Siedmiu ochotników niosących pomoc humanitarną w Strefie Gazy zmarło w wyniku izraelskiego nalotu. Wśród nich był Polak. W kierunku jego rodziny płyną kondolencje m.in. od prezydenta Andrzeja Dudy oraz ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego. - Ci odważni ludzie swoją służbą i poświęceniem dla bliźnich zmieniali świat na lepsze - podkreślił prezydent.
- Mamy nadzieję, że zawieszenie broni zostanie utrzymane - podkreślono w komunikacie.
W sobotę bezpieczeństwo Izraelczyków zostało zburzone. Atak Hamasu pochłonął wiele ofiar, w tym dzieci.
Historia Ilji Matwijenki z oblężonego Mariupola została opisana przez lekarzy szpitala dziecięcego Ochmatdyt w Kijowie. Dziesięciolatek został ciężko ranny na skutek rosyjskiego ostrzału. W czasie ataku zniknęła jego matka.
Tetyana Hrubenyuk to jedna z wielu osób, które w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę zdecydowały się pozostać w Kijowie i nieść pomoc potrzebującym. Kobieta z godną podziwu gorliwością organizuje transporty, dzięki którym ukraińscy żołnierze mają dyspozycji apteczki i niezbędny do przetrwania sprzęt.
Pavel Gomzyakov przez lata zajmował się fotografią ślubną w Mariupolu, a jego praca została uhonorowana wieloma nagrodami. Po wybuchu wojny w Ukrainie utalentowany artysta podjął decyzję o ucieczce z rodzinnego miasta.
Od chwili inwazji wojsk Rosyjskich na Ukrainę, każdego dnia dziennikarze stacji TVN relacjonują, co dzieje się na wojennym froncie. Michał Przedlacki, dziennikarz "Superwizjera", był w najniebezpieczniejszych miejscach w Ukrainie.
W obliczu wojny w Ukrainie większość z nas zastanawia się nad tym, co przyniosą kolejne dni. Obawy o to, że konflikt zbrojny przeniesie się na teren naszego kraju, dotykają coraz więcej osób, w tym także przedstawicieli świata show-biznesu. Sylwia Gliwa postanowiła przygotować się do ewentualnej inwazji rosyjskich wojsk na Polskę. Aktorka przyznała, że zgromadziła już zapasy żywności, a nawet zamieniła piwnicę w schron.
Margaryta Ishchenko miała zaledwie 13 lat, gdy po raz pierwszy musiała zmierzyć się z trudnym obliczem wojny. W 2014 roku była świadkiem ataku na wschodnią Ukrainę, a w jej pamięci na stałe zapisało się wspomnienie poruszających doświadczeń.
Trwa wojna w Ukrainie. Kijów i inne miasta pozostają pod ostrzałem rosyjskich sił zbrojnych. Do ukraińskiej armii cały czas dołączają ludzie, gotowi stanąć w obronie ojczystego kraju. W gronie ochotników znalazł się 27-letni Paweł Majstrenko.
Jak włączyć się do akcji?
W czwartek, 24 lutego br. Rosja zaatakowała Ukrainę po rozkazie wydanym przez prezydenta Władimira Putina. Dwa okręty wojenne rosyjskich sił zbrojnych pojawiły się przy Wyspie Węży na Morzu Czarnym. Jak wynika z zapisu wydarzeń, Rosjanie zażądali od obrońców kapitulacji. Usłyszeli krótką odpowiedź: "Pie**** się".
Dlaczego konflikt izraelsko-palestyński eskalował właśnie teraz? Jak żyją obok siebie społeczności, między którymi toczy się walka? O sytuacji na Bliskim Wschodzie w Dzień Dobry TVN opowiada dr Agnieszka Bryc, politolożka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono od poniedziałku ponad tysiąc rakiet. Jak podaje izraelskie wojsko, większość pocisków została przechwycona przez Żelazną Kopułę lub spadła na terytorium Izraela, a około 200 doleciało nad rejony zamieszkiwane przez Palestyńczyków. Według Izraela zginęło kilkunastu islamskich bojowników, służba medyczna Palestyny mówi o 35 zabitych, w tym dzieciach. Polska ambasada w Izraelu stanowczo odradza podróżowanie w rejon konfliktu.
Większość z nas, wybierając się na wakacje, marzy o wypoczynku w bezpiecznym miejscu. Nie dotyczy to jednak gościa Dzień Dobry TVN biznesmena i podróżnika Andrew Drury'ego, który wybiera destynacje ogarnięte konfliktami zbrojnymi. Zapytaliśmy go o motywy wyboru tak niebezpiecznych miejsc, sposoby radzenia sobie z ryzykiem i niebezpieczne sytuacje, w których uczestniczył. Czy to, co zobaczył w trakcie podróży zmieniło go?