Gorące tematy

    Cyberprzestępcy nie próżnują i wymyślili kolejną metodę oszustwa. Aby wyłudzić dane i pieniądze, tym razem przypominają o rzekomo nieuregulowanym czynszu lub zmianie rachunku bankowego. Na co uważać? Sprawdź szczegóły.

    Religia w szkołach co i rusz budzi w uczniach oraz rodzicach skrajne emocje. Zwolennicy i przeciwnicy przerzucają się argumentami w temacie zasadności przedmiotu w planie lekcji. Okazało się, że takie dylematy pojawiają się nie tylko w Polsce. Rodzice 8-letniej uczennicy zmuszeni byli wezwać policję, gdy dowiedzieli się o powierzonej przez katechetkę pracy domowej.

    W Polsce 84 proc. kobiet doświadczyło przemocy seksualnej w przestrzeni publicznej. Niestety tylko w 41 proc. przypadków ktoś okazał im wsparcie. Osoby będące świadkami molestowania nie wiedzą bowiem, jak reagować w takich sytuacjach. Z tego względu powstała akcja "Stand up - sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych". Więcej o darmowych szkoleniach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Urszula Nowakowska - prezeska Centrum Praw Kobiet oraz Mateusz Banasiuk – aktor, ambasador akcji StandUp.