Gorące tematy

Nowości w Dzień Dobry TVN. Tej wiosny zgłębimy sekrety sztuki, przeniesiemy się do słonecznej Italii i poznamy wschodzące gwiazdy kina

Gorące tematy

1 marca rozpoczęliśmy wiosenny sezon w Dzień Dobry TVN. O nadchodzących projektach opowiedzieli prowadzący nowe cykle: artysta grafik Andrzej Pągowski, dziennikarka Ania Puślecka, miłośnik przyrody Ziemek Wiktorski z mamą i nasza reporterka Kinga Burzyńska.

Andrzej Pągowski odkryje "Sekrety Sztuki"

Andrzej Pągowski, autor ponad 1,5 tysiąca plakatów, twórca scenografii, murali, okładek magazynów i rysunków startuje w tym sezonie z cyklem "Sekrety Sztuki". Artysta w naszym programie odkryje przed widzami tajemnice dzieł z wyjątkowymi i nieoczywistymi historiami. Dzięki grafikowi będziemy mogli nie tylko odszukać zaginione prace, ale także odtworzymy losy tych odnalezionych.

- Jest to niesamowite, bo cykl, "sekrety sztuki" tak naprawdę jest o rzeczach, które spotykamy na co dzień. Chodzimy do galerii, muzeum, a okazuje się, że takie miejsca jak Zamek Królewski czy Pałac w Wilanowie skrywają różne sekrety, o których nie wiemy – powiedział.

Andrzej Pągowski wejdzie tam, gdzie zwykle wstęp jest utrudniony: do archiwów, magazynów, pracowni konserwatorskich. Jak przyznał, jest to magiczne uczucie, gdy zwiedzając, można dotknąć przedmiotu, który przed wieloma laty w swoich dłoniach trzymał król.

- Wszyscy pracownicy muzeów wykazują zaufanie do mnie, ale ja bym sobie nie dał rady, bez pomocy ekipy, która mnie wspiera i podpowiada – powiedział.

Artysta zdradził nam także, że na pierwszy ogień pójdą dwie sprawy: słynne orły z Zamku Królewskiego oraz obraz z Muzeum w Wilanowie, o którego autorstwo podejrzewa się Leonarda da Vinci.

Anna Puślecka zabierze nas do Włoch

Anna Puślecka od 25 lat pracuje w branży medialnej jako dziennikarka, ekspert i konsultant mody. Nie tylko pisze do największych magazynów w Polsce, ale także skutecznie tworzy wizerunek marek, wydarzeń i osób. Ponadto jest wielką fanką Włoch i to właśnie o nich będzie opowiadać w swoich reportażach. Anna Puślecka przedstawi naszym widzom ciekawych ludzi, ich historie, tradycje, a także zajrzy do lokalnej kuchni.

- Włochy są naprawdę kopalnią wiedzy. Tutaj tematy leżą na ziemi. Począwszy od jedzenia przez kulturę, sztukę. Włosi są otoczeni zabytkami, więc to umiłowanie do piękna i dążenie do piękna w każdym calu, mają we krwi – powiedziała.

Ziemek – młody przyrodnik i jego świat zwierząt

Ziemowit Wiktorski to 10-latek z Wrocławia, który poprowadzi w Dzień Dobry TVN cykl "Ziemek młody przyrodnik". Chłopiec światem zwierząt zafascynował się już w wieku trzech lat. Od tamtej pory zgłębia wiedzę na ich temat.

- Zamiast bajek oglądał Davida Attenborough, zamiast książek czytał encyklopedię, a raczej ja mu czytałam na początku. Ziemek rozwija swoją wiedzę, w każdy możliwy i dostępny sposób

– powiedziała mama.

Młody prowadzący pokaże naszym widzom m.in., gdzie w jego rodzinnym mieście żyją dzikie ptaki, ssaki czy płazy.

- Będę omawiał tematy gatunków inwazyjnych. Będę opowiadać o zwierzętach, które przyjechały do nas. One często zagrażają naszym rodzimym zwierzętom, a nawet człowiekowi - powiedział Ziemowit Wiktorski.

Kinga Burzyńska skieruje kamerę na zdolnych artystów

Kinga Burzyńska poprowadzi cykl "Światłach na".

- Będziemy pokazywać aktorów, których znamy z twarzy, a niekoniecznie znamy ich nazwiska - wyjaśniła.

Kina Burzyńska zdradziła także, że zaczęła pracę nad materiałem o Barbarze Wrzesińskiej, która mimo wielu świetnych ról wciąż żyje w cieniu.

Są też takie osoby jak Joanna Kołaczkowska, to było zawsze moje marzenie, żeby zrobić o niej materiał. Mam taką ambicję, żeby pokazywać też tych młodych, o których wiem dzisiaj, że za 10 lat będą wielkimi gwiazdami

– dodała Kinga.

Praca w Dzień Dobry TVN

Codziennie przez ponad 15 lat budzimy was w rytmach pozytywnej energii. Jesteśmy zwarci i gotowi, nie zważając na temperaturę za oknem, głębokość czy zawrotną prędkość, zawsze witamy was w najlepszej formie. Przemierzamy miejsca, na widok których może zakręcić się w głowie. Życie, szczególnie to telewizyjne, pisze jednak różne scenariusze, czego doświadczamy na własnej skórze. Najważniejsze jednak, żeby wszystko kończyło się happy endem. Jak wygląda nasza praca? Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Celeste zrezygnowała z pracy, by tworzyć muzykę. Jej fanem jest Elton John

Wyjątkowe urodziny Edyty Herbuś i wzruszające do łez życzenia od dziadków. "Jestem bardzo mocno z nimi związana"

Spektakularne zwycięstwo Igi Świątek w Adelajdzie. "Jest to absolutna klasa światowa i ścisła czołówka"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości