Ukulele, a czasami także bęben morski czy harfa służą do muzykoterapii wcześniaków, która pomaga w leczeniu, a także w budowaniu więzi rodzinnych.
Te newsy mogły cię ominąć.
W jakim stanie jest teraz jej córka?
"Inkubator stał się jej domkiem".
To jeden z najtrudniejszych, a zarazem najszczęśliwszych momentów w jej życiu. Sandra Kubicka w połowie maja po raz pierwszy została mamą. Niestety, mały Leo urodził się jako wcześniak i pierwsze tygodnie swojego życia musiał spędzić w szpitalu pod opieką lekarzy. Kiedy chłopiec zostanie wypisany?
Sandra Kubicka i Aleksander Milwiw-Baron od dwóch tygodni są szczęśliwymi rodzicami. Ich synek, Leonard przyszedł na świat drogą cesarskiego cięcia. Dziecko jest wcześniakiem, dlatego przebywa jeszcze w szpitalu. Dumna mama postanowiła zadać kres wyidealizowanemu obrazowi macierzyństwa i skrupulatnie udokumentowała, jak zmieniało się jej ciało przez pierwsze dni po porodzie.
Czas po porodzie był bardzo stresujący dla modelki.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad nowymi przepisami.
Dziewczynka, która została odratowana z łona swojej zmarłej matki w Strefie Gazy, nie żyje. Sabreen zmarła po zaledwie 5 dniach życia w inkubatorze. Dziecko i jego mama to kolejne ofiary krwawych ataków, w których mogło zginąć nawet 10 tysięcy kobiet.
"Kobiety sobie nie radzą, muszą rezygnować z pracy".
Fani zachwycili się najmłodszą pociechą Anety i Roberta. Wielu z nich zauważyło, że dziewczynka jest podobna do swojej mamy.
Aneta i Robert Żuchowscy znani z 6. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zostali rodzicami po raz drugi 11 czerwca tego roku. Ich córeczka Hania urodziła się jako wcześniak i długo przebywała w szpitalu.
W studiu pojawiły się Natalia Szewczak, mama wcześniaków i dziennikarka oraz prof. dr hab. nauk. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, neonatolog i prezes Fundacji Koalicja dla Wcześniaka.
Aneta i Robert Żuchowscy kilka miesięcy temu po raz drugi zostali rodzicami.
Aneta Żuchowska wraz z mężem powitała na świecie córeczkę. Para po wielu miesiącach spekulacji postanowiła zdradzić prawdę i opowiedzieć o trudnej sytuacji, z którą zmaga się od czerwca. Jak się okazuje, ciąża mogła skończyć się poronieniem.
Dzisiejsza medycyna jest w stanie poradzić sobie z ratowaniem dzieci, które przyszły na świat jako wcześniaki. Właśnie o takim przypadku poinformował w swoich mediach społecznościowych Civil Medical Center. Dziecko zostało umieszczone w torebce śniadaniowej. Okazuje się, że to często stosowana praktyka.
"To ma natychmiastowe efekty".
Dzieci urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży nazywane są wcześniakami. Takim maluchem, była Ismogen. Dziewczynka tuż po narodzinach doznała wylewu krwi do mózgu i mimo że lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie, to zdoła pokonać wszystkie trudności. Jak długo trwała walka o jej życie i zdrowie?
"Stanowi ewenement wśród pacjentów".
Poznajcie Duszka Babu.
Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami wcześniaki tuż po narodzinach były umieszczane w inkubatorze. Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała się jednak zmodyfikować te zasady. Co dokładanie się zmieniło i dlaczego?
Co daje bezpośredni kontakt "skóra do skóry"?
"Nie możesz zabrać dziecka ważącego 600 g do piwnicy"
"Plastik chroni je przed wychłodzeniem zaraz po urodzeniu".
"Mają przyśpieszony kurs empatii".
Chłpiec, który urodził się w Alabamie został okrzyknięty najmłodszym wcześniakiem, który przeżył. Dzieci, które przychodzą na świat przedwcześnie nie zawsze mogą przeżyć, jemu się jednak udało. Kim jest dzisiaj i jak sobie radzi?
Kwek Yu Xuan urodziła się jako wcześniak, a jej waga nie przekraczała 212 g. Niemowlę przyszło na świat w czerwcu zeszłego roku i zostało oficjalnie uznane za najmniejsze dziecko świata. Po 13 miesiącach dziewczynka opuściła szpital i wreszcie znalazła się w domu ze szczęśliwymi rodzicami.
Banki Mleka Kobiecego są szansą dla dzieci, które nie mogą być karmione pokarmem własnej matki. Na całym świecie z tego rozwiązania korzysta ponad milion maluchów. Na czym polega idea Banku Mleka Kobiecego? Kto może z niego skorzystać?
Brytyjski zespół stworzył przenośny przyrząd, który już w 18. tygodniu ciąży może z dużym prawdopodobieństwem i niewielkim kosztem przewidzieć zbyt wczesny poród. Urządzenie ma niedługo trafić na rynek. Co roku na świecie rodzi się 15 mln wcześniaków, u wielu z nich pojawiają się komplikacje zdrowotne.
Pandemia spowodowała, że w większości szpitali wprowadzono zakaz odwiedzin. Dotyczy to także placówek położniczo-ginekologicznych, co sprawia, że matki często przez wiele tygodni nie mają kontaktu ze swoimi dziećmi. Protestują, żeby to zmienić.