MSZ ostrzega Polki i Polaków: "Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Atak na Izrael - “Każdy stracił kogoś, kogo znał”
Atak na Izrael - “Każdy stracił kogoś, kogo znał”
Warszawa wybrała Warszawiankę Roku 2021
Warszawa wybrała Warszawiankę Roku 2021
Antoni Czortek - polski bokser, walczący o życie w Auschwitz
Antoni Czortek - polski bokser, walczący o życie w Auschwitz
Mam na imię Selma
Mam na imię Selma
Hamida i Assef uciekli przed wojną
Hamida i Assef uciekli przed wojną
Władysław Bartoszewski: Pędzę jak dziki tapir
Władysław Bartoszewski: Pędzę jak dziki tapir
To miała być jego ostatnia wojna
To miała być jego ostatnia wojna
W piątek, 12 kwietnia polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) wystosowało komunikat do obywatelek i obywateli przebywających w Izraelu, Palestynie i Libanie. - Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych, co spowodowałoby znaczne trudności w opuszczeniu tych trzech państw - podkreślono. Oto aktualizacja obostrzeń.

Możliwa eskalacja działań zbrojnych w Izraelu, Palestynie i Libanie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zaktualizowało ostrzeżenia dotyczące Polek i Polaków w Izraelu, Palestynie i Libanie:

Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych, co spowodowałoby znaczne trudności w opuszczeniu tych trzech państw. Ewentualna eskalacja może doprowadzić do istotnych ograniczeń w ruchu lotniczym oraz braku możliwości przekraczania lądowych przejść granicznych

Jak dodano, "osoby przebywające obecnie w Izraelu, Libanie oraz na okupowanych terytoriach palestyńskich wzywamy do rozważenia, czy dalszy ich pobyt jest na pewno konieczny".

MSZ wydało ostrzeżenia dla Polek i Polaków podróżujących na Bliski Wschód

Resort przypomniał również, że odradza wszelkie podróże do obszaru przylegającego do Strefy Gazy, strefy przygranicznej z Libanem i Syrią oraz Jerozolimy.

Jak podkreślił, w związku z napięciem regionalnym sytuacja jest wysoce nieprzewidywalna. - Pamiętaj, aby przed podróżą zagraniczną zarejestrować się w systemie Odyseusz! W przypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji podczas Twojego pobytu za granicą, MSZ będzie mógł się z Tobą skontaktować - czytamy na stronie gov.pl.

Więcej na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Źródło zdjęcia głównego: Anton Petrus/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości