Związki i seks

Jak rozwodzą się miliarderzy? "Sposoby, żeby wyrazić niechęć, są dużo bardziej wyrafinowane"

Związki i seks

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Tak rozwodzą się polscy milionerzy

Rozstania bywają trudne, a jeśli dochodzi do nich jeszcze problem rozdziału ogromnego majątku, to może być naprawdę nieciekawie. Z jakimi problemami musiały mierzyć się kobiety, które przeszły przez rozwód z najzamożniejszymi Polakami? Jak sobie poradziły? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Monika Sobień-Górska, autorka książki "Jak porzucić miliardera i przeżyć".

Jak rozwodzą się miliarderzy?

Rozwód i podział majątku między byłymi małżonkami to złożony i często nieprzyjemny temat. O kłopotach kobiet, które rozstały się z bardzo zamożnymi partnerami, opowiedziała autorka książki "Jak porzucić miliardera i przeżyć" - Monika Sobień-Górska. Choć konflikty osób bogatych, jak i tych z klasy średniej są podobne, to sam przebieg rozwodu jest dużo bardziej skomplikowany i czasochłonny, a strony mają wręcz nieograniczone pomysły na utrudnianie rozstania.

- Jeśli chodzi o mechanizmy zachowań, czyli to, co sobie robimy w fazie konfliktu, to niewiele się różni, bo generalnie wszyscy działamy na podobnych zasadach i podobne emocje nami rządzą. Różnica jest zasadnicza w długości tych procesów [...] Sposoby, żeby wyrazić niechęć do drugiej strony i żeby coś ugrać, są dużo bardziej wyrafinowane – przyznała pisarka.

Rozwody najbogatszych. Kobiety zostają z niczym?

Jak podkreśliła Monika Sobień-Górska, małżeństwa, które zostały zawarte w latach 90., zwykle nie mają podpisanej intercyzy, dlatego takie rozstania bywają dużo bardziej skomplikowane. Gdy strony orientują się, że nagle mogą pozostać po rozwodzie bez niczego, często angażują do konfliktu wspólne dzieci. Gdy dochodzi do rozłamu zamożnego małżeństwa, dotychczasowe życie kobiet nagle diametralnie się zmienia.

- Wszystkie te kobiety opowiadają, że utrata małżeństwa nie jest utratą, jaką my sobie wyobrażamy jako kobiety w klasie średniej [...] Tożsamość jest utracona na skutek tego, że odchodzą, przede wszystkim, ludzie towarzyszący, czyli znajomi, przyjaciele, bo oni idą za silniejszym - tłumaczyła nasza gościni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości