Gorące tematy

  Gorące tematy

  Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie działa od końca XIX wieku. Swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiał tam m.in. Andrzej Grabowski. Na jego deskach występował również Jan Peszek. Jakie miejsce w życiu aktorów obecnie zajmuje ten teatr? Z jakimi kłopotami musi się mierzyć placówka i jak możemy jej pomóc? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Ewa Grabiec-Raczak usłyszała diagnozę: rak piersi kiedy była młodą kobietą z małymi dziećmi. Badała się regularnie, biopsja nie wykazała, że jest to nowotwór złośliwy. Kiedy zgłosiła się na wycięcie niewielkiej zmiany dopiero na stole operacyjnym okazało się, że sprawa jest znacznie poważniejsza. Wtedy świat zwolnił. W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Darią Pacańską wspomina te traumatyczne wydarzenia.

  Pan Radosław jest podejrzany o to, że na jednym z parkingów w Pułtusku doprowadził do kolizji samochodów. Wrocławianin nie zgadza się z tym oskarżeniem i od półtora roku próbuje udowodnić, że nie jest winny wykroczeniom spowodowanym przez kierowcę zdublowanego auta. Mężczyzna przeprowadził własne śledztwo, ponieważ policja i sąd nie dawały wiary jego tłumaczeniom.

  "Ugryzły mnie w kolano, twarz i plecy. Wszystko mnie swędziało" - pani Małgorzata żali się reporterom "Uwagi". Kobieta i sąsiedzi są bezsilni. Od roku bezskutecznie walczą z insektami. Podczas realizacji materiału na miejscu pojawili się przedstawiciele zarządcy kamienicy. Co powiedzieli dziennikarzom? Okazuje się, że nie mają sobie nic do zarzucenia. Co w tej sytuacji mogą zrobić zdesperowani mieszkańcy?

  Jeden z najważniejszych trendów technologicznych to rozwój sztucznej inteligencji. Jest ona obecna niemal wszędzie. W coraz większej liczbie domów instalujemy wirtualnych asystentów, które, chociażby sterują głośnością muzyki, włączają lub wyłączają światło czy wyszukują różne treści w sieci. Okazuje się, że nawet one mogą być niezwykle niebezpieczne i powinniśmy być bardzo ostrożni, zanim zostawimy z nimi nasze dzieci. O czarnych stronach nowych technologii porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN dr Maciejem Kaweckim.

  Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w ubiegłych latach wszystkie najważniejsze wydarzenia rozegrają się w studiu, które powstaje na Placu Defilad w Warszawie. Na jakim etapie jest jego budowa?

  25 lutego 2022 roku wygasa koncesja na nadawanie kanału TVN7. Wniosek o jej przedłużenie został złożony ponad rok temu. Stacja spełnia wszelkie wymogi określone prawem, dopełniono także niezbędnych formalności. Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów. Jej działanie może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju.

  Tą sprawą żyła cała Polska. Dokładnie 10 lat temu usłyszeliśmy o napadzie na młodą matkę i uprowadzeniu jej 6-miesięcznej córki Magdy. W toku śledztwa okazało się, że Katarzyna W. sama zabiła dziecko. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka Agnieszka Mrożek, która od początku zajmowała się tym tematem. Mieliśmy też okazję usłyszeć wypowiedź ojca Katarzyny W.

  Laura Łącz, Grażyna Szapołowska, Barbara Bursztynowicz, Maria Mamona i Tatiana Sosna-Sarno to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Pięć koleżanek z jednego roku z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie skończyło studia w 1977 roku, a przyjaźnią się do dziś. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o czasach studenckich, integracjach, miłościach i pierwszych poważnych rolach.

  Siostry Maliszewskie wróciły właśnie ze zgrupowania w Dreźnie. Spełniło się ich marzenie i na igrzyska wyjadą razem. Patrycja i Natalia Maliszewskie mają zatem za sobą ostatni etap olimpijskich przygotowań dla polskiej kadry w short tracku. Największą nadzieją na medal w Pekinie jest Natalia. O tym, jak wgląda ostatnia prosta przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie siostry opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Siła tej kobiety jest nie do opisania. Zena - pomaga innym, jest pierwszą ochotniczą strażaczką w Libanie, dowodziła pierwszą kobiecą załogą strażacką, a teraz po eksplozjach jakie miały miejsce w Bejrucie przyjechała do Polski. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak przetrwała dwie eksplozje, w jaki sposób pomagała, jak otrząsnęła się po tych tragediach. Jak to się stało, że zostawiła rodzinę, chłopaka i wyjechała z kraju?