Dziewczynka, która została odratowana z łona swojej zmarłej matki w Strefie Gazy, nie żyje. Sabreen zmarła po zaledwie 5 dniach życia w inkubatorze. Dziecko i jego mama to kolejne ofiary krwawych ataków, w których mogło zginąć nawet 10 tysięcy kobiet.
Nie żyje dziewczynka uratowana z łona matki
Wcześniak, który został uratowany kilka dni wcześniej z łona swojej zmarłej matki, nie żyje. Dziewczynka o imieniu Sabreen al-Sakani odeszła 25 kwietnia, miała zaledwie 5 dni i została pochowana obok matki, po której otrzymała imię. Przypomnijmy, że kobieta zmarła na skutek izraelskiego nalotu na Rafah w południowej części Strefy Gazy. Kobieta była w 30 tygodniu ciąży i zmarła w szpitalu, a jej córkę - uratowano przez cesarskie cięcie.
Sabreen jest jednym z 16 zamordowanych dzieci podczas ataków na Rafah w zeszły weekend. Jak donosi BBC - wszystkie z nich zginęły na skutek bombardowania osiedla mieszkalnego.
Tragedia w Strefie Gazy
Matka Sabreen zginęła w nocy podczas bombardowania we własnym domu. Śmierć poniósł również jej mąż Shukri i ich trzyletnia córka Malak. Ważąca zaledwie 1,4 kilograma mała Sabreen została wydobyta z poturbowanego ciała ciężarnej matki i umieszczona w inkubatorze. Jak podają brytyjskie media - choć stan dziewczynki ulegał poprawie, wcześniak miał trudności z oddychaniem, co było spowodowane przedwczesnym porodem.
Wojna w Strefie Gazy trwa nieprzerwanie od października 2023 roku. Hamaskie Ministerstwo Zdrowia w Gazie twierdzi, iż ponad 24 tysiące osób poniosło śmierć w Gazie, z czego dwie trzeci z nich to kobiety oraz dzieci.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Urodziła martwego syna w publicznej łazience. "Sytuacja jest przerażająca"
- Polska ambasada w Izraelu odradza podróż do Strefy Gazy. To reakcja na ataki rakietowe i eskalację konfliktu Polacy, którzy pod obstrzałem niosą pomoc ofiarom wojny. "Tę nogę mi na miejscu urwało"
Autor: Zofia Wierzcholska
Źródło: BBC
Źródło zdjęcia głównego: Manuel Breva Colmeiro, Anadolu / Contributor/Getty Images