W Święto Niepodległości, kiedy wszyscy z troską myślimy o naszej ojczyźnie, spotkaliśmy się w Dzień Dobry TVN z naszym redakcyjnym kolegą oraz studentami prawa Oliwią Aziz i Maksymilianem Mireckim, by porozmawiać o tym, jak ważna dla przyszłości państwa jest edukacja obywatelska oraz poznawanie swoich praw i mechanizmów władzy już od najmłodszych lat.
Oczy całego świata zwrócone są w stronę Stanów Zjednoczonych. Wiadomo już, że Donald Trump powróci do Białego Domu. Ciągle jednak nie brakuje ekscytujących newsów z życia jego poprzednika.
Media nazywają go "głównym cheerleaderem" jej kampanii.
Już 5 listopada Amerykanie wybiorą między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem.
Dziennikarka TVN24 Dagmara Kaczmarek-Szałkow przybliżyła widzom Dzień Dobry TVN, jak można dołączyć do niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. O czym jeszcze mówiła w programie prezenterka?
Wolne dni świąteczne, zwłaszcza te związane z Bożym Narodzeniem, są tematem, który powraca co roku do debaty publicznej.
O czym jeszcze pisaliśmy?
W piątek, 18 października na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich.
Agnieszka Rupniewska opowiedziała m.in. o pomówieniach dotyczących rzekomych romansów.
Jakie zna zakamarki Białego Domu?
- Byłeś inspiracją dla pokoleń patriotów - napisał szef MSZ Radosław Sikorski w poście na Twitterze.
Takiego polityka Polska jeszcze nie widziała. Co obiecuje wyborcom?
- Mój mąż zajmował się dziećmi - wspomina Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla w rozmowie z Bereniką Olesińską w cyklu "Kobiety rządzą? Kobiety łączą?" dla Dzień Dobry TVN Online.
Liderki Strajku Kobiet, które jesienią i zimą 2020 roku zainicjowały tzw. czarne protesty, zostały uznane za niewinne. O szczegółach na ten temat mówiła w Dzień Dobry TVN prezenterka TVN24 Joanna Kryńska. O co były oskarżone aktywistki?
W Sejmie odbyły się obrady, podczas których problemami uczniów zajęli się oni sami. Podczas debaty dzieci opowiadały m.in. o potrzebie zmian w polskim szkolnictwie czy o zagrożeniach takich jak hejt w sieci.
- Osoby, z którymi przyszło mi pracować, nie potrafiły pisać ani czytać - wspomina Hanna Zdanowska w rozmowie z Bereniką Olesińską w Dzień Dobry TVN Online.
"Do tragedii naprawdę nie jest daleko".
O tym i innych najważniejszych newsach z kraju, w Dzień Dobry TVN opowiadała dziennikarka TVN24, Joanna Kryńska.
Co decyzja naszych sąsiadów oznacza dla Polski?
Bartek Dajnowski wybrał się na spotkanie partii "Szczęśliwa Polska" założonej przez jasnowidzki. Jakie są ich cele i postulaty? Dalekie od konwencjonalnych.
Prawa zwierząt niestety wciąż przez wielu ludzi nie są respektowane. Zmienić może to inicjatywa obywatelska "Stop łańcuchom, pseudohodowlom i bezdomności zwierząt".
Korytarz życia to niezbędny do przeprowadzenia sprawnej i skutecznej akcji ratowniczej na drodze. Dziennikarz TVN24 Radosław Mróz opowiedział w Dzień Dobry TVN o wzorowym zachowaniu kierowców, którym mimo korku udało się taki korytarz utworzyć. O tym oraz innych istotnych newsach mówił w ramach cyklu "5 rzeczy, które warto wiedzieć o poranku".
26 sierpnia mija 7. rocznica śmierci Grzegorza Miecugowa. Polski dziennikarz, redaktor i prezenter "Szkła kontaktowego" zmarł w 2017 roku po długiej chorobie. Wspomnienie na temat publicysty oraz inne ważne informacje pojawiły się w newsach Dzień Dobry TVN. O czym jeszcze warto dziś wiedzieć?
- Nie wiem, czy bym chciała to przechodzić jeszcze raz - wyznała Anna Nemś w rozmowie z Bereniką Olesińską w cyklu "Kobiety rządzą? Kobiety łączą".
"My Heart Will Go On" to jeden z największych przebojów Celine Dion. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Titanic". Niedawno kawałek został wykorzystany przez Donalda Trumpa i jego kandydata na wiceprezydenta J.D. Vance'a na wiecu Republikanów. Artystka jest oburzona zachowaniem polityków.
.Co wydarzyło się na wiecu wyborczym w Pensylwanii?
Co wiemy o życiu prywatnym nowego premiera Wielkiej Brytanii?
Wielkie koncerny, jak Google i Facebook korzystają z treści zamieszczanych w internecie. Monetyzują je, a tym samym na ich konta wpływają ogromne kwoty. Takie praktyki uderzają przede wszystkim w dziennikarzy, redaktorów i wydawców. Przedstawiciele mediów zaapelowali do polityków, aby podjęli stosowane działania i zmienili obowiązujące reguły.