"Przytulała syna, dopóki biło jej serce". 10-letni Ilja przeżył rosyjski ostrzał, ale stracił mamę
Historia Ilji Matwijenki z oblężonego Mariupola została opisana przez lekarzy szpitala dziecięcego Ochmatdyt w Kijowie. Dziesięciolatek został ciężko ranny na skutek rosyjskiego ostrzału. W czasie ataku zniknęła jego matka.
Ona została wolontariuszką, jej mąż walczy za kraj. "Każda chwila, gdy go słyszę, to najlepsza chwila w życiu"
Tetyana Hrubenyuk to jedna z wielu osób, które w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę zdecydowały się pozostać w Kijowie i nieść pomoc potrzebującym. Kobieta z godną podziwu gorliwością organizuje transporty, dzięki którym ukraińscy żołnierze mają dyspozycji apteczki i niezbędny do przetrwania sprzęt.
Miał zaplanowane zdjęcia weselne, kiedy wybuchła wojna. Fotograf wspomina ucieczkę z Mariupola
Pavel Gomzyakov przez lata zajmował się fotografią ślubną w Mariupolu, a jego praca została uhonorowana wieloma nagrodami. Po wybuchu wojny w Ukrainie utalentowany artysta podjął decyzję o ucieczce z rodzinnego miasta.
Michał Przedlacki relacjonuje konflikt w Ukrainie. "Wojna bardzo szybko skraca dystans, otwiera ludzi"
Od chwili inwazji wojsk Rosyjskich na Ukrainę, każdego dnia dziennikarze stacji TVN relacjonują, co dzieje się na wojennym froncie. Michał Przedlacki, dziennikarz "Superwizjera", był w najniebezpieczniejszych miejscach w Ukrainie.
Gwiazda serialu "Na Wspólnej" zamieniła piwnicę w schron. "Polacy są w bardzo trudnej sytuacji"
W obliczu wojny w Ukrainie większość z nas zastanawia się nad tym, co przyniosą kolejne dni. Obawy o to, że konflikt zbrojny przeniesie się na teren naszego kraju, dotykają coraz więcej osób, w tym także przedstawicieli świata show-biznesu. Sylwia Gliwa postanowiła przygotować się do ewentualnej inwazji rosyjskich wojsk na Polskę. Aktorka przyznała, że zgromadziła już zapasy żywności, a nawet zamieniła piwnicę w schron.
Jak wygląda życie w strefie konfliktu zbrojnego? "Ludzie się do tego przyzwyczajają"
Margaryta Ishchenko miała zaledwie 13 lat, gdy po raz pierwszy musiała zmierzyć się z trudnym obliczem wojny. W 2014 roku była świadkiem ataku na wschodnią Ukrainę, a w jej pamięci na stałe zapisało się wspomnienie poruszających doświadczeń.
Ukraińcy mieszkający w Polsce wracają do ojczyzny. Przyświeca im jeden cel
Trwa wojna w Ukrainie. Kijów i inne miasta pozostają pod ostrzałem rosyjskich sił zbrojnych. Do ukraińskiej armii cały czas dołączają ludzie, gotowi stanąć w obronie ojczystego kraju. W gronie ochotników znalazł się 27-letni Paweł Majstrenko.
Ukraińcy żołnierze zginęli broniąc Wyspy Węży. "Rosyjski okręcie wojenny, pier*** się"
W czwartek, 24 lutego br. Rosja zaatakowała Ukrainę po rozkazie wydanym przez prezydenta Władimira Putina. Dwa okręty wojenne rosyjskich sił zbrojnych pojawiły się przy Wyspie Węży na Morzu Czarnym. Jak wynika z zapisu wydarzeń, Rosjanie zażądali od obrońców kapitulacji. Usłyszeli krótką odpowiedź: "Pie**** się".
Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie. "Mamy do czynienia z konfliktem związanym z koegzystencją"
Dlaczego konflikt izraelsko-palestyński eskalował właśnie teraz? Jak żyją obok siebie społeczności, między którymi toczy się walka? O sytuacji na Bliskim Wschodzie w Dzień Dobry TVN opowiada dr Agnieszka Bryc, politolożka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Polska ambasada w Izraelu odradza podróż do Strefy Gazy. To reakcja na ataki rakietowe i eskalację konfliktu
Ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono od poniedziałku ponad tysiąc rakiet. Jak podaje izraelskie wojsko, większość pocisków została przechwycona przez Żelazną Kopułę lub spadła na terytorium Izraela, a około 200 doleciało nad rejony zamieszkiwane przez Palestyńczyków. Według Izraela zginęło kilkunastu islamskich bojowników, służba medyczna Palestyny mówi o 35 zabitych, w tym dzieciach. Polska ambasada w Izraelu stanowczo odradza podróżowanie w rejon konfliktu.
Większość z nas, wybierając się na wakacje, marzy o wypoczynku w bezpiecznym miejscu. Nie dotyczy to jednak gościa Dzień Dobry TVN biznesmena i podróżnika Andrew Drury'ego, który wybiera destynacje ogarnięte konfliktami zbrojnymi. Zapytaliśmy go o motywy wyboru tak niebezpiecznych miejsc, sposoby radzenia sobie z ryzykiem i niebezpieczne sytuacje, w których uczestniczył. Czy to, co zobaczył w trakcie podróży zmieniło go?