Noworodek w torebce foliowej? Okazuje się, że to często stosowana praktyka

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
parenting.pl
Prawdy i mity o pielęgnacji noworodka

Dzisiejsza medycyna jest w stanie poradzić sobie z ratowaniem dzieci, które przyszły na świat jako wcześniaki. Właśnie o takim przypadku poinformował w swoich mediach społecznościowych Civil Medical Center. Dziecko zostało umieszczone w torebce śniadaniowej. Okazuje się, że to często stosowana praktyka.

Ratowanie dziecka za pomocą torebki foliowej

Przedwczesny poród zawsze jest bardzo stresujący dla mamy. Jednak dzisiejsza medycyna pozwala na ratowanie wcześniaków. Lekarze mają różne sposoby, żeby uratować maluchy. Civil Medical Center na swoim profilu na TikToku pokazał dziecko, które mieściło się dosłownie na dłoni. Noworodek był też owinięty torebką foliową.

Lekarze stosują regularnie tą procedurę do ogrzewania dzieci. Woreczek śniadaniowy sprawa, że wcześniak czuje się otulony i bezpieczny, jak w brzuchu mamy. Kocyk nie zdałby egzaminu w tym przypadku. - Owijanie bardzo małych noworodków w plastik chroni je przed wychłodzeniem zaraz po urodzeniu. Na oddziale noworodkowym używa się czystej, odpowiednio małej plastikowej torby, która nie musi być sterylna - powiedział dyrektor kliniczna neonatologii w szpitalu University Plymouth NHS Trust, McKeon-Carter, cytowana przez portal HuffPost.

Jak wygląda proces ratowania wcześniaka?

Civil Medical Center opublikował kilka filmików, które obrazują przemianę dziecka od momentu włożenia go do woreczka śniadaniowego. Malutkie dziecko było podłączone do różnych sprzętów i rurek. Z każdym kolejnym nagraniem było większe. Progres, który jest widoczny gołym okiem, wzruszył Internautów. Film został wyświetlony ponad milion razy.

- Ten dzieciak walczy o swoje życie od urodzenia, a niektórzy ludzie po prostu biorą i rujnują swoje zdrowe życie - napisał jeden z użytkowników TikToka, cytowany przez serwis parenting.pl.

Najmłodszy wcześniak, jak czytamy na stronie parenting.pl, przyszedł na świat w 21. tygodniu ciąży. Przypadek zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych. Maluch ważył 420 gramów. Chris Butler został uratowany i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Owen Franken/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości