Ratownicy odradzają wyprawę w góry. "TOPR podniósł stopień zagrożenia lawinowego"

Ratownicy odradzają wyprawę w góry. "TOPR podniósł więc stopień zagrożenia lawinowego"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Ratownicy apelują o rozwagę i odradzają wyprawę w wyższe partie gór. Największe zagrożenie stanowi śnieg i niezwykle trudne warunki. O tym, a także o innych ważnych newsach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Marta Kuligowska z TVN24.

Niebezpieczne warunki w górach

Na części szlaków w Karkonoszach, Beskidach i Tatrach utrzymują się trudne warunki turystyczne. - Poleca się więc wychodzić tylko ze specjalistycznym sprzętem - powiedziała Marta Kuligowska.

- W sobotę na Kasprowym leżało 70 cm śniegu, a temperatura na szczycie spadła do minus 7 stopni. Wiatr w porywach osiągał prędkość 90 km/h. TOPR podniósł więc stopień zagrożenia lawinowego do drugiego stopnia W Beskidach temperatura sięga zera i pada deszcz. Możliwe są też opady deszczu ze śniegiem i przymrozki - dodała.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Od 7:00 trwa druga tura wyborów samorządowych. - Wybierani są wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, a głosowanie odbywa się w 748 gminach, tam gdzie kandydaci nie zdobyli ponad 50 procent głosów. W 60 miastach wybierany będzie prezydent, w tym w 9 miastach wojewódzkich - powiedziała Marta Kuligowska.

Dziennikarka podkreśliła, że do 21:00 trwa cisza wyborcza. - Obowiązuje na terenie całego kraju, nie tylko tam, gdzie głosowanie się odbywa. Podczas ciszy wyborczej nie można m.in. agitować na rzecz kandydatów - ostrzegła.

Amerykańska pomoc dla Ukrainy została przegłosowana. - Teraz jeszcze decyzja Senatu i podpis prezydenta. Pakiet ustaw obejmuje pomoc nie tylko dla Ukrainy, ale także dla Izraela i Tajwanu, na łączną kwotę 95 miliardów dolarów, z czego Ukraina dostanie 61 miliardów - wyjaśniła Marta Kuligowska.

Wielka Brytania odrzuciła propozycję Unii Europejskiej w sprawie ułatwień pobytowych dla młodzieży. - Chodzi o pomysł Komisji Europejskiej wedle której osoby w wieku od 18 do 30 lat mogłyby podejmować studia i pracę na Wyspach Brytyjskich bez ubiegania się o wizę (...). Londyn jednak błyskawicznie odrzucił tę propozycję - zdradził dziennikarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: Marta Kuligowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki