Gorące tematy

  Od kilku dni pogoda daje się nam we znaki. Niż Eunice, który przyniósł w sobotę porywisty, silny wiatr, odsunął się w kierunku Rosji. Jego śladem podążają jednak inne niżowe układy baryczne i w rozpoczynającym się tygodniu, czeka nas powrót wietrznej aury. Dla wielu osób oznaczać to będzie spadek nastroju.

  Wprowadzony w 2020 r. bon turystyczny może częściowo pokryć wydatki rodzin z dziećmi w wakacje 2022. Już w 2021 można było z niego skorzystać. Komu przysługuje i jak aktywować bon? Jak płacić bonem turystycznym?

  Grupa Stonewall zaprasza na swój "Bal" wszystkich tych, którzy czują się samotni. W dobę na skrzynkę organizacji wpadło ponad pół tysiąca formularzy z historiami młodzieży szkolnej LGBT+. Autorzy zapytani o dyskryminację, podzielili się swoimi najwstydliwszymi historiami. - Z tych opowieści wyłania się obraz polskiej szkoły jako poligonu psychologicznego dla dzieciaków LGBT+ - powiedział Mateusz Sulwiński, członek stowarzyszenia.

  Sankcje, które cały świat nakłada na Rosję za atak na Ukrainę nie podobają się rosyjskim politykom. Na wiele sposobów usiłują zatrzymać choć część zachodniego biznesu w kraju. Według najnowszych informacji pracują nad nowym prawem, które ma pozwolić Rosji przejąć kontrolę nad lokalnymi przedsiębiorstwami zagranicznych koncernów.

  Umiejętności włamywaczy mogą wprawić w osłupienie. Od pewnego czasu potrafią oni wejść do czyjegoś mieszkania, zabrać cenne przedmioty i nie pozostawić po sobie żadnych śladów. Ten rodzaj przestępstwa otrzymał nazwę "białego włamania". Czy można się przed nim chronić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Wojciech Grabarek, ofiara "białego włamania" oraz insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

  Klienci spółki E.ON Polska (dawniej innogy Polska) będą płacić więcej. Już od czerwca zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki za energię elektryczną. Na tym jednak nie koniec. Stawki ponownie podskoczą w sierpniu. To właśnie wtedy przestanie obowiązywać tzw. tarcza antyinflacyjna, dzięki której obowiązywała niższa akcyza i VAT na energię.