wiara

  wiara

  Dziennikarz zdradził, jaki ma stosunek do wiary.

  Marcin Adamiec to były ksiądz, który po kilku latach zrezygnował z posługi. Dziś twierdzi, że "Kościół rani, zamiast leczyć. Dzieli, zamiast łączyć". W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej drodze i książce "Zniknięty ksiądz".

  Ewa Chodakowska opublikowała w mediach społecznościowych ważny post. Trenerka poruszyła temat wiary w siebie i namawiała fanów, aby w nadchodzącym roku zwrócili szczególną uwagę na swoje talenty i predyspozycje. Jeśli chcemy zmienić coś w naszym życiu, powinniśmy zacząć od własnego nastawienia.

  Wiktorię i Karola połączyła prawdziwa miłość. Poznali się w sieci, dużo rozmawiali, następnie spędzali wspólnie czas i planowali przyszłość. Ze zbliżeniami czekali jednak aż do ślubu. Jak radzili sobie w "białym związku" i dlaczego się na niego zdecydowali?

  krzyż

  Prymas Stefan Wyszyński był nie tylko wielkim przywódcą duchowym, ale także jednym z najważniejszych autorytetów moralnych w Polsce. Mimo pełnionych funkcji pokazywał innym, jak żyć w świętości i jedności z Bogiem. Jego postawa przyczyniła się do walki z komunizmem w Polsce. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego gościem Dzień Dobry TVN była dr Ewa K. Czaczkowska – autorka biografii o Prymasie Tysiąclecia. 

  Dawid Kwiatkowski 18 sierpnia podczas Top of the Top Sopot Festival odebrał statuetkę Bursztynowego Słowika. Artysta pokusił się o przemówienie, w którym tajemniczo przyznał, że do momentu, w jakim obecnie się znajduje, doprowadził go Bóg. O wierze, terapii oraz wpływie pandemii na życie artystyczne z wokalistą porozmawiał Mateusz Hładki.

  Uroczysko Święte Miejsce na Suwalszczyźnie przyciąga turystów zarówno z Polski, jak i Niemiec, Belgii czy Francji. Oprócz drewnianej kapliczki i kamiennych krzyży, znajduje się tam także duży, drewniany świątek przedstawiający wizerunek Jezusa. Z tym miejscem związanych jest kilka legend, według jednej z nich na drzewie ukazywała się postać Matki Boskiej. Wierni przyjeżdżają tam podziękować za otrzymane łaski i prosić o zdrowie albo potomstwo.

  "Bóg w moim domu" to trzecia i jednocześnie najbardziej osobista książka Kasi Olubińskiej. Dziennikarka Dzień Dobry TVN napisała ją w bardzo trudnym dla siebie czasie - po śmierci mamy. W rozmowie z Anną Kalczyńską wyjawiła, jakie emocje jej wtedy towarzyszyły i przyznała, że doświadczyła wtedy kryzysu wiary.

  Michał Wiśniewski nie ukrywa swojej wiary i powszechnie wiadomo, że jest protestantem. Szanuje jednak każde wyznanie i właśnie wyjawił, że przyjaźnił się z księdzem. Przed ślubem z Mandaryną w Kirunie piosenkarz przystąpił także do spowiedzi, czego bardzo się obawiał. Jak to wspomina?

  Najbardziej znane dominikanki w Polsce nie w każdej kwestii zgadzają się z Kościołem. Wkrótce odbędzie się premiera książki "Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet", w której s. Eliza Myk i s. Tymoteusza Gil napisały o instynktach macierzyńskich, intymnych relacjach z Bogiem, miłości, buncie i w końcu o kobiecie w Kościele.

  Zaskakujący pomysł przedstawił deweloper odpowiedzialny za osiedle domów jednorodzinnych w podwarszawskich Łomiankach. Jak się okazuje, zamieszkać tam będą mogli tylko wybrańcy. Powstające osiedle ma być przeznaczone dla osób, które chcą "budować swoją rodzinę i otoczenie na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga". Firma nie podała jednak sposobu, w jaki będzie sprawdzać wiarę przyszłych mieszkańców.

  Alice Cooper jest jednym z najpopularniejszych muzyków. Mimo że prowadził bardzo rockandrollowy styl życia, a na scenie pojawia się w upiornym makijażu, jest religijnym człowiekiem. Jak udaje mu się godzić wiarę w Boga z pracą w show biznesie? O tym z artystą rozmawiała Gabi Drzewiecka.

  Paweł Domagała udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swoich poglądach na polski show-biznes, cieniach sławy i wierze w Boga.

  Ojciec Ditrick Julius Sanga z Tanzanii w zeszłym roku w warszawskim Orszaku Trzech Króli wzbudził powszechne zainteresowanie. Wcielił się wówczas w postać króla afrykańskiego i przemierzył warszawską starówkę na wielbłądzie. Teraz w Polsce jest już trzy lata. Jak mu się żyje w naszym kraju?

  Anna Golędzinowska to była modelka i finalistka włoskiej edycji programu "Kawaler do wzięcia". Zrobiło się o niej głośno, kiedy wyskoczyła z kartonu na urodzinach ówczesnego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Pewnego dnia porzuciła jednak show-biznes oraz znanych przyjaciół i zamieszkała w klasztorze w Medjugorie. Jak dziś wygląda jej życie?

  Szamanizm był znany i praktykowany od najdawniejszych czasów. Eksperci nie potrafią określić, czy powstawał niezależnie w różnych miejscach świata, czy też został "wynaleziony" w jednym miejscu, skąd rozprzestrzenił się po niemal całej Ziemi. Także w Polsce mamy osoby interesujące się podobnymi praktykami. Jedną z nich jest Bea Lech.

  Zabawy z duchami sięgają przełomu XIX i XX. Jak się okazuje, tradycja ta przetrwała do dziś. Czym są seanse spirytystyczne i czemu służyły dawniej? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Haska, antropolożka i autorka książki "Jasnowidze i detektywi".

  Maciej Musiał od dawna deklaruje swoją silną wiarę w Boga. Nie dziwi więc, że zdecydował się wybrać na pielgrzymkę Drogą św. Jakuba. Aktor w mediach społecznościowych pokazał krótką relację ze swojej wyprawy.

  Marcin Szreder ciężko zachorował na Covid-19. Wchodząc do klatki, jako zawodnik sportów walki może zwykle liczyć tylko na siebie, jednak w najważniejszym starciu o życie otrzymał wyjątkową pomoc.

  Peter Paulus miał być malarzem, jednak sens życia odnalazł w zakonie Franciszkanów Odnowy. Peter Paulus swoje życie dzieli między Stany Zjednoczone a Niemcy. Jaka jest najważniejsza misja "szarych aniołów"? Czy Peter lubi to określenie? Czy w swojej pracy spotkał się z niebezpiecznymi sytuacjami? Z franciszkaninem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Mimo ogromnego postępu medycyny, są choroby, wobec których lekarze są póki co bezradni. Fakt ten wykorzystują znachorzy i namawiają chorych - często skutecznie - do korzystania ze swoich usług. Niestety wiele osób, które decydują się na pomoc uzdrowicieli kończy tragicznie. Dlaczego mimo to nadal wierzymy w moc uzdrawiania? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN socjolog dr Agnieszkę Bukowską z Collegium Civitas.

  W podkrakowskiej wsi Krzywaczka powstaje osiedle domów jednorodzinnych dla katolików. Na jego terenie deweloper oferuje między innymi kapliczkę i park różańcowy. Czy takie osiedle to dobry pomysł? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN trenera biznesu Miłosza Brzezińskiego.

  Według dogmatów Kościoła piekło istnieje. Tymczasem w rozmowie z włoskim dziennikarzem Eugenio Scalfarim papież Franciszek miał podobno stwierdził, że nie ma krainy wiecznego cierpienia. Jak to rozumieć? Czy rzeczywiście papież mógł coś takiego powiedzieć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ks. Przemysława Krawca. Jak nasz gość wyobraża sobie piekło?

  Ojciec Grzegorz Kramer jest proboszczem jednej z opolskich parafii. Jest także wziętym blogerem. O czym pisze na swoim blogu? W jaki sposób przekonuje ludzi, że Bóg jest dobry i zachęca ich do pójścia do kościoła? Z Ojcem Kramerem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Relikwie to szczątki ciał osób świętych lub przedmioty, z którymi osoby te miały związek. Okazuje się, że można je znaleźć na internetowych aukcjach, od kości papieża z XI wieku po płótno otarte o ciała św. Teresy. Ceny sięgają nawet 15 tys zł! Okazuje się, że relikwie kupują zwłaszcza księża do swoich parafii. Dlaczego relikwie są tak dla nich ważne? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ks. Piotra Sadkiewicza i socjolog dr Agnieszkę Bukowską.

  Andrzej Cichocki z wykształcenia jest prawnikiem, a zawodowo zajmował się głównie sprzedażą i zarządzaniem. W korporacjach pełnił wysokie stanowiska i zarabiał duże pieniądze. Postanowił to jednak rzucić, by zostać coachem i więziennym kapelanem. Dlaczego zmienił swoje życie? Jak odkrył Boga? Andrzeja wraz z rodziną gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  To właśnie ten moment, kiedy księża zaczynają chodzić po kolędzie. Jak zachowywać się podczas wizyty duchownego? Czy dawanie "koperty" jest obowiązkowe? Duża jest różnica między kolędowaniem na wsi i w mieście? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z księdzem Marcinem Szatankiem.

  Trzech Króli to święto chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Niby wszystko jest takie oczywiste, a jednak nie do końca. Bo czy rzeczywiście było ich tylko trzech? Może królowie wcale nie byli królami? A jeśli byli, to czego? Skąd wiedzieli, że Chrystus się urodził? Przecież nie było wtedy internetu. Odpowiedzi na te pytania szukał reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Znalazł je? Przy okazji miał okazję przekonać się, jak wyglądają buty z kosmosu na paliwo rakietowe.

  Kiedy miał 7 lat był świadkiem samobójstwa swojego ojca. Jako nastolatek sam chciał się targnąć na własne życie. Śmierć mamy pogłębiła jego stan. Wpadł również w złe towarzystwo. Dzisiaj życie Damiana Sobolewskiego wygląda zupełnie inaczej. Jest szczęśliwy i realizuje się w życiu. Jak doszło do tej przemiany? Czym Damian się zajmuje? Oto jego historia.