Gorące tematy

    Oksana Zabużko przyjechała do naszego kraju promować swoją najnowszą książkę "Planeta piołun" i telefonicznie dowiedziała się o bombach spadających na jej ojczyznę. Zrządzeniem losu możemy nazwać fakt, że książka opowiadająca o kulturowej tożsamości Ukrainy, oceniająca także imperialne ambicje ze strony Rosji ukazała się właśnie w dniu najpoważniejszej eskalacji działań wojennych, które trwają nieprzerwanie od 8 lat. O sytuacji jej kraju, a także historii relacji ukraińsko-rosyjskich pisarka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

    Przebieram w kolorowych filtrach, ustawiam dobry kontrast i upewniam się, czy ze wszystkich zdjęć, właśnie to najbardziej pasuje do mojego profilu. A może zamiast fotki wrzucę filmik, który nagrałem z okazji tłustego czwartku? 24 lutego rano to był mój największy dylemat. Wojna? Prosiłem znajomych, żeby nie przychodzili do mnie z tym tematem. Powinienem czuć wstyd? - To co pan zrobił, to przykład klasycznego wyparcia. Wiele osób chciało dać sobie jeszcze jeden dzień, godzinę, minutę szczęścia i radości - uświadomił mnie socjolog, Tomasz Sobierajski.

    Nie ma lepszego sposobu na poznanie swojego ciała i dowiedzenia się czegoś o swoich upodobaniach i seksualności, niż masturbacja - przekonuje seksuolożka Patrycja Wonatowska. 25 lutego obchodzimy światowy dzień masturbacji. Powodów, dla których powinniśmy to robić jest więcej, niż nam się wydaje.

    PZPN oraz federacje piłkarskie Czech i Słowacji wydały oświadczenie, w którym potępiły rosyjską inwazję na Ukrainę oraz zapewniły, że ich reprezentacje nie wezmą udziału w zaplanowanych na 24 i 29 marca meczach barażowych w Moskwie. - Oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA - czytamy w oficjalnym piśmie.