraz wchodzą na rynek pracy ... i zmieniają go na własną modłę. Czy rzeczywiście ich filozofia zawiera się w stwierdzeniu: "Pracujemy po to, żeby żyć, a nie żyjemy, żeby pracować"? Czy takie podejście to fanaberia, czy raczej efekt wychowania w innej rzeczywistości i poczucia swojej wartości?

  Wiele osób, chcąc prowadzić zdrowy tryb życia, eliminuje z diety tłuszcze. W Dzień Dobry TVN ekspert mikroodżywiania Marta Mieloszyk-Pawelec wytłumaczyła czemu to błąd. Wyjaśniła również, dlatego tak ważne jest zrównoważenie ilości różnych rodzajów tłuszczu w diecie i, dlaczego "olej lniany jest tak dobry, że aż za dobry". A jakie tłuszcze sprawią, że będziemy mieli piękne włosy i paznokcie?

  Co jeść by cieszyć się długim i zdrowym życiem? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały nam o tym dr Lucilla Titta, specjalistka w dziedzinie żywienia i koordynatorka projektu SmartFood w Europejskim Instytucie Onkologicznym w Mediolanie oraz dziennikarka Eliana Liotta - autorki książki "Dieta Smartfood".

  W Dzień Dobry TVN gościem był dr n. med. Krzysztof Gojdź - jedyny w Polsce certyfikowany lekarz i wykładowca elitarnej Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej Anti Aging. Porozmawialiśmy z doktorem na temat skóry twarzy, która starzeje się bardzo szybko. Uzykaliśmy kilka cennych porad na temat tego, jak zadbać o kondycję skóry po 40. roku życia i dlaczego wcześniej nie warto w nią ingerować. Jakie zabiegi medycyny etetycznej pobudzą naszą skórę do działania? Jak długo możemy cieszyć się ich efektami i kto powinien zabiegi te wykonywać? Doktor zdradził również, dlaczego kobiety po prekroczeniu pewnej granicy wieku potrzebują bardziej takich zabiegów, niż mężczyźni.

  Do kin wchodzi film "Wiek Adaline". To historia kobiety, która w wyniku wypadku przestaje się starzeć. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska o kulcie młodości rozmawiała z reżyserem filmu - Lee Tolandem Kriegerem. Co o przemijaniu powiedziała Wendzikowskiej odtwórczyni roli głównej - piękna Blake Lively? Czy boi się upływającego czasu?

  Świat mody dowiedział się o niej całkiem niedawno - dzięki kampanii polskiej marki BOHOBOCO. Pani Helena Norowicz wystąpiła w niej w roli modelki. Czym zajmowała się wcześniej? Jak to się stało, że zaczęła pracować jako modelka? Czy nie miała tremy w czasie sesji zdjęciowej, pozując z młodziutką modelką Magdą Jasek? Jak się czuje w świecie, który promuje młodość? Czy zdecydowałaby się na zabiegi medycyny estetycznej? Panią Helenę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  92-letnia babcia Klara z Wodzisławia Ślaskiego. Prowadzi sklep. Klient jest dla niej najważniejszy. Uwielbia taniec i podróże. Zobaczcie nasz materiał o najmłodszej duchem babci świata!

  Więcej dzieci ginie w wyniku wypadków niż z powodu chorób. Czy da się uchronić dzieci przed podejmowaniem ryzykownych decyzji? O niebezpieczeństwach na jakie narażone są dzieci rozmawialiśmy z Janem Melą i Martą Żysko-Pałubą.

  Udowadnia to akcja zainicjowana przez Paulinę Braun - animatorkę kultury. Te międzypokoleniowe warsztaty to przekrój zainteresowań młodych ludzi, którym seniorzy pokazują, że starość może być "drugą młodością".