Włochy

  Włochy

  Tuż po Palermo Katania jest drugim co do wielkości miastem Sycylii. Rokrocznie przyjeżdża tu wielu turystów z całej Europy, którzy wypoczywają nad tamtejszym morzem lub robią sobie przystanek przed zwiedzaniem wulkanu Etna. Poznaj atrakcje Katanii.

  Bazylika św. Franciszka mieści się w Asyżu, włoskiej miejscowości w regionie Umbria, w której narodził się święty Franciszek. Tu również został pochowany. Z uwagi na swoją wartość historyczną cała miejscowość została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Florencja to wyjątkowe miasto, stanowiące kolebkę humanizmu. Przez wieki toczono o nie wojny. W samym jego centrum znajduje się dziś miejsce, które zdobią piękne, ekspresyjne rzeźby, liczne pałace oraz fontanna. Piazza della Signoria to, obok piazza del Duomo, najważniejszy plac w stolicy Toskanii. I mimo że główną atrakcją Florencji jest katedra Santa Maria Del Fiore, to właśnie tu koncentrowało się niegdyś intensywne i barwne życie polityczne jego mieszkańców.

  Włosi kojarzą się z ludźmi z dużym temperamentem, lubiący zabawę, dobre towarzystwo, wino i śpiew. Bardzo mało jednak mówi się o włoskich ludowych i tradycyjnych tańcach. Czy Włosi mogą w ogóle pochwalić się tańcami ludowymi? Oczywiście, że tak!

  Katedra Santa Maria del Fiore to, obok dzwonnicy Giotta di Bondone, najlepiej widoczna budowla we Florencji. Czerwona kopuła autorstwa Brunelleschiego od lat zachwyca nie tylko przyjezdnych, ale też architektów – jest to przykład niezwykle ambitnego i nowatorskiego projektu.

  Agnieszka Grochowska jest jedną z gwiazd filmu "Żeby nie było śladów", który walczył o główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. W znajdującej się w tym mieście najstarszej kawiarni świata aktorka opowiedziała, czym był dla niej udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Zdradziła nam również swoje zawodowe marzenia.

  Palermo to miasto i stolica regionu Sycylii. Wyspa, usytuowana na „skrzyżowaniu” Morza Śródziemnego, była zajmowana przez niemal każdego sąsiada, co ukształtowało jej niezwykle wszechstronny charakter. Od arabskiej kuchni, po hiszpańskie ulice, normandzkie wieże i w końcu włoskie dolce far niente – w Palermo każdy znajdzie coś dla siebie.

  Jezioro Garda to największe i najczystsze jezioro Włoch. Leży w północnej części kraju, między Mediolanem a Wenecją. Otaczają je góry (od północy) oraz miasteczka turystyczne i kurorty. Co warto zobaczyć nad jeziorem Garda? Gdzie najlepiej uprawiać windsurfing? Wybrać północny czy południowy brzeg?

  Bellagio to miejscowość we Włoszech, w prowincji Como. Miasteczko jest jednym z największych kurortów turystycznych, mimo że liczba mieszkańców stałych nie przekracza czterech tysięcy. Bellagio znajduje się w Lombardii, której stolicą jest Mediolan. 

  Jezioro Como we Włoszech, a dokładnie w Lombardii, jest jednym z najbardziej malowniczo położonych miejsc w regionie. Co roku odwiedzają je tłumy turystów, mimo dość wysokich cen w tamtejszych kurortach. Dawniej jezioro słynęło głównie wśród ludzi sztuki, dziś chętnie wybierają się tam postacie z pierwszych stron gazet.

  Jezioro Como we Włoszech, a dokładnie w Lombardii, jest jednym z najbardziej malowniczo położonych miejsc w regionie. Co roku odwiedzają je tłumy turystów, mimo dość wysokich cen w tamtejszych kurortach. Dawniej jezioro słynęło głównie wśród ludzi sztuki, dziś chętnie wybierają się tam postacie z pierwszych stron gazet.

  Trapani to niewielkie miasto i prowincja o tej samej nazwie na Sycylii we Włoszech. Ważny port rybacki o długiej i bogatej historii, która odcisnęła się w architekturze tego miejsca. Dziś Trapani to coraz popularniejsze miejsce wśród turystów, bogate w liczne zabytki, posiadające piękne stare miasto.