W sobotę, 25 listopada Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o uwolnieniu Polki przez Hamas i zwiększeniu dostaw pomocy humanitarnej do enklawy. - Mamy nadzieję, że zawieszenie broni zostanie utrzymane - podkreślono w komunikacie.
MSZ. Obywatelka Polski uwolniona przez Hamas
Pierwsza grupa zakładników - zgodnie z rozejmem między Izraelem a Hamasem - wyszła na wolność w piątek, 24 listopada. Wśród nich była Polka.
- Z zadowoleniem przyjmujemy informację o zawieszeniu broni w Strefie Gazy, co pozwoliło na uwolnienie pierwszej grupy zakładników, w tym obywatelki RP, i zwiększenie dostaw pomocy humanitarnej do enklawy - przekazało w sobotę, 25 listopada Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Jak dodało, jest to rezultat nieprzerwanych międzynarodowych wysiłków dyplomatycznych. - MSZ pogratulowało wszystkim partnerom zaangażowanym w osiągnięcie tego ważnego kroku. Mamy nadzieję, że zawieszenie broni zostanie utrzymane. Podkreślamy konieczność jak najszybszego uwolnienia wszystkich uprowadzonych osób - podano w komunikacie.
Ministerstwo zaznaczyło również, że "w dalszym ciągu stanowczo domaga się wyrażenia przez Izrael zgody na bezpieczne opuszczenie Strefy Gazy przez pozostałych obywateli RP".
Zawieszenie broni w Strefie Gazy
Jak przypomina tvn24.pl, rozejm między Izraelem a Hamasem rozpoczął się w piątek w Strefie Gazy i powinien obowiązywać przez cztery dni. W tym czasie Hamas ma uwolnić łącznie 50 zakładników, którzy zostali uprowadzeni z Izraela w trakcie ataku 7 października.
Więcej informacji na stronie TVN24.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Dramat w Strefie Gazy. "Odłączane są nawet inkubatory, w których są noworodki"
- Atak na Izrael oczami mieszkających tam Polek. "Zobaczyłam przerażenie w jego oczach"
- Terroryści nie zdążyli ich zabić. "Mamusiu, nie chcę dzisiaj umierać"
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych/tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Anadolu/Getty Images