Gorące tematy

  Na Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia czekają przede wszystkim dzieci. To właśnie wtedy większość z nich otrzymuje swoje wymarzone prezenty. Co pod świątecznym drzewkiem chcieliby znaleźć najmłodsi widzowie Dzień Dobry TVN?

  3 grudnia obchodzimy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Tego dnia miała premierę piosenka i teledysk stworzony przez fundację Avalon, który ma zwrócić uwagę na te osoby. Skąd wziął się pomysł nagrania piosenki? Jak postrzegane są osoby z niepełnosprawnościami? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Krzysztofem Dobiesem, dyrektorem generalnym fundacji Avalon oraz Zuzanną Makowską, pracownicą fundacji.

  Klątwa Ondyny to choroba genetyczna, charakteryzująca się upośledzoną kontrolą oddychania, co w nocy może doprowadzić do śmierci. Jedną z osób, które zmagają się z tym schorzeniem jest mały Julek. Chłopiec cierpi także na chorobę Hirschsprunga, padaczkę i nowotwór. Trzylatkowi możemy pomóc.

  Pani Aurelia jest 83-letnią wdową z bogatą przeszłością nowotworową, która uczy empatii. Od najmłodszych lat pomaga z dobroci serca, a ostatnio przekazała 150 tys. złotych Fundacji TVN, która wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. - Zawsze mówię, że należy się cieszyć tym, że możemy pomagać - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".

  Instagram to miejsce, w którym wielu z nas dzieli się swoim życiem prywatnym. Można zobaczyć tam zdjęcia zapierające dech w piersiach, ale też takie, które mogą skłonić nas do podróżowania. Jedna z brytyjskich firm postanowiła zatem stworzyć listę najbardziej instagramowych miejsc na świecie.

  Måneskin to włoski zespół muzyczny, który zasłynął na Eurowizji w roku 2021. Bilety na koncerty w Polsce - w Warszawie oraz w Open'er Parku w Gdyni rozeszły się jak świeże bułeczki. Kolejna okazja na posłuchanie i zobaczenie zespołu na żywo już na najbliższym Opne'erze!