Gorące tematy

    Trwająca pandemia pokrzyżowała wiele planów. Chrzciny w czasie pandemii, podobnie jak wesela, komunie czy inne wydarzenia nie są łatwe do zorganizowania. Obowiązujące obostrzenia stale się zmieniają. Jakie są możliwości zorganizowania rodzinnego spotkania?

    Wysokie temperatury i brak opadów to gotowy przepis na pożar lasu. Wbrew pozorom najbardziej niebezpiecznym okresem nie są wakacje, tylko wiosna. Dlaczego? Co można zrobić, aby takiego pożaru uniknąć? O tym nasza reporterka rozmawiała ze Zdobysławem Czarnowskim, leśniczym z Nadleśnictwa Kościerzyna.

    Dziś trzeci dzień egzaminów maturalnych. Matura z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest trzecim, ostatnim już obowiązkowym egzaminem dla większości maturzystów. Egzamin zaczyna się o godzinie 9.00 i potrwa 120 minut.

    Jakie zawody w Polsce są najlepiej płatne? Na naprawdę wysoką pensję mogą liczyć przede wszystkim szefowie polskich oddziałów zagranicznych firm. Dużo zarabiać można również na stanowiskach dyrektorskich w sektorach bankowości, energetyki i logistyki, ale nie tylko.